Geçtiğimiz sezon 12 dizisine yeni sezon onayı verip 3 dizisine elveda diyen The CW, önümüzdeki sezondan itibaren pazar geceleri de dizi yayınlamaya karar verip 5 yeni dizi sipariş etti. Bunlardan 3’ü sonbahar takvimine yerleşirken 2’si sezon ortasına kaldı. Gelin bakalım neymiş bu diziler?

CHARMED

1998-2006 arasında devam eden, orijinal CHARMED’tan uyarlanıyor.

Birlikte daha güçlü.” Bu söz, Marisol’ın enerjik adalet savaşçısı kızı Melanie “Mel” Vera ve onun eğlenceli kızkardeşi Maggie’ye aileleri ile ilgili hep söylediği bir sözdür. Mel, Hilltowne Üniversitesi’ndeki annesinin başında olduğu bölümden mezun olmuştur. Maggie ise yeni öğrencidir ve ablasının dalga geçtiği kızlar birliğine katılmayı ve bir dargın bir barışık olduğu erkek arkadaşı Brian ile tekrar bir araya gelmeyi düşünmektedir. Bu sırada şok edici bir trajedi hayatlarını paramparça eder ve kardeşlik bağlarını tehlikeye sokar: Marisol, korkunç bir kazada ölmüştür. Ya da ölmüş müdür?

Üç ay sonra, Mel’i annesinin ölümüne dair bilgileri kabul edemezken, Maggie’yi ise onu anlamsız bir saplantıya kapıldığı için suçlarken buluruz. Çok geçmeden başka büyük bir şok kapılarında belirir: Kendilerinden büyük bir kardeşleri daha vardır. Anneleri, parlak genetikçi ablaları Macy’yi bunca yıldır bir sır olarak saklamıştır.

Macy kasabada yenidir ve hissettiklerinden emin değildir (sürekli etrafında beliren, sevimli bilim adamı Galvin için olan hisleri hariç). Mel ve Maggie ile bir bağ kurmak için heveslidir fakat Mel, başka bir şokla uğraşamaz ve onu kendinden uzak tutar.

Üç kızın da duyguları patlama yaşarken, her biri imkansız yeni yeteneklerini keşfederler: Mel, zamanı dondurabilmektedir; Maggie, diğerlerinin düşüncelerini duymaya başlar ve Macy’nin telekinetik güçleri vardır. Şu ana kadar üniversitedeki “Kadın Çalışmaları” bölümünün yeni başkanı olarak bildikleri Harry Greenwood, endişelenmemelerini ve bunların muhteşem derecede mantıklı bir sebebi olduğunu söyler: Onları bir araya topladığında, tıpkı anneleri gibi çok güçlü birer cadı oldukları gerçeğini anlatır. Ayrıca kendisi gerçekten bir profesör değil, bir Whitelighter’dır (Bir cadının danışmanı ve kılavuzu). Sadece bu da değil, Mel sonunda haklı olduğunu öğrenmiştir: Annelerinin ölüm nedeni bir kaza değildir; o, bilinmeyen karanlık güçler tarafından öldürülmüştür.

Hazmetmesi kolay olmasa da kardeşler yeni kimliklerini kabul etmişlerdir ve yeni görevleri, insanlığı etrafta dolaşan -biri de annelerini öldüren- şeytanlardan korumaktır. “Üçlünün Gücü” sayesinde birlikte daha güçlüdürler. Her ne kadar tam olarak neyle karşı karşıya oldukları hakkında bir fikirleri olmasa bile…

Oyuncular: Melonie Diaz, Sarah Jeffery, Madeleine Mantock, Rupert Evans, Ser’Darius Blaine, Charlie Gillespie ve Ellen Tamaki.

Mutfaktakiler: Jessica O’Toole (“Jane The Virgin”), Amy Rardin (“Jane The Virgin”), Jennie Snyder Urman (“Jane The Virgin”), Ben Silverman (“The Office”), Brad Silberling (“Jane The Virgin”) ve Carter Covington (“Faking It”).

Pazar akşamları 9’da, Supergirl arkasından yayınlanacak. 14 Ekim’de başlayacak.


 

ALL AMERICAN

NFL oyuncusu Spencer Paysinger’ın yaşadıklarından esinlenilerek yazılmış.

