Geçtiğimiz sezon 13 dizisine yeni sezon onayı verip 13 dizisine güle güle diyen ABC, 2018-19 sezonu için 9 yeni dizi sipariş etti. Bunların 4’ü komedi, 5’i de drama şeklinde. Komedilerin 3’ü, dramaların 2’si olmak üzere toplam 5’i sonbahar takvimine yerleşti. Geriye kalan 4 dizi ise sezon ortasına kaldı.

İşte kısa kısa ABC’nin yenileri:

The Kids Are Alright

1970’lerde geçen kalabalık aile komedisi, geleneksel İrlandalı katolik aile Cleary’leri merkezine koyuyor.

Ailenin üyeleri Amerika’nın en çalkantılı döneminde, büyük ve küçük şanslar arasında bir gezinti yapacaklardır. Los Angeles’ın dışında yer alan işçi sınıfı mahallede yaşayan Mike ve Peggy, gözetim altında 8 yaramaz oğlan çocuğu büyütmeye çalışmaktadırlar. En büyük oğulları Lawrence’ın eve dönüp ilahiyat fakültesini bıraktığını ve dünyayı kurtarmaya karar verdiğini duyurmasıyla ev ahalisi tepetaklak olur. Zaman akıp gitmektedir ve bu aile hep aynı kalamayacaktır. 10 bireyin, üç yatak odasının ve bir banyonun olduğu bu evde herkes birbiri için yaşamaktadır.

Oyuncular: Michael Cudlitz, Mary McCormack, Sam Straley, Caleb Martin Foote, Sawyer Barth, Christopher Paul Richards, Jack Gore, Andy Walken ve Santino Barnard.

Mutfaktakiler: Yazar/yürütücü yapımcı Tim Doyle‘un çocukluğundan esinlenilerek ortaya çıkarılmış. Randall Einhorn diğer yapımcı ve ilk bölümü yöneten isim.

Yayın bilgisi: Sonbaharda başlayacak ve Salı akşamları 8:30’da, Roseanne uzantısının arkasından yayınlanacak.


 

A Million Little Things

Arkadaşlık büyük bir şey değil, milyon tane küçük şeydir” derler. Bu, beklenmedik koşullar altında birbirine bağlı Boston’lu bir grup arkadaş için çok doğrudur.

Bazıları başarı elde ederken, diğerleri kariyerleri ve ilişkileri için debelenmektedir fakat hepsi hayatın içinde tıkanıp kaldığı hissine sahiptir. İçlerinden birinin beklenmedik şekildeki ölümü, diğerlerinin hayatı yaşamaya başlamaları için bir çağrı mesajı olur. Bu yolda arkadaşlığın birbirlerini koruyabileceği büyük bir şey olabileceğini keşfedeceklerdir.

Oyuncular: David Giuntoli, Ron Livingston, Romany Malco, Allison Miller, Christina Moses, Christina Ochoa, James Roday, Grace Park, Stephanie Szostak ve Lizzy Greene.

Mutfaktakiler: DJ Nash yazar ve yürütücü yapımcı. Aaron Kaplan ve Dana Honor yürütücü yapımcılar. James Griffiths ilk bölümün yönetmeni ve yürütücü yapımcı.

Yayın bilgisi: 1 saatlik komedi-drama dizisi sonbaharda başlayacak ve çarşamba akşamları 10’da, yeni komedi Single Parents arkasından yayınlanacak.


 

The Rookie

Baştan başlamak kolay değildir. Özellikle hayatını değiştiren bir olay yaşadıktan sonra LAPD memuru olma hayali peşine düşen, küçük kasaba adamı John Nolan (Nathan Fillion) için…

Eski çaylak şimdi yeni işinde yeni ortağıyla, üsleriyle ve orta yaş krizi gibi durumlarıyla boğuşacaktır. Eğer genç polislerle ve suçlularla baş edemezse kendininki de dahil bazı hayatları riske sokacaktır. Fakat eğer hayat tecrübesini, kararlığını ve mizahi tarafını kullanırsa hayatının bu yeni sayfasında başarıyı yakalayabilecektir.

Oyuncular: Nathan Fillion, Alyssa Diaz, Richard T. Jones, Titus Makin, Mercedes Mason, Melissa O’Neil, Afton Williamson ve Eric Winter.

Mutfaktakiler: Alexi Hawley yazar ve yürütücü yapımcı; Mark Gordon, Nathan Fillion, Michelle Chapman ve Jon Steinberg yürütücü yapımcılar. Liz Friedlander bir diğer yürütücü yapımcı ve ilk bölümü yöneten isim.

Yayın bilgisi: Suç-drama dizisi sonbaharda başlayacak ve salı akşamları 10’da, Splitting Up Together arkasından yayınlanacak.


 

Single Parents

7 yaşındaki çocuklarını yetiştirmek ve ebeveynlik dışındaki özel hayatlarını sürdürmek için birbirlerine yardım eden bir grup bekar insanı merkezine koyan bir komedi.

Hikaye, bu ekibin 30’lu yaşlarındaki, kızını yetiştirmeye fazla odaklanıp insan olduğunu unutan Will ile tanışmalarıyla başlar. Diğer bekar ebeveynler, onun okul-aile birliğinden ötesinde yaşayamadığını görünce bir ekip oluştururlar ve Will’e birileriyle birlikte olması için yardım etmeye başlarlar. İyi bir ebeveyn olmanın kendi benliğin dahil her şeyi feda etmek olmadığını ona ispatlayacaklardır.

Oyuncular: Taran Killam, Leighton Meester, Kimrie Lewis, Jake Choi, Marlow Barkley, Tyler Wladis, Devin Trey Campbell, Grace Hazelett, Sadie Hazelett ve Brad Garrett.

JJ Philbin ve Liz Meriwether, yaratıcılar ve yürütücü yapımcılar. Katharine Pope yürütücü yapımcı. Jason Winer, ilk bölümü yöneten bir diğer yapımcı.


 

The Conners

İsminin değişme ihtimali yüksek olan Roseanne uzantısı.

1988-1997 arasında yayınlanan Roseanne geçtiğimiz sezon dirilmiş ve reytinglerde büyük başarı elde edip 2. sezon onayını almıştı. Fakat Roseanne Barr ırkçı söylemlerinde sınırı aşınca ABC diziyi iptal etmişti. Kanal bu altın yumurtlayan tavuktan hemen vazgeçmek istemediği için olsa gerek Roseanne Barr’ın hiçbir şekilde dahil olmayacağı, diğer oyuncularla bir uzantı yapma kararı aldı.

Bu sefer Lanford’da aniden gelişen olaylar sonrasında Conner ailesi, daha önce karşılaşmadıkları cinsten günlük olaylarla mücadele edecektir. Bu ikonik aileyi  -Dan, Jackie, Darlene, Becky ve D.J. – bekleyen şeyler: Ebeveyn olmak, romantik ilişkiler, beklenmedik bir hamilelik, ekonomik sıkıntılar, yaşlanmak ve bir işçi sınıfı olarak Amerika’da yaşamanın hukuki zorlukları. Bütün bunlara, kavgalara, kesilen kuponlara, 2. el eşyalara ve ayrılıklara rağmen bu aile sevgiyle, mizahla ve azimle her şeyden galip gelecektir.

Oyuncular: John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Lecy Goranson ve Michael Fishman.

Mutfaktakiler: Tom Werner, Sara Gilbert, Bruce Helford, Dave Caplan, Bruce Rasmussen ve Tony Hernandez yürütücü yapımcılar. Bruce Helford, Dave Caplan ve Bruce Rasmussen aynı zamanda yazarlar.

Yayın bilgisi: Sonbaharda başlayacak ve salı akşamları, 8’de yayınlanacak.


 

The Fix

Avukat ve yazar Marcia Clark‘ın yazarlık ve yapımcılık yapacağı bir hukuk draması.

