2021 yazında izleyiciyle buluşan romantik komedi dizilerinden biri de Aşk Mantık İntikam oldu. FOX TV’de yayınlanan dizinin an itibarıyla 3 bölümü geride kaldı. Bölüm süreleri 103-116 dakika aralığında değişen dizi, 2014 yılı G. Kore yapımı Angkeumhan Dolshingnyeo (Cunning Single Lady) isimli diziden uyarlanmış. Dizinin senaryosu Nil Güleç Ünsal ve İnci Özlem Hekimoglu tarafından kaleme alınıyor. Yönetmenliğini Murat Öztürk üstlenmiş. Yapım şirketi ise No:9 Productions.

Dizi, 18 Haziran’da yayınlanan ilk bölümüyle Total’de 7., AB’de 5. sırayı elde etmiş. 2. bölümünde ise Total’de 3., AB’de 2. sıraya yükselmiş. Yaz sezonunun gerçek manada başladığı bu hafta ise daha yüksek bir yere kendini atması muhtemel görünüyor.

Dizinin merkezinde birbirlerini çocuk yaştan beri tanıyan ve aynı mahallede büyümüş olan Esra ve Ozan isimli 2 karakter bulunuyor. Esra ve Ozan, genç yaşta evlenmişler ve bir süre evli kalmışlar. Ozan için aşk, Esra için ise mantık evliliği olan bu evlilik, hiddetli bir şekilde sona ermiş.

İkilinin evlilikleri süresince evin ekonomik sorumluluğunu üstlenen kişi Esra olmuş. Bu durumun değişmeksizin devam etmesi de evliliğin bitme nedeni olmuş. Evlilikleri süresince bir uygulama geliştirmeye odaklanan ve gerçek bir işe girmeye tenezzül etmeyen Ozan, boşanmanın ardından geliştirdiği uygulama için bir yatırımcı bulmuş ve zaman içerisinde de büyüyen bir şirketin CEO’su haline gelmiş.

Aradan geçen birkaç yılın ardından Ozan’ın elde ettiği başarılı kariyeri medya aracılığıyla öğrenen Esra, yolları tekrar kesiştiği zaman Ozan’dan aşağılayıcı bir tepki alınca gurur yapar ve bir intikam planı geliştirir. Ozan’ın şirketinde stajyer olarak işe başlayıp onu yeniden kendine aşık edecek ve söylediği lafları ona tek tek yedirtecektir. Bakalım bundan sonraki süreçte kahramanlarımızı neler beklemektedir?

*Esra karakterinde Afili Aşk ve Güneşin Kızları dizilerinden tanıdığımız Burcu Özberk‘i izleme fırsatı yakalıyoruz. Esra, inatçı, azimli ve biraz da başına buyruk bir kadın. Paraya önem veriyor ama onun kölesi olacak kadar da değil.

*Ozan karakterini İlhan Şen canlandırıyor. Soğukkanlı ve havalı görünmeye çalışan karakterimiz, aslında öyle biri değil. Görünüş ve yaşam tarzı değişse de karakter pek değişmez. Onun da kolayca heyecanlanabilen, sinirlenebilen ve çocuklaşabilen yapısı o zırhının altında hala mevcut. Esra’yı hala unutabildiği söylenemez. Onun yanındayken olduğu adamdan hoşlanmaz. Onu görünce hala kalbi titrese de boşanma sürecinde ezilen gururu ağır basmaktadır. Esra’nın “Ben sana hiç aşık olmadım ki!” cümlesi hala kulaklarında çınlamaktadır. Esra’nın şirkette stajyer olarak işe başlamasına istemeye istemeye onay verir ama şirkette Çağla ve Çınar dahil kimsenin Esra’nın gerçekte kim olduğundan haberi olsun istememektedir.

*Sen Çal Kapımı ve Bizim Hikaye dizilerinden tanıdığımız Melisa Döngel, Çağla karakteriyle karşımıza çıkıyor dizide. Şirkette üst düzey yönetici pozisyonunda olan Çağla, aynı zamanda Ozan’ın üniversite yıllarından bir arkadaşı. Ozan’a aşık olan ve bu aşkı Ozan tarafından fark edilmeyen Çağla’nın babası Çağla’nın aracı olmasıyla Ozan’ın uygulama fikrine yatırım yapmış ve hızla büyüyen bir şirket oluşmuş.