Spencer James, yükselen bir  futbol oyuncusu ve South Crenshaw Lisesi’nde bir öğrencidir. Compton onun evidir. Beverly Lisesi’nin futbol koçu Billy Baker, Beverly Hills’in takımına katılması için ona teklif götürdüğünde Spencer’ın annesi Grace ve en yakın arkadaşı Coop, böyle bir fırsatı kaçırmaması için onu ikna etmeye çalışırlar.

Şimdi Spencer’ın iki farklı dünya arasında bir rotası vardır: Yakından bildiği mahallenin güney yakası ve ona daha büyük biri olması için fırsat veren, zengin Beverly Hills dünyası…

Spencer, Billy’nin yanına taşınması için zorlandığında ve ailesi Beverly’ye transferi için onay verdiğinde, Billy’nin oğlu Jordan (takımın oyun kurucusu), babasının ilgisini ve spot ışıklarını Spancer’la paylaşmak için oldukça isteksizdir. Spencer yeni dünyasında ayakta durmaya çalışırken Jordan’ın kendi şeytanlarıyla uğraşan kardeşi Olivia ile beklenmedik bir arkadaşlık kurar. Hızlıca sınıf arkadaşı Layla’ya çarpılır. Layla’nın erkek arkadaşı Asher, hemen bu durumu fark eder. Derhal Spancer’ı futbol takımından ve Beverly Hills’ten sonsuza kadar temizlemek için çalışmalara başlar.

Oyuncular: Daniel Ezra, Taye Diggs, Samantha Logan, Bre-Z, Greta Onieogou, Monet Mazur, Michael Evans Behling, Cody Christian ve Karimah Westbrook.

Mutfaktakiler: April Blair (“Reign”), Greg Berlanti (“The Flash” , “Riverdale”), Sarah Schechter (“The Flash” , “Riverdale”) ve Rob Hardy (“Power”).

Çarşamba akşamları 9’da, Riverdale arkasından yayınlanacak. 10 Ekim’de başlayacak.


 

LEGACIES

The Vampire Diaries ve The Originals, son 10 yılda  dünya çapında büyük hayran kitleleri edindi. Sevgiye ve aile kavramına dair bıraktıkları sağlam miras, şimdi LEGACIES ile devam ediyor.

Bu yeni drama, Salvatore Okulu’nun yeni jeneresyon, doğaüstü genç ve yetenekli öğrencilerinin hikayesini anlatıyor. Klaus Mikaelson’ın 17 yaşındaki kızı Hope Mikaelson, Alaric Saltzman’ın ikizleri Lizzie ve Josie Saltzman, bir politikacının oğlu MG ve gizemli Landon Kirby dahil olmak üzere diğer genç yetişkinler, bu okulun öğrencileri… Mümkün olabilecek en alışılmamış yollarla reşitliğe adım atacaklar, kötü dürtülerine rağmen en iyi karakterlerini ortaya çıkarmak için eğitim alacaklar.

Bu genç cadılar, kurtadamlar ve vampirler; olmak istedikleri kahramanlar olabilecekler mi yoksa doğaları gereği birer suçluya mı dönüşecekler? Sırlarını saklamak, küçük kasabaları Mystic Falls’u ve de eninde sonunda dünyayı korumak için mücadele ederken, etkili düşmanlarına karşı savaş kazanmak için eski ve kadim geleneklerine güvenmeli, tecrübeli atalarının hikayelerini öğrenmelidirler.

Oyuncular: Danielle Rose Russell, Jenny Boyd, Kaylee Bryant, Quincy Fouse, Aria Shaghasemi ve Matt Davis.

Mutfaktakiler: Julie Plec (“The Vampire Diaries”), Brett Matthews (“The Vampire Diaries”), Leslie Morgenstein (“The Vampire Diaries”, “Pretty Little Liars”) ve Gina Girolamo (“The Originals”).

Perşembe akşamları 9’da, Supernatural arkasından yayınlanacak. 25 Ekim’de başlayacak.


 

ROSWELL, NEW MEXICO

Dünya üzerinde Roswell, New Mexico; uzaylıların varlığının bulunmaya çalışıldığı ilk yerdir. Roswell’de doğan Liz Ortecho, 10 yıl önce sevilen ablası Rosa’nın ölümünün ardından bütün bunları ve Roswell’i geride bırakmıştır. Fakat şimdi, babasının rahatsızlığı nedeniyle istemeyerek de olsa onunla birlikte turist tuzağı memleketine geri döner.

