Birçok dizisi için onay-iptal kararı duyuran ABC kanalı gelecek sezonda yayınlayacağı dizilerden altı tanesini de açıkladı. Bir kısmı için şimdiden kısa teaser videolar gönderen kanal, bunlara çok daha önceden onay verdiğini duyurduğu Ten Days in the Valley’i de ekledi.

1) The Good Doctor: Kısa süre önce finalini yaparak ekrandan çekilen Bates Motel ile tanınan Freddie Highmore’un başrolünde olduğu dizi bir medikal drama.

Genç doktor Shaun Murphy’de Savant sendromu bulunan bir rahatsızlık vardır. Shaun büyük bir hastanenin pediatri bölümünde çalışmaya başlıyor. Ama insanlarla bağ kurma sorunu olan biri onların hayatını nasıl kurtarabilir?

2) The Crossing: Dizinin başrollerinde Steve Zahn (Modern Family) ve Natalie Martinez (A.P.B.) yer alıyor. Konusu ise geçtiğimiz sezonda özellikle popüler olan ama pek tutmayan zamanda yolculuk.

Birkaç savaş mültecisi yaşayacak bir yer bulmak için gelecekten günümüz Amerika’sına geliyorlar.

3) For the People: Şirketi Shondaland aracılığıyla kanala Grey’s Anatomy, Scandal ve How to Get Away with Murder’ı hazırlayan Shonda Rhimes’ın yapımcılığını üstlendiği bir drama dizisi daha geliyor.

Kadrosunda Britne Oldford (The Flash, Ravenswood) ve Lyndon Smith’in (The Originals) de yer aldığı dizi bir hukuk draması. Bir yandan kendi hayatlarıyla meşgul olan bir grup genç avukat diğer yandan önemli birçok federal davayı üstleniyorlar.

4) The Mayor: Başrolünde Brandon Micheal Hall’un (Search Party) olduğu dizinin merkezinde medyada görünmek ve daha fazla ilgi çekmek için belediye başkanlığına adaylığını koyan ama beklentisinin aksine seçilen genç bir rapçinin başından geçen komik olaylar anlatılacak. Kadroda Yvette Nicole Brown (Community) ve Lea Michele (Glee, Scream Queens) de yer alıyor.


5) The Gospel of Kevin: Başrolde Jason Ritter’ın (Parenthood) olduğu dizi bir komedi-drama. Kevin isminde bir adam kutsal bir varlık tarafından ziyaret ediliyor ve kendisine dünyayı kurtarma görevi veriliyor. Kadroda Kevin’in kız kardeşi Amy rolünde JoAnna Garcia Swisher (Once Upon a Time) de yer almakta.

6) İsimsiz Zach Braff Komedisi: Eski adı Start-Up ama şimdilik bir ismi yok, başrolünde de haliyle Zach Braff (Scrubs) yer alıyor. Dizi kendi işini kurmak için şimdiki işini bırakan bir eş ve babayı merkezine alıyor. Kadroda Tiya Sircar ve Michael Imperioli de var.

7) Ten Days in the Valley: Başrolünde Kyra Sedgwick'’in (The Closer) olduğu drama dizisinde Jane Sadler, bir yandan işiyle oldukça meşgul bir yazar, diğer yandan sıkıntılı bir boşanma davasının ortasında kızını yetiştirmeye çalışan bekar bir annedir. Jane’in 5 yaşındaki kızı bir gece aniden yatağından alınıp kaçırılır. Jane, kızını geri almak için, kendi sırları dahil bütün ipuçlarını bir araya getirmeye çalışır.

Kaynak: 123