Geçtiğimiz senenin Mart ayında sorduğumuz “Raylan Givens geri mi dönüyor?” sorusunun cevabını aldık.

2010-2015 arasında 6 sezon ve 78 bölüm boyunca Justified dizisinde Federal Şerif Raylan Givens karakterini canlandıran Timothy Olyphant, FX’in onay verdiği mini dizi Justified: City Primeval ile karakterine geri dönüyor.

Justified: City Primeval, Elmore Leonard’ın 1980 yılında yayınlanan City Primeval: High Noon in Detroit romanından uyarlanacak. Raylan’ın kaynak materyalde bir karakter olmadığı göz önüne alındığında, bir şekilde romanın asıl kahramanı cinayet masası dedektifi Raymond Cruz’un yerini alacak gibi görünüyor.

Sekiz yıl önce Kentucky’yi terk eden Raylan Givens, bir Federal Şerif ve 14 yaşındaki bir kızın yarı zamanlı babası olarak Miami’de yaşıyor. Saçları daha gri, şapkası daha kirli ve önündeki yol  arkasındaki yoldan çok daha kısa. Issız bir Florida otoyolunda tesadüfi karşılaşma onu Detroit’e gönderir. Orada, bir zamanlar Detroit’in en iyilerinin elinden kayıp giden ve bunu tekrar yapmayı hedefleyen şiddetli, sosyopatik bir çaresiz olan Oklahoma Wildman olarak da bilinen Clement Mansell ile yolları kesişir. Kendi oyunu da devam ederken, kendini polis ve suçlu arasında sıkışmış bulsa bile, Mansell’in avukatı, Motor City’li Carolyn Wilder, müvekkilini temsil etme niyetindedir. Bu üç karakter, City Primeval’den kimin canlı çıktığını görmek için klasik Elmore Leonard tarzında bir çarpışma rotasına çıktılar.

Justified’ın yönetici yapımcıları olan Dave Andron ve Michael Dinner, yönetici ve yürütücü yapımcı ve yazar olarak projenin başındaki isimler. Dinner, aynı zamanda dizinin yönetmenliğini de üstlenecek. Olyphant ve Justified’ın yaratıcısı Graham Yost, dizinin yönetici yapımcıları arasında.

Orijinal diziden Sarah Timberman, Carl Beverly, Taylor Elmore, Chris Provenzano ve Elmore Leonard’ın oğlu Peter Leonard dizinin diğer yönetici yapımcıları. Dizi, Sony Pictures Television ve FX Productions tarafından yapılacak.

Kaynak