Netflix, 4 Aralık 2020 tarihinde Hindistan yapımı yeni bir komedi dizisi yayınladı: Bhaag Beanie Bhaag

Neel Shah (The Bold Type) ve daha çok oyuncu kimliğiyle tanıdığımız Ravi Patel, dizinin yaratıcıları konumunda. Bu ikiliye yazar masasında Nisha Kalra ve Devashree Shivadekar da eşlik etmiş. Debbie Rao, dizinin yönetmenliğini üstlenmiş. David Bernad, Ruben Fleischer, Seher Latif ve Shivani Saran ise dizinin yapımcı kadrosunu oluşturuyor.

Romantik komedi ögeleri de içeren dizi, 6 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri ise 26-32 dakika arasında değişmekte.

Bir modern dönem The Marvelous Mrs Maisel hikayesi vaat eden dizinin konusu kısaca şöyle:

Onu sürekli olarak eleştiren ve onun adına kararlar alan ebeveynlerle, çetrefilli aşk hayatıyla ve içindeki eleştirmenle yüzleşen Beanie Bhatnagar isimli bir komedyen adayı, rahat hayatını bırakır, gerçekleşmek üzere olan düğününden kaçar ve stand-up hayalinin peşine düşer.

*Swara Bhasker‘i Beanie Bhatnagar karakteriyle izleme fırsatı yakalıyoruz dizide. Şimdilik hobi olarak açık mikrofon gecelerinde sahne alan Beanie, attığı bu adımlar konusunda biraz ürkek olsa da stand-up konusunda büyük hayalleri mevcut. Öyle ki bu hayallerine engel olacağını bildiği için sevdiği adamı terk etmeyi bile göze alıyor.

*Grandfathered, American Housewife ve Wrecked gibi dizilerden anımsanabilecek Ravi Patel, Beanie’nin bir açık mikrofon gecesinde tanıştığı Ravi isimli bir komedyene  hayat veriyor. Uzun yıllardır yaşadığı ABD’den kısa bir süre önce yurda dönen, pek fazla Hintçe bilmeyen, dul bir adam Ravi.

*Varun Thakur, Beanie’nin 3 yıllık erkek arkadaşıyken kocası olmaya hazırlanan ve ne olduğunu anlamadan terk edilen, maddi durumu iyi, kibar Arun karakterini canlandırıyor.

*Dolly Singh, Beanie’nin bir Instagram fenomeni olan en yakın arkadaşı Kapi karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Girish Kulkarni ve Mona Ambegaonkar‘ı ise Beanie’nin ebeveynleri olarak izliyoruz dizide. Baba, Ravi’nin kızına sunacağı rahat hayatı hayran gözlerle izlerken Beanie’nin kaçışı onu büyük hayal kırıklığına uğratıyor. Beanie’nin isteklerini pek umursamayan babaya oranla annenin bir tık daha yumuşak tavır sergilediğini söylemek mümkün.

Bir oturuşta izleyip bitirdim diziyi. Typewriter, She, Hasmukh ve Mismatched’in ardından bir Hindistan yapımı Netflix dizisinin daha başından memnun ayrıldım diyebilirim. İzlerken Hindistan’da muhtemelen eleştiri oklarını üzerine çeker bu dizi özgür düşünce tarzı dolayısıyla diye düşündüm ve bu sebeple 2.3’lük IMDB puanı hiç şaşırtmadı açıkçası. Üstte belirttiğim diğer 4 dizi gibi bu dizinin de 2. sezon onayı alabileceğini düşünmüyorum açıkçası ama sonu kapalı bitti en azından.

5. bölüm, dizinin en beğendiğim bölümü oldu. Bölümdeki stand-up gösterisi de sezon içerisindekiler arasında en iyisiydi yine keza.

İzlemeye niyeti olanlara iyi seyirler dilerim. Bu da dizinin fragmanı: