TNT, Caleb Carr’ın Kreizler serisini televizyona uyarlamaya devam ediyor. 1994 yılında yayınlanan serinin ilk romanı The Alienist’in uyarlamasına 2015 yılında onay verip, 2018 yılının ilk aylarında ekranlara getiren TNT, şimdi de, 1997 yılında yayınlanan serinin 2. kitabı The Angel Of Darkness’ı televizyona uyarlayacak.

Yıl 1897. Adli psikiyatrinin öncüsü olan Dr. Laszlo Kreizler’ın devrimci, bilimsel uygulamalar kullanarak, güvenilir arkadaşlarından oluşan ekibin de yardımıyla, acımasız seri katil John Beecham‘ı durdurmalarının üzerinden 1 sene geçmiştir. Kreizler (Daniel Brühl) ve arkadaşları, araştırmacı gazeteci John Schuyler Moore (Luke Evans), şimdilerin özel dedektifi yılmaz Sara Howard (Dakota Fanning), zeki dedektif kardeşler Marcus ve Lucius (Douglas Smith ve Matthew Shear), güçlü ve şefkatli Cyrus Montrose (Robert Wisdomve Kreizler’ın sokak cinayetlerinden kurtardığı çocuk Stevie Taggert (Matt Lintz)Beecham davasının dehşetini unutup, kendi eski uğraşlarına geri dönmeye çalışmaktadırlar.

Ancak, ufak kızı kaçırılan perişan haldeki İspanyol diplomatın karısının yalvararak Sara’dan yardım istemesi sonrası ekip yeniden bir araya gelir. Dava, İspanya ile Amerika arasındaki gerginliğin tırmandığı ve Küba’da kaçınılmaz savaşın yaklaştığı zamanlara denk gelmesi ile iyice tehlikeli bir hal alır. Kayıp çocuğun araştırması, ekibi şok edici bir şüpheliye götürür; tüm dünyanın kahraman bir hemşire ve sevgi dolu bir anne olarak tanıdığı kadın, çocuk öldüren acımasız bir katil olabilir mi?

2. sezonun 2019’da yayınlanması bekleniyor.

Kaynak