Wendie Malick (Hot in Cleveland, American Housewife, The Ranch), FOX’un deneme bölümü siparişleri arasında yer alan komedi dizisi Richard Lovely‘nin kadrosuna katıldı.

Tek kamera yöntemi ile çekilecek komedi dizisinin senaryosunu Billy Finnegan kaleme alacak. Deneme bölümünün yönetmenliğini Alex Hardcastle üstlenecek. Finnegan ve Hardcastle ayrıca dizinin yapımcılığını da üstlenecekler.

Dizi, Mr. Mouse isimli en çok satanlar arasına giren çocuk kitapları serisinin huysuz yazarı olan Richard Lovely isimli bir adamı merkezine alacak. Çocuklardan değil, çocuklar hakkındaki her şeyden nefret eden bir adam Richard. 9 yaşındaki bir çocuğu içeren tanıtım fiyaskosunun ardından kitaplardaki Mr. Mouse karakteri beklenmedik şekilde Richard’ın gerçek hayatında belirecek ve Richard’ı söz konusu çocukla hayatını sonsuza dek değiştirecek olan bir baba-oğul ilişkisi içerisine girmeye zorlayacak.

Malick, Richard karakterinin annesi Alana karakterine hayat verecek dizide. Alana, oğlunu çok seven ama kendisini çok daha fazla seven bir anne.

Kaynak