30 Mart 2020 tarihinde WGN America’da Almost Paradise isimli bir drama başladı. Aksiyon ve komedi soslu bir suç draması olan Almost Paradise‘ın yaratıcıları Dean Devlin ve Gary Rosen. Yapımcı koltuğunda bu ikiliye Rachel Olschan ve Marc Roskin eşlik ediyor. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak. Bunlar da diziye ait kısa fragmanlar:

KONU

Amerikalı eski bir narkotik ajanı olan Alex Walker, zorla emekli edilmesinin ardından Filipinler’e bağlı Cebu Adası’na taşınır. Yüksek tansiyon ve stres sorununu dizginleyebilmek umuduyla taşındığı bu turistik adada yeni ve huzurlu bir yaşama başlamak niyetindedir. Ancak etrafında gelişen bir suç vakasına kayıtsız kalamaz ve kendini bir uyuşturucu operasyonunun içerisinde bulur. Cebu’da görev yapan 2 yerel dedektif ile bir takım olmak ve aksiyona geri dönmekten başka bir çaresi yoktur.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

*Alex Walker karakterine Leverage ve The Librarians dizilerinden tanıdığımız Christian Kane hayat veriyor.

Alex’in 15-20 yıllık şaşalı bir kariyeri olmuş ve bu kariyer yaklaşık 9 ay önce İspanya’daki bir operasyon sırasında başına gelen bir takım olaylar neticesinde oldukça kötü bir şekilde sona ermiş. Görevden uzaklaştırılmasının ardından soluğu Cebu’da almaya karar vermiş. Yaklaşık 15 yıl önce bir yatırımda bulunmuş buraya geldiği bir görev sırasında emeklilik günlerini düşünerek Alex. Sahil kenarında güzel bir yerde bir hediyelik eşya dükkanı satın almış içinde küçük de bir odası olan. 15 yılda çok şey değişmiş elbette adada. Alex’in dükkanının bitişiğine çok büyük bir ‘resort hotel’ yapılmış. Alex’in dükkanı da tüm bu şatafatın arkasındaki yıkık dökük bir harabe konumunda şu an için. İyi bir yemek için biraz emek gerek anlayacağınız.

Alex için bir şeylere kayıtsız kalmaya çalışsa da kalamayan, biraz huysuz, biraz da alaycı bir tip diyebiliriz.

*Alex’in beraber çalışmak zorunda kaldığı güzel dedektif Kai Mendoza rolünde Samantha Richelle‘i, Kai’nin ortağı olan Dedektif Ernesto Alamares rolünde ise Arthur Acuña‘yı izliyoruz yardımcı rollerde.

*Cebu Polis Departmanı Şefi Ike Ocampo rolünde Nonie Buencamino, Alex’e komşu otelin müdürü olan Cory Santos rolünde ise Ces Quesada karşımıza çıkıyor dizide ayrıca. Simon London ise uluslararası bir uyuşturucu operasyonu için adaya gelen ve Alex’i geçmişten tanıyıp ondan pek haz etmeyen Amerikalı bir ajan olan Walton Zivic rolüyle karşımıza çıkıyor ilk bölümde tekrar eden bir rol olması muhtemel bir rolle.

YAZARIN NOTU

İlk bölümünü izleyip fena bulmadım dizinin. Vasat ama izlenesi bir dizi olduğu kanaatindeyim. Christian Kane‘i daha önce yer aldığı popüler dizilerde izlemeyi seven kitlenin onu burada da keyifle takip edeceğini düşünüyorum. Bir dizi örneği verecek olursam da Reef Break‘i seven, bunu da sever diyorum.