Narcos, Atiye, Hakan Muhafız, The Naked Director gibi dizilerin yapımcısı Jason George’un yürütücü ve yönetici yapımcısı olduğu Netflix’in ilk orijinal Belçika dizisi Into The Night’ın tanıtım fragmanı yayınlandı.

6 bölümlük dizi Türkiye, Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya ve Rusya’dan uluslararası bir oyuncu kadrosuna sahip. Mehmet Kurtuluş, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo ve Ksawery Szlenkier, dizinin kadrosunda yer alan isimler.

INTO THE NIGHT, kozmik bir olayın ardından güneşin açıklanamaz bir şekilde yoluna çıkan herkesi öldürmesiyle başlıyor. Brüksel’den kalkan bir gece uçağının “şanslı” yolcuları ve mürettebatı, güvenli olan karanlıkta kalmak için devamlı olarak batıya uçmaya çabalar. Oldukça sıradan görünen yolcuların tek ortak noktası ise, bedeli ne olursa olsun güneşi ve birbirlerini atlatarak hayatta kalma arzusudur.

Dizi Jacek Dukaj’ın 2015’te yayınlanan çok satan The Old Axolotl romanına dayanıyor. Dukaj ve Tomek Baginski (The Witcher, The Cathedral) , dizinin yürütücü yapımcıları.

Kaynak