2021-2022 dizi sezonu için hazırlıklarını devam ettiren NBC’nin ardından bu sezonun yenileriyle ilgili 5 yazıyı tamamlamış olduk.

Kanalın onay verdiği 5 diziden ikisi sonbaharda, diğer üçü sezon ortasında yayınlanacak. Dizilerin dördü salgın nedeniyle ertelenen pilot bölüm çekimleri yapılabildikten sonra onay aldı.

1) La Brea 

Konu: Los Angeles’ın orta yerinde devasa bir obruk açıldığında beraberinde yüzlerce insanı beraberinde götürür. Obruğa düşenler kendilerini ilkel bir dünyada bulurken içlerinde bulundukları gizemi çözüp eve dönebilmek için hayatta kalmalı ve birlikte çalışmalıdırlar. Dış dünyadakiler ise neler olup bittiğiyle ilgili cevap almanın peşindedir.

Kadro: Natalie Zea, Eoin Macken, Catherine Dent, Angel Parker, Jon Seda, Nicholas Gonzalez, Chiké Okonkwo, Karina Logue, Zyra Gorecki, Jack Martin

Senarist/Yaratıcı: David Appelbaum

Yapımcı: Keshet Studios, Universal Television

Yayın: 28 Eylül 2021 / Salı günleri

2) Ordinary Joe 

Konu: Üniversiteden mezun olduktan sonra kendisini bir dönüm noktasında bulan ve önemli bir seçim yapan Joe Kimbrough, bununla hayatının gidişatını değiştirir. Dizide verdiği kararın sonuçları 3 farklı zaman çizgisi eşliğinde anlatılacak.

Kadro: James Wolk, Natalie Martinez, Charlie Barnett, Elizabeth Lail, Teddy Sears

Senarist: Russel Friend, Garrett Lerner

Yapımcı: 20th Television, Universal Television, 3 Arts Entertainment, 6th & Idaho

Yayın: 20 Eylül 2021 / Pazartesi

3) American Auto 

Konu: Kahkaha efektsiz komedi dizisinin hikayesi büyük bir Amerikan araba şirketinin Detroit’deki merkezinde  geçecek. Hızla değişen endüstriye ayak uydurmak için şirketin kimliğini yeniden yapılandırmaya çalışan ve bocalayan bir grup şirket yöneticisini konu alacak.

Kadro: Ana Gasteyer, Jon Barinholtz, Harriet Dyer, Humphrey Ker, Michael B. Washington, Tye White, X Mayo.

Senarist/Yaratıcı: Justin Spitzer

Yapımcı: Universal Television, Spitzer Holding Company, Kapital Entertainment

Yayın: Sezon Ortası

4) Grand Crew 

Konu: Kahkaha efektsiz komedi dizisinde bir şarap barındaki bir grup siyah arkadaşın hayatındaki ve ilişkilerindeki inişler ve çıkışlar anlatılacak.

Kadro: Echo Kellum, Nicole Byer, Justin Cunningham, Carl Tart, Aaron Jennings

Senarist/Yaratıcı: Phil Augusta Jackson, Dan Goor (Brooklyn Nine-Nine)

Yapımcı: Universal Television

Yayın: Sezon Ortası

5) The Thing About Pam 

Konu: 6 bölümlük mini dizi, 2011 yılında gerçekleşen Betsy Faria cinayetine odaklanacak. Cinayet sonrası kocası Russ hapse atılır ancak suçsuz olduğunu iddia etmektedir. Her ne kadar Russ’ın cezası bozulsa da Betsy’nin ölümü Pam Hupp’ı (Zellweger) içine alan bir dizi şeytani planı tetikler.

Kadro: Renée Zellweger

Senarist: Jessika Borsiczky (House of Lies, UnREAL)

Yapımcı: Blumhouse Television, NBC News Studios, Big Picture Co.

Yayın: Sezon Ortası