Harlan Coben’in Netflix uyarlamaları The Stranger, Safe ve The Five’ın arkasındaki ekip, New York Times’ın çok satanlarından bir diğeri olan Stay Close’un uyarlanması için yeniden bir araya geliyor.

Cush Jumbo (The Good Fight), James Nesbitt (The Missing) ve Richard Armitage (The Stranger), dizinin başrol oyuncuları oldular. Sarah Parish (Bancroft), kadroda yer alan bir diğer isim.

8 bölümlük drama, rahat, sakin bir hayat yaşayan üç ana karakterimizden her biri, en yakınlarının bile asla şüphelenmeyeceği karanlık sırları gizler; 3 çocuk annesi, çalışan bir kadın olan Megan (Jumbo); bir zamanlar gelecek vaat eden bir belgesel fotoğrafçısıyken, şimdi zengin çocuklarla çıkışı olmayan bir işte sıkışmış durumda olan Ray (Armitage); kayıp bir kişinin kapanmamış davasından vazgeçemeyen bir dedektif Broome (Nesbitt). Megan’ın geçmişinden eski bir arkadaşı olan Lorraine (Parish), 3 karakteri de etkileyecek bazı şok edici haberler verir. Geçmiş, onların ve etrafındakilerin hayatlarını mahvetmekle tehdit ederek onları rahatsız etmek için geri döndüğünde, bir sonraki hareketleri ne olacak?

StudioCanal’a ait bir İngiliz bağımsız televizyon yapım şirketi Red Production Company (The Stranger, Safe, The Five, Years and Years) dizinin yapım şirketi.

Uzun süredir birçok projede birlikte çalışan Nicola Shindler (The Five) ve Richard Fee (The Five, Safe, The Stranger), Coben ve Daniel Brocklehurst ile birlikte dizinin yönetici yapımcıları. Fee ve Brocklehurst, diğer 3 roman uyarlamasında olduğu gibi yine dizinin baş yazarları olacaklar.

Önceki uyarlamalarda olduğu gibi Stay Close, hikayeyi ABD’den İngiltere’ye taşıyacak.

Netflix’in Fransız yapımı Harlan Coben ‏uyarlaması Gone For Good ve İspanyol yapımı uyarlaması The Innocent ile ilgili haberleri geçtiğimiz aylarda paylaşmıştık.

Kitapları dünya çapında 75 milyondan fazla basılan Harlan Coben, aralarında The Stranger, geçtiğimiz aylarda izlediğimiz The Woods, Tell No One ve ünlü Myron Bolitar serisinin de bulunduğu 30 romanıyla New York Times’ın en çok satanlar listesinde uzun süredir ilk sırada yer alıyor. Kitapları dünyanın dört bir yanında 45 dilde yayınlanan Coben, Netflix ile çok yıllık, kapsamlı bir özel anlaşma imzaladı. Anlaşmanın bir parçası olarak Netflix, 14 mevcut içeriği ve gelecekteki projeleri dünya çapında Netflix’te yayınlanacak İngilizce ve diğer dillerde dizilere ve filmlere uyarlamak için Coben ile iş birliği yapacak. Coben, tüm projelerde baş yapımcı olarak görev alacak.

Kaynak