*Baraj dizisinden ve 4N1K serisinden hatırlanabilecek Burak Yörük tarafından canlandırılan Çınar karakteri, Çağla’nın erkek kardeşi. Yurt dışından yeni dönen aylak ve hovarda evlat, babasından kurmayı planladığı yeni bir şirket için sermaye talebinde bulununca, babası ona şartlı olarak evet der. Talep ettiği bu parayı alabilmek için kız kardeşi Çağla ve arkadaşı Ozan’ın yönettiği şirkette söz konusu ikili haricinde kimsenin haberi olmaksızın 6 ay boyunca stajyer olarak çalışma şartını gönülsüzce kabul eden, arabasına ve kredi kartlarına da bu süre zarfı boyunca babası tarafından el konulan Çınar için bu içine düştüğü can sıkıcı süreçte bir pozitiflik belirecektir ve o pozitiflik de Esra’dır. Esra’dan görür görmez hoşlanmaya başlayan Çınar’ın işe gelmek için büyük bir sebebi daha olmuştur.

*Gençliğim Eyvah ve Yarım Elma gibi pek çok yapımdan tanıdığımız Günay Karacaoğlu, Ozan’ın annesi Zümrüt karakterine hayat veriyor. Ozan, parayı bulduktan sonra mahalleden uzakta varlıklı bir hayat sürmeye başlayan Zümrüt, sonradan görmeliğinin tadını daha iyi çıkarabilmek adına eski mahallesine geri taşınmaya karar verir ve cümbüş başlar. Esra’nın annesi Menekşe’den hiç haz etmez, oğlunun da Esra ile yeniden yakınlaşmasını hiç ama hiç istemez.

*Ulan Istanbul dizisiyle de hatırlanabilecek Zeynep Kankonde, Menekşe karakterini canlandırıyor. Zümrüt’ün mahalleye geri dönüşüne son derece uyuz olur. Esra’nın Ozan’dan intikam alma planını da destekler. Paraya Esra’dan ve eşi Yalçın’dan daha fazla önem verdiği söylenebilir ama bu konuda hayırsız oğlu Ekrem’in eline su dökemez.

*Süleyman Atanısev, Menekşe’nin kendi halindeki kocası Yalçın karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Bizim Hikaye dizisinden anımsanabilecek Mehmet Korhan Fırat, Menekşe ve Yalçın’ın hayırsız oğulları Ekrem karakterine hayat veriyor. Sürekli olarak kolay yoldan para kazanmaya çalışan Ekrem için güvenilmez, utanmaz, yüzsüz ve yalancı gibi birçok negatif sıfat kullanılabilir. Zümrüt’ün mahalleye geri taşınmasıyla birlikte yıllar sonra gördüğü Elif’e aşık olur ve onu takıntı haline getirir Ekrem.

*Ver Elini Aşk ve Tek Yürek dizilerinden anımsanabilecek Ceren Koç, Ozan’ın kız kardeşi Elif karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Kadroda ayrıca Murat Karasu (Çağla ve Çınar’ın babası), Birgül Ulusoy (Zümrüt’ün kız kardeşi), Sevda Baş (Esra’nın mahalleden arkadaşı), Sibel Şişman (Şirket çalışanı), Pelin Budak (Mahallenin kuaförü ve dedikodu makinesi) ve Gözde Duru (Şirket çalışanı) gibi isimler yer alıyor.

Dizinin yayınlanan 3 bölümünü de izledim. Her yeni bölümün bir önceki bölüme kıyasla daha keyifli geçtiğini söyleyebilirim. Özge Özberk başarılı bir şekilde taşıyor diziyi. Mahalle kanadını da Günay Karacaoğlu sürüklüyor enerjisiyle. Erkek başrol oyuncuyu yetersiz buluyorum. Melisa Döngel ve Burak Yörük’e ayrılan sürelerin ise birazcık daha artmasını istiyorum.

Diziyle ilgili daha önce şu yazının altında yorum yapılıyordu.