Viaplay’ın aksiyon ve gerilim yüklü yeni draması Max Anger, 6 Haziran’da izleyici karşısına çıkacak. Bu da diziye ait paylaşılan kısa fragman:

Dizi, Martin Österdahl‘ın aynı isimli popüler roman serisinden uyarlanmış. Mikael Newihl, dizinin baş yazarı konumunda. Ona Anders Sparring, Pauline Wolff, Jesper W. Nielsen, Jörgen Hjerdt ve Åsa Anderberg Strollo gibi isimler eşlik etmiş. 8 bölümden oluşan dizinin 4 bölümünü Nielsen, diğer 4 bölümü Lisa Farzaneh yönetmiş. Yapımcı kadrosunda ise Nielsen ve Newihl dışında Sara Askelöf, Fredrik Ljungberg, Alexander Tanno, Christian Wikander, Michael Alexander Winter ve Filippa Wallestam gibi isimler mevcut.

Dizinin konusu kısaca şu şekilde:

Esrarengiz bir eski özel harekat askeri olan Max Anger, Pashie isimli bir meslektaşına aşık oluyor ve huzurlu bir yaşam şansı yakalıyor. Ancak Pashie, St.Petersburg’da aniden iz bırakmadan ortadan kayboluyor. Max onu aramaya koyuluyor ve bu yolculuk onu dünya düzenini değiştirebilecek bir komplonun keşfine götürüyor.

Max Anger karakterine Adam Lundgren hayat veriyor. Pashie karakterini The Rain, Snabba Cash ve Quicksand gibi dizilerden tanıdığımız Evin Ahmad canlandırıyor. Ieva Andrejevaite ise Mira karakteriyle karşımıza çıkacak. Bu merkez üçlüye Nikolaj Antonov, David Bertrand, Alexander Rapoport, Julia Marko-Nord, Malin Crépin, Annika Hallin, Milda Noreikaite, Reimo Sagor, Kristina Skokova, Joel Spira, Linus Wahlgren ve Johan Rheborg (Partisan, Solsidan) gibi isimler eşlik etmiş.