L.A. bölge savcısı Maya Travis, önemli bir oyuncuyu iki cinayetten savunduğu için büyük bir pişmanlık yaşamaktadır. Kariyeri raydan çıkmıştır ve daha sakin bir hayat sürmek için Washington’a taşınmaya karar vermiştir. Şimdi aradan 8 yıl geçmiştir ve aynı ünlü başka bir cinayetten şüphelidir. Maya, adaleti -gecikmeli de olsa- sağlama yolundaki 2. şansı için geri döner.

Oyuncular: Robin Tunney, Adam Rayner, Merrin Dungey, Breckin Meyer, Marc Blucas, Mouzam Makkar, Alex Saxon, Scott Cohen ve Adewale Akinnouye-Agbaje.

Mutfaktakiler: Elizabeth Craft & Sarah Fain ve Marcia Clark yazarlar ve yürütücü yapımcılar. David Hoberman, Todd Lieberman ve Laurie Zaks yürütücü yapımcılar. Larysa Kondracki ilk bölümü yöneten isim.

Yayın bilgisi: Sezon ortasında başlayacak.


 

Grand Hotel

Aynı adlı İspanyol dizisinden uyarlanıyor. Eva Longoria‘nın yapımcısı olduğu cesur ve kışkırtıcı drama, çok fazla kültüre ev sahipliği yapan Miami Beach’teki bir otelin sahibi aileyi merkezine koyuyor.

Karizmatik Santiago Mendoza otelin sahibidir. Alımlı ikinci karısı Gigi ve yetişkin çocukları da onun başarısından faydalanıp bunun keyfini sürmektedirler. Otelin sadık çalışanları da etrafta adeta modern bir “Upstairs, Downstairs” hikayesi yazmaktadır. Zengin ve güzel konuklar lüksün tadını çıkarmaktadır. Fakat skandallar, artan borçlar ve büyük sırlar, mükemmel görünen manzaranın arkasında gizlenmektedir.Oyuncular: Demian Bichir, Roselyn Sanchez, Denyse Tontz, Bryan Craig, Wendy Raquel Robinson, Lincoln Younes, Shalim Ortiz, Anne Winters, Chris Warren, Feliz Ramirez ve Justina Adorno.

Mutfaktakiler: Brian Tanen yazar ve yürütücü yapımcı; Eva Longoria, Ben Spector, Ramon Campos ve Teresa Fernandez-Valdes yürütücü yapımcılar. Ken Olin ilk bölümü yöneten isim.

Yayın bilgisi: Sezon ortasında başlayacak.


 

Schooled

The Goldbergs uzantısı.

1990’larda geçecek ve William Penn Akademi’nin eğlenceli öğretmenlerini merkezine koyacak. Tim Meadows (Müdür Glascott), Bryan Callen (Koç Mellor) ve AJ Michalka (Lainey Lewis), acayip ve çılgın kişiliklerine rağmen öğrencilerinin birer kahramanı olacaklardır.

Mutfaktakiler: Marc FirekAdam F. Goldberg ve Doug Robinson.


 

Whiskey Cavalier

1 saatlik bir aksiyon- komedi-drama dizisi.

Sert ama hassas FBI süper ajanı Will Chase’i [kod adı: “Whiskey Cavalier (Viski Kavalyesi)”] merkezine koyuyor. Will, duygusal bir ayrılığın ardından sert ve göz korkutan CIA dedektifi Francesca “Frankie” Trowbridge’in [kod adı: “Fiery Tribune (Ateşli Savunucu) “] yanına atanır. Birlikte kusurlu, komik ama cesur bir casus ekibi oluştururlar. Arkadaşlığın, romantizmin ve iş ilişkisi politikasının kayalıklı yollarında, periyodik olarak dünyayı ve birbirlerini kurtarmaya başlarlar.

Oyuncular: Scott Foley, Lauren Cohan, Ana Ortiz, Tyler James Williams ve Vir Das.

Mutfaktakiler: Dave Hemingson yazar ve yürütücü yapımcı; Bill Lawrence ve Jeff Ingold yürütücü yapımcılar; Peter Atencio yönetmen ve yürütücü yapımcı; Scott Foley yapımcı.