Avustralya kanalı ABC’de 4 Ağustos 2019 tarihinde yeni bir dizi başladı: Les Norton

Robert G. Barrett‘ın popüler kitap serisinden uyarlanan dizinin yaratıcısı  Morgan O’Neill. Yapımcı koltuğunda ona Chris Chard, Andrew Gregory, Sally Riley, John Schwarz, Michael Schwarz, Jack Singleton ve John Singleton gibi isimler eşlik etmiş.

10 bölümden oluşacak olan drama dizisinde Les Norton rolüne Alexander Bertrand hayat veriyor. Bertrand başrolü Rebel Wilson (Pitch Perfect film serisi, Struck by Lightning, How to Be Single, Bachelorette) ve David Wenham (Top of the Lake, Iron Fist, Romper Stomper, 300) ile paylaşıyor. Kadroda ayrıca Hunter Page-Lochard (Cleverman, Harrow, Tidelands), Steve Le Marquand (Rake, Janet King), Syd Zygier (Romper Stomper), Pallavi Sharda (Pulse), Justin Rosniak (Mr. Inbetween, Squinters) ve Kate Box (Rake, Wanted) gibi isimler yer alıyor.

Les Norton, bir dönem dizisi olma özelliği taşıyor. Les Norton isimli bir delikanlının seksenli yılların ortasında başından geçen aksiliklerle dolu maceraları ekrana taşıyor.

Les Norton, Queensland eyaletine bağlı bir taşrada yaşarken sıkıntılı geçmişinden kaçıp Sydney’ye geliyor ve Kings Cross isimli yasadışı bir kumarhanede fedai olarak çalışmaya başlıyor. Akabinde de kendini yeraltı suç dünyasının ağlarına doğru sürüklenirken buluyor.

Bu da dizinin fragmanı: