Starz’dan çıkan bazı haberler şöyle.

  • Bu yıl Outlander yok. 5. sezon 2020’nin başlarında başlayacak.
  • Power’ın 6. ve final sezonu ikiye bölünerek yayınlanacak. 10 bölümlük ilk kısım ağustosta başlayacak. Kalan 5 bölüm ocak ayının başlarında.

  • John Wick’in gençliğini ele alacak dizi projesi The Continental, çok büyük ihtimalle John Wick 4 gösterime girdikten sonra gelecek. Yani 21 Mayıs 2021’den sonra. Yapımcı, Keanu Reeves‘in dizide yer alıp almayacağı konusu için net konuşmamış ama “Bir noktada görmeyi bekleyebilirsiniz, hala görüşmelerimiz sürüyor” demiş.

Hulu’dan çıkanlar:

  • Amy Schumer, bir diziyle TV’ye dönmeye hazırlanıyor. Hulu’dan “Love, Beth” adlı komediye 10 bölümlük ilk sezon onayı geldi. Schumer; yazarlık, yapımcılık, yönetmenlik yaparken aynı zamanda başrolü olacak. Konusuna dair ayrıntı verilmedi. 2020’nin sonlarında yayına başlayacak.

(Skeç komedisi Inside Amy Schumer’ın 5. sezonu için hala net bir haber yok. Uygun bir zamanda dönebilirmiş.)

  • John Green’in Alaska’nın Peşinde romanından uyarlanan Looking for Alaska’nın fragmanı yayınlandı. 8 bölümün tamamı 18 Ekim’de yayınlanacak.

Diğer:

Looking for Alaska’nın yapımcısı Josh Schwartz, yeni versiyon Gossip Girl‘e dair de konuşmuş. Bir yeniden çevrim değil de aynı evrenin devam dizisi olacağını, yeni versiyon Serena’nın ya da Blair’in olmayacağını söylemiş. Orijinal dizinin kadrosuna, Blake Lively ve Leighton Meester dahil, kapılarının açık olduğunu belirtmiş. “Hepsine ulaştık ve neler olduğunu söyledik. Dahil olmak isterlerse çok seviniriz. Fakat elbette olumsuz yaklaşırlarsa bunu anlıyoruz. 6 yıl boyunca bu karakterleri oynadılar, bunun yeterli olduğunu düşünürlerse saygı duyarız. Yine de dönmelerinin harika olacağı bariz ortada.

Ayrıca yeni dizide “Dedikoducu Kız kim?” gizemi olmayacakmış. Schwartz, günümüzde sosyal medya sayesinde hepimizin kendimizce birer Gossip Girl olduğunu düşünüyormuş. Dizide de Manhattan özel okulu ekibi üzerinden bu durumu ele alacakmış.

Lucifer, 10 bölümlük 5. ve son sezon onayını almıştı. Bölüm sayısı 16’ya yükseltildi. Bu daha çok yapımcıların isteğiymiş ve Netflix oluru vermiş.