Netflix’in Hindistan yapımı yeni orijinal dizisi Hasmukh, 17 Nisan 2020 tarihinde izleyiciyle buluştu. Bu da fragmanı:

Kara komedi türündeki Hasmukh‘un senaryosunu Vir Das, Nikkhil Advani, Neeraj Pandey, Amogh Ranadive, Suparn Verma ve Nikhil Gonsalves birlikte kaleme almışlar. Gonsalves, aynı zamanda dizinin yönetmenliğini üstlenmiş. Vir Das ise aynı zamanda dizinin başrol oyuncusu konumunda.

IMDB’nin mini dizi olarak gösterdiği Hasmukh, 10 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri ise 28-39 dakika arasında değişiyor.

Hasmukh, çocukluğundan beri zor bir hayat yaşamış olan, yoğun bir sahne heyecanı yaşayan, oldukça çekingen bir kasaba komedyenidir. Daha doğrusu komedyen olma hayaliyle yanıp tutuşan biridir. Yaklaşık 10 senedir Gulati isimli bir komedyenin yanında çıraklık yapmaktadır ama hala sahneye çıkamamıştır. Ta ki bir cinayet işleyerek önündeki engeli kaldırdığı o güne kadar. O günden sonra Hasmukh’un şansı açılır kariyer anlamında ve Mumbai’ye uzanan bir yolculuk başlar. Lakin hayatı çok daha zor ve tehlikeli bir hale gelir. Çünkü sahnede parlaması için ilham alması gerekmektedir. İlham kaynağı da ölümdür.

*Hasmukh karakterine Whiskey Cavalier dizisi dışında Delhi Belly, Badmaa$h Company ve Shaadi Ke Side Effects gibi sinema filmlerinden de hatırlanabilecek Vir Das hayat veriyor.

*Gulati’nin menajerliğinden Hasmukh’un menajerliğine terfi eden ve bu tehlikeli yolculukta onun yoldaşı haline gelen Jimmy karakterini Moh Maya Money ve Happy Ending gibi sinema filmlerinden anımsanabilecek Ranvir Shorey canlandırıyor.

*Mumbai merkezli bir TV kanalında yayınlanan Komedi Kralları isimli popüler bir programın yapımcılığını üstlenen ve Hasmukh’un yeteneğini fark eden hırslı bir kadın olan Promila karakterinde Amrita Bagchi‘yi izliyoruz.

*Gulati rolünde Manoj Pahwa karşımıza çıkıyor.

*Komedi Kralları programının yıldızı konumundaki Krishna Kumar (K.K) isimli bir komedyene Suhail Nayyar hayat veriyor.

*Kadroda ayrıca Inaamulhaq, Ravi Kishan, Raza Murad, Mantra Mugdh, Deeksha Sonalkar ve Joanna Robaczewska gibi isimler yer alıyor.

Dizinin henüz ilk 3 bölümünü izlemiş bulunuyorum. İlk bölümde çok başarılı bir giriş yaptı kesinlikle. Sonrasındaki 2 bölüm de gayet iyiydi. Hasmukh, oldukça başarılı bir karakter olmuş. Genel olarak kadroyu da beğendim diyebilirim. Hikayedeki kara komedi unsurları da gayet başarılı bir şekilde yansıtılmakta. Epey eğleniyorum izlerken. Bu ayarda akmaya devam eder umarım ilerleyen bölümlerde de.