maxresdefault-600x338

MRrobot:~ # kimlik_bilgileri

MRrobot:~ # türü_suç, drama

MRrobot:~ # yapımcı_sam esmail

MRrobot:~ # sezon_bölüm sayısı_1 sezon, 10 bölüm

MRrobot:~ # yayın_tarih_aralığı_24 haziran 2015 — devam ediyor

MRrobot:~ # bölüm_süresi_kırk beş dakika

MRrobot:~ # yayınlandığı_kanal_usa network

MRrobot:~ # onay_durumu_2. sezon onayı aldı.

wikipedi_imdb_resmi sitesi_ekşi_twitter_facebookMr-Robot-BanniereMRrobot:~ # demokrasimiz_hacklendi

MRrobot:~ # konu

İlk bölümü beklenilenden bir ay kadar önce düşen ve seyirciyle buluşan dizi, siber güvenlik şirketinde program yazılımcısı olarak çalışan Elliot’ın hayatını anlatıyor. Baş karakterimiz her gün şirkette müşterilerinin verilerine başkaları tarafından ulaşılmasını engellemek için yazılım açıklarını tarayarak onları korurken, geceleri ise hacker’lık yaparak kendince adaleti sağlamaktadır.Gizli bir hacker örgütünün kendisine ulaşıp, korumakla görevlendirildiği büyük bir şirketi hack’lemede kendilerine yardımcı olmasını istemesiyle Elliot’ın hayatı değişecektir. Dünyayı bir yandan yönetirken bir yandan da mahvettiğine inandığı çok uluslu şirketleri alaşağı etmek için eline büyük bir fırsat geçmiştir.

MRrobot:~ # karakterler

tribeca_19————————————————————————————————————————

MR. ROBOT -- "Tribeca Film Festival Premiere of “MR. ROBOT” in New York, NY on Sunday, April 26, 2015 " -- Pictured: Rami Malek "Mr. Robot" -- (Photo by: Neilson Barnard/USA Network/NBCU Photo Bank)

_

MRrobot:~ #

MRrobot:~ # elliot

Rami Malek hayat veriyor.

Siber güvenlik şirketinde çalışan bir yazılım programcısı olan Elliot, işi konusunda çok iyi olsa da aynı başarıyı sosyal hayatında gösteremiyor. Sosyal fobisi olduğundan toplum içine karışmaktan imtina ediyor. İşinden kalan zamanında küçük çaplı kötü niyetli şirketleri hack’leyerek adaleti sağladığına inanıyor.

————————————————————————————————————————

MR. ROBOT -- "Tribeca Film Festival Premiere of “MR. ROBOT” in New York, NY on Sunday, April 26, 2015 " -- Pictured: Christian Slater "Mr. Robot" -- (Photo by: Neilson Barnard/USA Network/NBCU Photo Bank)

_

MRrobot:~ #

MRrobot:~ # bay_robot

Christian Slater hayat veriyor.

F_Society adlı gizli örgütün anarşist kurucusu. Amacı dünyayı yönettiğine ve aynı zamanda da mahvettiğine inandığı büyük, çok uluslu şirketlerin bilgilerini hack’leyerek onları batırmak ve kendince adaleti sağlamak. Bu konuda Elliot’ın yardımını istiyor.

————————————————————————————————————————

471379910

_

MRrobot:~ #

MRrobot:~ # angela

Portia Doubleday hayat veriyor.

Elliot’ın çocukluk arkadaşı. Aynı şirkette beraber çalışıyorlar. Elliot’ın asosyalliğini bildiğinden onu sürekli etkinliklere sürüklemeye çabalıyor.

————————————————————————————————————————

471278392

_

MRrobot:~ #

MRrobot:~ # darlene

Carly Chaikin hayat veriyor.

F_Society adlı gizli örgütün anı anına uymayan, sıradışı bir üyesi.

————————————————————————————————————————

Martin+Wallstrom+Tribeca+Talks+After+Movie+AOc_xsSSatGl

_

MRrobot:~ #

MRrobot:~ # tyrell

Martin Wallström hayat veriyor.