Liz geldikten sonra, şimdilerde polis memuru olan lise aşkı Max Evans ile tekrar iletişime geçer. Anında aralarındaki çekim kuvvetlenir. Fakat çok geçmeden Liz şok edici gerçeği keşfeder: Max bir uzaylıdır ve bütün hayatı boyunca özel yeteneklerini gizlemiştir, tıpkı dünyalı olmayan diğer kardeşleri Isobel ve Michael gibi…

Birlikte büyüyüp 10 yıl ayrı kaldığı en yakın arkadaşı Maria De Luca’dan ve onun güvenilir eski erkek arkadaşı Dr. Kyle Valenti’den gerçeği saklaması zordur. Isobel ve Michael da uzaylı kökenli olduklarını saklıyorlardır. Isobel, kocası Noah’a bile açıklamamıştır. Michael ise kötü çocuk kimliği altında özünü saklamakta, zor bir yaşam sürmekte ve tek gecelik ilişkilerle yaşamaktadır.

Bu sırada Başçavuş Jesse Manes’in öncülüğünde, hükümetle uzun süredir devam eden bir anlaşma vardır. Bu anlaşmanın bozulması, korku ve nefretin Roswell’de yayılmasına ve bu da Max ve ailesinin ifşa olmasına neden olacaktır. Yine bu durumda Max’in Liz’e olan aşkının ve belki ikisinin de hayatlarının tehlikeye girmesi kaçınılmazdır.

Oyuncular: Jeanine Mason, Nathan Parsons, Michael Trevino, Lily Cowles, Michael Vlamis, Tyler Blackburn, Heather Hemmens, Trevor St. John ve Karan Oberoi.

Mutfaktakiler: Carina Adly MacKenzie (“The Originals”), Chris Hollier (“Once Upon A Time”), Julie Plec (“The Vampire Diaries”), Darryl Frank ile Justin Falvey (“The Americans”), Lawrence Bender (“Pulp Fiction”) ve Kevin Kelly Brown (“Roswell”).

Sezon ortasında başlayacak.


 

IN THE DARK

Murphy; yirmili yaşlarında, zor yaşayan, alkolik, hoşnutsuz, sigara ve gündelik seks bağımlısı bir kadındır. Ayrıca kördür. Anlayışlı ev arkadaşı Jess ve varlığından memnun olmadığı, her an yanında olan rehber köpeği Pretzel ile birlikte yaşamaktadır. Babası Hank ve annesi Joy’un bir “rehber köpek” okulu vardır. Bütün tehlikelerine rağmen kızlarına hayatta bir amacı olsun diye burada iş vermişlerdir ama burası da Murphy’nin akşamdan kalma vaziyette sürekli uyuduğu başka bir yer haline gelmiştir. Bu durum, kar etmeden ayakta duran okulun yöneticileri Joy ve Felix’i üzmüştür.

Murphy’in Tyson adında sevimli bir ergen arkadaşı vardır. Murphy onu bir kapkaç olayından kurtardıktan sonra arkadaş olmuşlardır. O da bütün kibarlığını ve zekasını, kuzeni Darnell’le sokakta uyuşturucu ticareti yaparak harcamış ve Murphy’nin hayatını altüst etmiştir. Murphy, Pretzel ile yürüyüşe çıktıkları sırada, apartmanın olduğu sokakta Tyson’ın ölü bedeni olduğuna emin olduğu şeye takılıp düşer. Fakat çekici dedektif Dean ve diğer polis ekibi olay yerine geldiğinde, ortada bir ceset yoktur. Murphy tam olarak ayık olmadığı için polis sorgulama konusunda isteksiz davranmıştır. Murphy perişandır ve -Jess ve Pretzel’in de yardımıyla- Tyson’a ne olduğunu bulmaya kararlıdır. Riskleri ne olursa olsun, bir süre ayık kalmak zorunda kalacak olsa bile bunu yapacaktır.

Oyuncular: Perry Mattfeld, Brooke Markham, Keston John, Kathleen York, Derek Webster ve Morgan Krantz.

Mutfaktakiler: Corinne Kingsbury, Jon Collier (“Bones”), Ben Stiller (“Zoolander”), Jackie Cohn, Nicky Weinstock ve Michael Showalter (“The Big Sick”).

Sezon ortasında başlayacak.