HBO Max, 13 Ocak 2022 tarihinde yeni çizgi roman dizisi Peacemaker’ı yayınlamaya başladı.

8 bölümden oluşan sezonun ilk 3 bölümü yayınlanmış durumda. Dizinin yürütücü yapımcısı ve yazarı ünlü yönetmen James Gunn (Guardians of the Galaxy / yönetmen, Dawn of the Dead / yazar). Ayrıca sezondaki 7 bölüm de Gunn tarafından yönetiliyor. Dizinin türü için aksiyon-komedi karışımı denebilir.

Not 1: Peacemaker karakterini ilk kez James Gunn’ın yönettiği 2021 yılı yapımı The Suicide Squad filminde izleme şansı bulmuştuk. Film yayınlanmadan önce Peacemaker dizisinin geleceği açıklanmıştı. Dizideki hikaye filmde kalan yerden devam ediyor. Filmin izlenmesini tavsiye ediyor olsam da ilk bölümün açılışında filmdeki önemli sahneleri özet olarak koyduklarını belirtmem lazım.

Konusu :

Christopher Smith, çocukluğundan itibaren mükemmel asker ve mükemmel katil olmak için eğitilen bir isimdir. Asker olan babası onun eğitimini bizzat üstlenmiştir. Peacemaker ismini alan Christopher, dünyaya barış getirmek için yemin etmiştir ve bu yemini gerçekleştirmek için kaç masum insanı öldürmek gerektiğini umursamayan bir karakterdir. The Suicide Squad filminden 5 ay sonrasını izlediğimiz dizide Peacemaker’ın yeni bir ekip adına çalışmaya başladığını görüyoruz. Konu ilerledikçe ne kadar önemli bir görev yürütmekte olduklarının farkına varıyoruz.

Peacemaker (John Cena): Christopher, bir süper kahraman olmak için her şeyi yapsa da insanlar tarafından saygı görmemekte ve sorunun acımasız bir katil olması olduğunu bir türlü idrak edememektedir. Çünkü babası tarafından acımasız bir katil olarak yetiştirilmiş ve tüm hayatı boyunca onun onayını almak için çabalamıştır. 30 yıllık hapis cezasının 4. yılı sonunda Amanda Waller tarafından Suicide Squad ekibine seçilmiştir. Beyninde yer alan bomba nedeniyle halen onlara çalışmaya devam etmektedir. Ünlü ismi F9 ve Bumblebee filmlerinde izleyebilirsiniz.

Emilia Harcourt (Jennifer Holland) ve John Economos (Steve Agee): Harcourt ve Economos ikilisini The Suicide Squad filminde Amanda Waller için çalışan taktisyenler olarak izlemiştik. Burada ise cezalandırıldıkları için Peacemaker’ın operasyonlarını yönetmekle görevlendiriliyorlar. İki karakter de Peacemaker gibi işe yaramaz bir isimle çalışacak olmaktan mutsuz. 

Leola Adebayo (Danielle Brooks): Takıma en son katılan kişi. Hiç kimse onun neden aralarında yer aldığını çözemiyor. Susmak bilmeyen bir karakter olması da işlerini kolaylaştırmıyor. Orange Is the New Black dizisinde en ünlü rolünü canlandırıyor.

Vigilante (Freddie Stroma): Peacemaker gibi bir kahraman olmak isteyen bir karakter. Bu nedenle Peacemaker’ın peşini bir türlü bırakmıyor. Gerçek kimliğini ise saklıyor.

Clemson Murn (Chukwudi Iwuji): Kaptan Murn, Amanda Waller tarafından ekibi yönetmek için görevlendirilen kişi. Geçmişte acımasızlığı ile ünlenen Murn, aynı zamanda Peacemaker’ın beynindeki bombayı kontrol ediyor. Aktörü When They See Usdizinde izleyebilirsiniz.

Auggie Smith (Robert Smith): Peacemaker’ın babası. Oğlunu çocukluğundan beri acımasız bir şekilde yetiştiriyor. Irkçı yönelimleri oğluna olan bakış açısını da etkiliyor. Ayrıca geçmişi konusunda bilmediğimiz birçok nokta var. Aktörü Perry Mason dizisinde bulabilirsiniz.

Eagly: Dizinin en önemli karakterlerinden biri olan Eagly, Peacemaker’ın sağ kolu olarak dizide yer alıyor. Dizinin geri kalan kadrosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Beğendiğim The Suicide Squad filminde John Cena’nın performansı ve filmin komedi kısmına katkısı benim için sürpriz olmuştu. Bu dizide ise filmdekinden bile daha iyi devam ediyor. 3 bölümü de çok sevdim ama özellikle dizinin ilk bölümüne bayıldığımı söylemem lazım. Çizgi roman dizilerinde uzun zamandır en beğendim açılış burada geldi. Komedi kısımlarında diğer çizgi roman işlerine göre daha cesur davranıyor olmalarından da memnunum.

John Cena, James Gunn ve Eagly sayesinde çok eğlenceli bir sezon izleyeceğiz gibi görünüyor, şimdiden, türü sevenler için tavsiyedir. Ayrıca o açılış jeneriği için de teşekkürler. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.