Evil Corp adlı teknoloji şirketinin kıdemli başkan yardımcısı. Şirketin bilgilerinin korunmasında Elliot’ın çalıştığı güvenlik şirketiyle anlaşmalılar.————————————————————————————————————————

Tribeca+Talks+After+Movie+Mr+Robot+2015+Tribeca+Umx4gex0Aikl

_

MRrobot:~ #

MRrobot:~ # gideon

Michael Gill hayat veriyor.

Elliot ve Angela’nın çalıştığı siber güvenlik şirketinin patronu.

 

————————————————————————————————————————

Tribeca+Talks+After+Movie+Mr+Robot+2015+Tribeca+KkDyTw4K0Sil

_

MRrobot:~ #

MRrobot:~ # ollie

Ben Rappaport hayat veriyor.

Angela’nın sevgilisi. Angela’nın çocukluk arkadaşı olduğunu bildiğinden Elliot ile yakın arkadaş olmak istiyor ve bunun için gerçekten çabalıyor.

————————————————————————————————————————

Generated by IJG JPEG Library

_

MRrobot:~ #

MRrobot:~ # krista

Gloria Reuben hayat veriyor.

Elliot’ın asosyal kişilik bozukluğu ve kronik depresyon için psikoterapi gördüğü terapisti.

————————————————————————————————————————

471269092

_

MRrobot:~ #

MRrobot:~ # siyahlı_adam

Jeremy Holm hayat veriyor.

Elliot’ın sürekli kendisini takip ettiğine inandığı bir adam. Terapistinin de etkisiyle onun bir sanrı olduğuna inanmaya başlıyor.

————————————————————————————————————————

MRrobot:~ # yazarın_notu

Daha ilk bölümünden bir diziyi övmek ya da sövmek ne kadar doğru olur bilemesem de ekranlara başarılı bir giriş yaptığını söyleyebilirim. Kaliteli bir oyunculukla güzel bir konu ilgi çekici şekilde birleştirilmiş. İlk bölümden seyirciyi yakaladığını da sosyal medyadaki yorumlardan söyleyebiliriz. Toplumsal öz eleştirileriyle, sosyal medyanın nasıl çığrından çıktığına değinmesiyle, sisteme karşı hacker’lık temasıyla ve bunun başrolle birlikte başarılı şekilde sunulmasıyla beni de yakaladı.11222679_914379725295638_8596439276450964724_nOyuncu arkadaş karakteriyle, mimiksizliğiyle, iç sesiyle bana Dexter’ı hatırlatıyor. Keza çalışma koşulları, hack’lediği kişileri CD olarak saklaması, iki farklı hayat yaşaması ve bu iki hayatını birbirinden ayrı tutmasıyla da. Sırf bunlar bile hemen ısınmamı sağladı karaktere. Diğer karakterlerin derinine çok inememiş olsak da ilk bölüm için göze batan bir sorun görmedim. Başka birçok dizi ve filmle benzerlikleri bol bol konuşuluyor olsa da onlardan bahsederek seyir zevkinizi bozmak istemem. Ama Dexter severlerin mutlaka göz atmasını tekrardan tavsiye ederim.

İlk bölümden hissettirdiği gibi güçlü devam edebilirler mi, yoksa zamanla sivriliklerini törpülerler mi bilemeyiz. Ama türünün eksikliğini özellikle de yaz dönemi için güzel kapamış. Ben süresine takılmayıp mutlaka bir göz atmanız gerektiğini düşünüyorum. Eğer bilgisayar teknolojilerine ve hacker’lık dizilerine ilginiz varsa mutlaka bakın. Bilmeyenini çok yormayan, bileninin ise hoşuna gidebilecek düzeyde teknik konuşmalar geçmekte ve terimler başarılı şekilde kullanılmakta (imiş, internetin yalancısıyım).

MRrobot:~ # tanıtım_filmi

İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Bilgisayar kameranızın önünde post-it’iniz, mail şifrenizde ise büyük harf, küçük harf, sayı ve simgeniz eksik olmasın.

Hacker’lar aramızda. Ne olur ne olmaz. =)11051888_884529481613996_8551952254583961746_nmerhaba arkadaşım.

beni tanımıyorsun ama bir süredir seni izliyorum.

amacım sana yardım etmek.