Amazon’un Almanya yapımı yeni dizisi Wir Kinder vom Bahnhof Zoo, 19 Şubat 2021 tarihinde izleyici karşısına çıkıyor. Bu da daha önce şurada bahsini geçirdiğimiz diziye ait paylaşılan kısa fragman:

Yapımcılarının kışkırtıcı ve tartışmalı olarak tanımladığı dizi, Berlin’deki gece kulüplerinin ve uyuşturucu ortamının bir resmini çizecek. Mutluluk hayalleri için hararetle ve taviz vermeksizin savaşan altı genci merkezine alıyor dizimiz. Gençlerimiz kurban değiller ama genç, cesur ve güçlüler. Hikayeleri ise dokunaklı ve heyecan verici olarak lanse ediliyor.

Dizi, Christiane F.‘in 1978 yılında yayımlanan aynı isimli romanından uyarlandı. Romanın 1981 yılında bir de sinema filmi çekilmişti.

8 bölümden oluşacak dizinin yönetmenliğini Parfum ve SS-GB dizilerinde imzası bulunan Philipp Kadelbach üstlendi. Annette Hess, dizinin baş yazarı konumunda. Oliver Berben ve Sophie von Uslar ise dizinin yapımcılığını üstlendi. Dizinin çekimleri, Berlin ve Prag’da yapıldı.

Dizinin genç oyuncu kadrosu ise şu şekilde: Jana McKinnon (Christiane), Michelangelo Fortuzzi (Benno), Lena Urzendowsky (Stella), Bruno Alexander (Michi), Jeremias Meyer (Axel) ve Lea Drinda (Babsi).