ABC’nin yeni polisiyesi The Rookie 16 Ekim’de yayına çıkmışken biz de ertesi gün bir tanıtımla sizleri şaşırtalım dedik.
Uzama ya da kısalma olmazsa ilk sezonu şimdilik 13 bölüm sürmesi beklenen dizinin ilk bölüm reyting bilgileri bile henüz gelmedi.
Dizimiz, konuları bölüm içinde biten polisiye dramalardan.

Yaratıcısı Alexi Hawley. Kendisi daha önce Castle, The Following gibi dizilerin yapımcıları arasında yer almış. Diğer yapımcılar Liz Friedlander, Mark Gordon, Nathan Fillion, Michelle Chapman ve Jon Steinberg.

Konu

John Nolan (Nathan Fillion) boşandıktan sonra yaşadığı kasabadaki rahat yaşamını terk ederek, Los Angeles’a yerleşip hayatını tümüyle değiştirecek bir karar alır: Polis olacaktır.
Hikayenin asıl başlangıcı ise işin 9 aylık akademi, eğitim kısımlarına değil polis olduktan sonraki ilk gününe ve sonrasına, yani çaylaklık dönemine denk geliyor.
Los Angeles Polis Merkezi’nin diğer 2 yeni genç çaylak polisi ve John’un, eğitmen polislerle çıktığı devriye görevlerinde başlarından geçenler, özel hayatları ile harmanlanarak sunuluyor bizlere.

Karakterler


John Nolan (Nathan Fillion)
Los Angeles Polis Merkezi’ndeki en yaşlı çaylak.
Çaylak olmak zaten zorken, üstüne bir de kara koyun olmak işini iyice karıştırıyor.
Elbette 40 yaşında bir çaylak polis fikri hiç alışkın olunmayan bir durum olduğu için bazen ayağına dolanıyor, bazen de işine yarıyor.

 

Talia Bishop (Afton Williamson)
Yeni eğitmenliğe başlamış bir devriye polisi. İyi niyetli biri. Sahada yanında gezdirerek eğittiği ilk çaylak da Nolan.

 

 

 

Tim Bradford (Eric Winter)
Baskıcı bir eğitmen devriye. Yanına düşene Allah yardım etsin.

 

 

Lucy Chen (Melissa O’Neil)
Yeni çaylaklardan. Seksi ve işinde iyi bir ablamız olsa da eğitmenlerden Bradford’a düşmenin hazin zorluğunu yaşıyor.

 

 

Wade Grey (Richard T. Jones)
Çaylakların bulunduğu polis merkezinde çavuş. Nolan’a yaşından ötürü takmış durumda. Bu yaşta çaylak olmayı doğru bulmuyor ve her fırsatta Nolan’la uğraşıyor.

 

 

Jackson West (Titus Makin)
Dönemin 3. çaylağı. Los Angeles Polis Merkezi’nde yüksek mevkide olan bir babası var. Polislik üzerine gayet ilgili ve bilgili, inek ve parlak bir öğrenci. Sahada ne kadar parlayacak, göreceğiz.

 

 

Angela Lopez (Alyssa Diaz)
West’in saha eğitmeni. Bu parlak ve nüfuzlu öğrenci elinde parlayacak mı, patlayacak mı bakalım.

 

 

 

Zoe Andersen (Mercedes Mason)

İlgili birimin müdürü. Nolan’a önyargılı yaklaşmayan biri.

 

 

Fragman

Son Söz

Konuları bölüm içinde biten polisiye dramalar arasına alabileceğimiz dizide Nathan Fillion’ı görüp Castle gibi komedi-drama beklentisine girmemenizi tavsiye ederim. Bu çok daha ciddi bir drama.
Dizi çok iddialı olmasa da ilk bölümden vaad ettiğinden daha azını ya da fazlasını vermiyor gibi görünüyor. Açıkçası ben ortalama ya da ortalama altına yakın bir iş bekliyordum ve beklediğimden iyi çıktı. Bölüm içinde biten polisiye seven bünyeleri doyuracak gibi görünüyor. Ama tabii ilerleyen bölümlerde bu durum iyi yönde de kötü yönde de değişebilir. Göreceğiz.