Pandemi öncesinde geleneksel olarak pilot bölüm onayı verdikleri projeleri belirleyen ulusal kanallar, onay verdikleri pilotların büyük çoğunluğunu çekememişlerdi.

Yalnızca Chuck Lorre komedisi B Positive’in pilotu ve NBC draması La Brea‘nin büyük çoğunluğu çekilebildi. Böyle olunca bazısı direkt onay aldı (Superman and Lois), bazısından vazgeçildi, kalanı ise şartlar müsait olunca çekilmek üzere ertelendi. Ertelenen projeler için yapılan oyunculuk anlaşmaları ise 30 Eylül’e kadar uzatıldı.

Eylül ayını tamamlamamıza rağmen pilot bölümlerin çekimleri için şartlar çoğunlukla müsait olmayınca kanalların pilot takvimi yine değişti.

Deadline’ın haberine göre geçtiğimiz üç aylık sürede listede kalan projelerden yalnızca NBC komedisi Night School çekildi. Bu nedenle oyuncuların anlaşmaları proje bazında belirlenerek Aralık 2020’ye veya Haziran 2021’e kadar uzatıldı. Listeden oyuncular için uzatma alamayan tek pilot CBS komedisi Jury Duty oldu. Projeden tamamen vazgeçilmiş değil, 2021’de yeniden değerlendirmeye alınma ihtimali bulunuyor.

NBC, henüz herhangi bir karar vermediği Night School’un kadrosunu tutmaya karar verdi. La Brea’de daha önce sadece Natalie Zea ve Zyra Gorecki’nin kadroda kalmasına karar verilmişti. Henüz resmi onay almayan proje için istenen ek senaryolar bitmediğinden iki oyuncunun opsiyonları 31 Aralık 2020’ye uzadı.

Ayrıca;

NBC, Langdon, Ordinary Joe, Grand Crew, American Auto,

ABC, Harlem’s Kitchen, Bossy (Kids Matter Now), Home Economics, Work Wife,

FOX, Pivoting, This Country, The Big Leap, The Cleaning Lady, Blood Relative, İsimsiz Film Re-Enactment Projesi,

CBS, Ways & Means, Good Sam, İsimsiz Kingsbury/Daley/Goldstein projesi, The United States of Al, The Three of Us, Ghosts ve The Big Bad Wolfes’u

elinde tutmaya devam ediyor.

The United States of Al‘ın çekimlerinin bir hafta içinde başlaması planlanıyor. ABC ve CBS, oyuncu opsiyonlarını çoğunlukla Haziran 2021’e kadar uzattı. FOX ise Haziran 2021 ve Aralık 2020 arasında karışık ilerledi. Böylece pek çok aktör pilot bölüm için aldığı ücretin iki katını veya fazlasını kazandı.

Habere göre kadrolardaki oyuncuların pek çoğu uzatma kararını kabul etti. Ancak takvim uyuşmazlığı veya başka fırsatları değerlendirmek için ayrılık kararı alan da oldu. Anders Holm ve Travis Van Winkle bunlar arasında.

Kaynak