Regular Show, 2010-2017 yılları arasında Cartoon Network‘te yayınlanmış bir çizgi dizi. Kanalın ismini duyup da sadece çocuklara hitap eden bir çizgi olduğunu düşünmeyin sakın. Bolca göndermeleriyle, fantastik kafasıyla daha çok gençlere ve yetişkinlere yönelik bir dizi aslında. Merak edenler için nasılına yazının devamında bir göz atalım.

 

Dizi, kısaca bir parkta çalışan 7 kahramanın günlük hayatta başına gelenleri anlatıyor. Tabii bu kahramanlarımızın günlük hayatı bizim bildiğimiz günlük hayatlardan değil. Bir bölümde uzaya çıkarlarken diğer bölümde sadece sarışınlardan oluşan bir tarikattan kaçarken bulabiliyoruz kahramanlarımızı.

Kısaca karakterlere de bir değinelim isterseniz;

Dizinin iki ana kahramanı Mordecai isimli bir mavi alakarga ve Rigby isimli bir rakun. Bu ikilimiz video oyunları oynamaya, 80’lerden kalma VHS filmler izlemeye, başlarını türlü belalara sokmaya bayılıyorlar. Parktaki hiçbir görevlerini tam olarak yerine getirmemekle de ünlüler.

Benson, bahsi geçen parkın müdürü. Sorumluluk bilinci bir hayli yüksek. Haliyle Mordecai ve Rigby kendisinin sinirine bir hayli dokunuyor. İkilimizi hemen her bölümde bir sebep bulup işten kovmakla tehdit ediyor. Bu arada kendisi bir sakız makinesi.

Pops, parkın sahibinin oğlu. Son derece naif, kibar, iyi niyetli biri. Bu özelliğiyle kullanılmaya açık tabii ki.

Skips ise dizinin bilge ve toparlayıcı karakteri. Kimin başı sıkışsa Skips’e koşuyor. Kendisi de ölümsüz olmasının yardımıyla her şeyi çat diye çözüyor. Sekerek yürümesiyle meşhur.

 

Muscle Man ve Hi Five Ghost dizinin bir diğer ikilisi. Muscle Man parktakilerle uğraşmayı çok seviyor. Eşek şakalarıyla meşhur ve bir de “my mom” diye tamamladığı şakalarıyla (!). Hi Five Ghost ise adından da anlaşılabileceği gibi bir hayalet.

Dizi bünyesinde 80’lere, 90’lara ve hatta günümüz popüler kültürüne bol bol göndermeler barındırıyor. Ayrıca zaman zaman hafif düzeyde de olsa yetişkinlerin anlayabileceği bel altı göndermeler yapmaktan da geri durmuyor. Absürdlük seviyesi ise çizgi dizinin en eğlenceli yanlarından.

Dizinin yaratıcısı J.G. Quintel. Kendisi öğrencilik zamanında yaptığı filmlerden yola çıkarak böyle bir çizgi dizi yapmaya karar vermiş. Dizi aslında kanalın yetişkinlere özel kuşağı Adult Swim için düşünülse de kendini Cartoon Network’te bulmuş. Dizi, ülkemizde Sürekli Dizi ismiyle Cartoon Network’te yayınlanıyor. Seslendirme kadrosunda J.G. Quintel,William Salyers, Sam Marin, Roger Craig Smith gibi isimlerin yanında ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Mark Hamill de yer alıyor.

Regular Show toplamda 8 sezon 261 bölümden oluşsa da Cadılar Bayramı ve Noel bölümleri hariç, bölümlerin süresi 11 dakikadan ibaret. Özel bölümlerde bu süre 22 dakikaya çıkıyor. Unutmadan, dizinin Regular Show: The Movie adında 2015 yapımı bir TV filmi de mevcut.

Benim gibi işten güçten sıkılıp ufak bir kaçamak yapmak isteyenler için 11 dakikalık süresiyle şiddetle tavsiyedir. İzleyecek olanlara iyi seyirler.