Netflix, Haziran ayında bizleri yeni bir dizi ile buluşturdu: Sex/Life.

Dizimiz, Stacy Rukeyser‘ın BB Easton‘ın 2016’da yayınlanan anı kitabı 44 Chapters About 4 Men kitabından esinlenerek oluşturuldu. Stacy Rukeyser’ın dışında dizinin mutfağında J. Miles Dale, Larry Robins ve Jordan Hawley gibi isimler de bulunmaktadır.

Dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürmektedir. Bölüm süreleri 40-50 dakika aralığında değişmektedir. Henüz 2. sezon hakkında bir haber yok.

Billie Connelly (Sarah Shahi), 8 yıl önce günü birlik yaşayan, eğlence düşkünü ve zevklerinin doruklarına kadar çıkan bir kadın olarak yaşamını sürdürmekteyken bir anda yaşadığı bir bunalım sonrası hayatına çekidüzen vermeye karar verip düzgün bir ilişki hayatı isteyerek Cooper (Mike Vogel) ile evlenir. Akademik kariyerini yarıda bırakır ve evli mutlu çocuklu şeklinde hayatını yaşamaya devam eder. Ancak bir süre sonra yaşadığı bu hayatın onun için doğru olup olmadığını sorgulamaya başlar ve eski hayatından gelen Brad’i (Adam Demos) düşünmeye başlar. Yaşadıklarını düşünmeye ve yazmaya başladıkça içinde bastırdığı duygular tekrardan gün yüzüne çıkar ve tam da bu sırada Brad ile karşılaşması hayatını daha da karmaşık hale getirir. Geçmişindeki anılarının ortaya çıkmasıyla hem Brad hem Cooper’ın arasında büyük bir ikilemle kalır.

Sarah Shahi’yi çok sevdiğim için bu diziyi denemek istedim. Ayrıca yine sevdiğim bir isim olan Mike Vogel’in de yer alması bonus oldu. Diziyi bitirdim ve yüksek beklentim de olmadığı için sinir bozucu yerleri olsa da memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Zaten konusu ve içeriği dışında +18 görüntüleriyle, yaptıklarıyla gündem olarak ön plana çıktı ve onlar dışında konu olarak çok fazla bir şey vaat ettiğini söyleyemem. Sarah Shahi için başlamıştım ama onun karakterinin beni yorduğunu ve bazen sen olmasaydın keşke de hiç bakmasaydım bile dediğimi itiraf edeyim. Devam ederse yine bakarım ancak etmese de çok problem olmaz kendi adıma.

Eğer +18 görselliğin çok fazla yer aldığı dizileri veya oyuncuları seviyorsanız deneyebilirsiniz; onun dışında pek fazla bir özelliği olmayan bir dizi olduğunu düşünüyorum. Beklentiyi de yükseltmeyin derim.

NOT: Daha önce dizi hakkında burada yorum yapılıyordu.