Hannah Ware’in (The First, Betrayal, Boss) başrolünde olduğu Netflix’in 8 bölümlük ruh eşi bilim kurgu dizisi The One, 12 Mart’ta ekranlarda olacak.

Diziyle ilgili ilk haber 2018 yılında gelmişti. John Marrs’ın 2017’de yayınlanan aynı adlı bilim kurgu, psikolojik gerilim kitabına dayanacağı ve Misfits’in yaratıcısı Howard Overman’ın dizinin yaratıcısı ve yazarı olacağı söylenmişti.

The One, DNA testinin mükemmel partnerinizi – genetik olarak tutkuyla aşık olmaya yatkın olduğunuz tek kişiyi – bulabileceği bir dünyada geçiyor.  İlişkiniz ne kadar iyi olursa olsun, hangimiz dürüstçe orada daha iyi biri olup olmadığını düşünmediğimizi söyleyebilir? Ya onları bulmak için tek gereken bir saç örneğiyse? Fikir basit ama çıkarımlar patlayıcı. Aşkı ve ilişkileri bir daha asla aynı şekilde düşünmeyeceğiz.

Hannah Ware, insanların mükemmel partnerlerini belirlemelerine olanak tanıyan bir DNA testi tasarlayan bir teknoloji şirketi olan MatchDNA’nın hırslı ve dürtüleriyle hareket eden kurucu CEO’su Rebecca’yı canlandırıyor.

Dimitri Leonidas (Riviera), Rebecca’nın en iyi arkadaşı ve MatchDNA’nın kurucu ortağı James’i canlandırıyor. Şirketin başarısının zirvesindeyken aniden ayrıldı ve nedenini sadece Rebecca biliyor.

Amir El-Masry (Industry), James ve Rebecca’nın en yakın arkadaşı, ancak Rebecca’yı her zaman bir arkadaştan fazlası olarak gören Ben’i canlandırıyor.

Stephen Campbell Moore (War of the Worlds), MatchDNA’nın yatırımcılarından biri olan Damian rolünde karşımıza çıkacak.

Wilf Scolding, MatchDNA’nın sevilen yüzü, Rebecca’nın ortağı Ethan rolünde.

Diarmaid Murtagh (Devils), MatchDNA’da Rebecca’nın Güvenlik Şefi Connor’ı canlandırıyor.

Eric Kofi-Abrefa (Informer), arkadaş canlısı, rahat bir gazeteci ve Hannah’nın kocası Mark’ı canlandırıyor.

Lois Chimimba (A Discovery of Witches), Mark’a aşık, ama sonunda onu bir MatchDNA ortağı için terk edeceği korkusuyla boğuşan Hannah rolünde.

Pallavi Sharda (Pulse), Hannah’nın yeni tanıştığı güzel ve karizmatik Megan karakterini canlandıracak.

Zoe Tapper (Liar), Metropolitan Polis Teşkilatı’nda açık sözlü ve kuşkucu Dedektif Müfettiş Kate rolünde.

Gregg Chillin (A Discovery of Witches,Da Vinci’s Demons), Kate ile yakın çalışan saygısız Dedektif Çavuş Nick rolünde.

Howard Overman’ın yapım şirketi Urban Myth Films, Studio Canal ile birlikte dizinin yapımcılığını üstlenecek.

Urban Myth Films’den Johnny Capps ve Julian Murphy, dizinin yönetici yapımcıları.