Paradise Corner, 2019 yılı içerisinde yayınlanan Rus yapımı bir drama dizisi. Gizem, gerilim ve suç draması ögelerini harmanlayan entrika dozu yüksek diziyi ‘Devious Maids, Revenge ve Ufak Tefek Cinayetler karışımı bir iş’ olarak kategorize etmek mümkün.

Olga Larionova, dizinin senaristi. Yönetmenlik görevini Alexander Sozonov üstlenmiş. Yapımcı kadrosunu ise Alexey Moiseev, Oleg Piganov ve Yulia Razumovskaya oluşturuyorlar.

Dizi, 8 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri ise yaklaşık 50’şer dakika uzunluğunda.

Vera, eski bir sporcu olan Belaruslu genç bir kadın. Rusya’ya bir hizmetçilik işi için geldiğini dillendiren Vera, Moskova şehrinin biraz dışında kalan, zengin insanların yaşadığı küçük bir yerleşim yeri olan Paradise Corner’a gelir ve istediği hizmetçilik işini alır. Zeki ve güzel kızımızın buraya gelmekteki asıl hedefi ise farklıdır. Kardeş gibi büyüdüğü yakın arkadaşı Lesya, altı ay kadar önce buraya hizmetçi olarak çalışmak için gelmiştir ve kendisinden bir süredir haber alamamıştır. Vera, Lesya’ya ne olduğunu öğrenmek istemektedir.

Paradise Corner, dışarıdan huzurlu, rahat ve hoş bir yer olarak gözükse de entrika, gizem ve tehlikeler barındıran tekinsiz bir kasabadır arka planda. Vera’nın arkadaşına ne olduğunu öğrenmeye çalışırken kendisine ve hamlelerine çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Vera karakterine Taisiya Vilkova hayat veriyor.

Ekaterina Molokhovskaya, Vera’nın hizmetçi olarak işe başladığı evin güzel hanımı Lena karakterini canlandırıyor. Kendisi Lesya’nın da eski patronu aynı zamanda. Bebeğini düşürmekle cebelleştiği bir anda Vera ona yardımcı olup doktor çağırıyor ve bu sayede işi kapıyor. Anton Vasilev‘i ise evin asabi beyi Semyon rolünde izliyoruz. Karısının kendisine bir erkek evlat vermesini arzulamakta takıntılı bir şekilde karakterimiz.

Maksim Bityukov, Vera’nın bir miktar etkilendiğinin hissedildiği kasabanın karizmatik doktoru konumundaki Andrey karakterine hayat veriyor.

Elena Valyushkina‘yı Lena’nın kasabanın en büyük malikanesine sahip olan yakın arkadaşı Natalya Petrovna rolüyle izliyoruz. Natalya, dul, kilolu, kendine genç ve kaslı bir oyuncak bulmuş olan, tehlikeli birine dönüşebilecek, kokoş ve itici bir orta yaşlı kadın olarak karşımıza çıkıyor. Vyacheslav Chepurchenko‘yu Natalya’nın oğlu Petya rolünde izliyoruz. Natalya’nın bir çalışanı ve seks oyuncağı konumundaki Marat ile evin aynı zamanda kasabanın özel erkekler kulübü için eskortluk yapan hizmetçisi Ekatarina ise Petrovna malikanesinin diğer önemli karakterleri konumundalar.

Vadim Tsallati, kasabanın en tehlikeli adamı izlenimi veren, elinden işlemeli bastonu pek eksik olmayan Kazbek karakterini canlandırıyor. Elena Osipova, Kazbek’in hizmetçisi ve Petya’nın annesinin onay vermediği sevgilisi konumundaki naif genç kızımız Aliya karakterine hayat veriyor.

Alexander Zaryadin‘i ise Vera’nın otobüste tanıştığı ve ondan hoşlanmaya başlayan, şehirde yaşayan Max isimli sempatik bir genç rolünde izliyoruz.

Dizinin ilk 3 bölümünü izledim ve fena bulmadığımı söyleyebilirim. Vera, Lena ve Ekatarina, izlemeyi daha çok sevdiğim karakterler konumundalar. Bol renkli bir dizi var karşımızda. Beklentiyi düşük tutmak kaydıyla bir şans verilebilir diye düşünüyorum.