Fotor080100924

Daha önce şuralarda ilk 3 bölümünü bulabileceğiniz dosyamızın 4.sü ile karşınızdayız. Bu yazımızda 4 web dizisini tanıtacağız. Çok uzatmayalım, merak edenler yazının devamına buyursunlar.

Susanna

Fotor080101434

Genç bir kadın olan Susanna‘nın ,  kız kardeşi Katie‘nin bir takım problemler yaşaması üzerine, kendi işini riske ederek Katie’nin yeni doğan kızına bakmak zorunda kalmasıyla yaşadığı olaylar anlatılıyor. Dizinin ilk sezonu 14 Haziran 2013 tarihinde başladı ve 12 bölüm sürdü. Her bölüm yaklaşık 8-10 dakika uzunluğunda. Şimdiden tüm bölümler yayınlanmış durumda. Başrollerde ise Lost‘tan Maggie Grace ve True Blood‘dan Anna Paquin yer alıyor. Yönetmen ve senaristi ise,  Fried Green Tomatoes  filmiyle tanınan Jon AvnetDizi, Anna Paquin’i True Blood dışında izlemek isteyenler için iyi bir alternatif.

Christine

Genç bir kadının speed dating (hızlı buluşma) ile geçen bir gecesini anlatan bir dizi. İlk sezonu 12 bölümden oluşan dizinin tüm bölümleri yayınlanmış durumda. Bölümler ortalama 8-10 dakika uzunluğunda. Başrolde Ugly Betty‘den America Ferrera‘yı izlediğimiz dizide,  her bölümde farklı oyuncuları da ağırlıyoruz. Bunlardan başlıcaları ise,  Haven‘dan Eric Balfour, CSI‘dan  Gary Dourdan ve Martin Starr. Christine’in yazar ve yönetmeni ise Albert Nobbs ve  In Treatment ile tanınan Rodrigo Garcia.

The Lizzie Bennet Diaries

Bu dizimizi en kısa özetleyen cümle şu: Jane Austen‘ın meşhur Pride and Prejudice  kitabının modern uyarlaması olan eğlenceli bir web dizisi. Bölümler genellikle kısa video formatında. Lizzie 24 yaşında bir master öğrencisi ve tez projesi olarak bu videoları hazırlayan bir karakter.  Başlıca rollerde Ashley Clements, Daniel Vincent GordhMary Kate Wiles gibi isimler yer alıyor. İlk olarak 9 Nisan 2012 tarihinde YouTube üzerinden yayınına başlanan dizi, 100. bölümüyle 28 Mart 2013 tarihinde sona erdi. The Lizzie Bennet Diaries, yayınlandığı dönemde çok ilgi gördü. Öyle ki, kendi içinde pek çok uzantısı da ortaya çıktı. Bölümler ortalama 3-6 dakika uzunluğunda.

Space Adventure Legend Quest

Beceriksiz kaptan Drake önderliğindeki bir uzay gemisinin, düştükleri sonsuz boşlukta zaman geçirmek için yaptıklarını anlatan, eğlenceli bir animasyon. Dizi, pek çok web dizisini de bünyesinde barındıran Machinima tarafından sunuluyor.  Dizi, tamamı yayınlanan 7 bölümden oluşuyor ve bölümler ortalama 3 dakika.

Şuradan izleyebilirsiniz.

İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler !