Netflix’in yeni limitli dizisi Behind Her Eyes, 17 Şubat 2021 tarihinde görücüye çıktı.

Sarah Pinborough‘un en çok satanlar arasına giren 2017 basımı aynı isimli romanından uyarlanan psikolojik gerilim ve gizem yüklü dizinin senaryosunu The Punisher ve Hannibal dizilerinin mutfağında yer almış olan Steve Lightfoot kaleme almış. Lightfoot, dizinin aynı zamanda yapımcısı ve yürütücüsü konumunda. Angela LaManna ona yazar masasında eşlik etmiş. Eliza MellorSuzanne MackieAndy Harries ve Jessica Burdett da yapımcı kadrosunda yer alan diğer isimler. Dizinin yönetmeni ise Erik Richter Strand.

Çekimleri 2019 yılı içerisinde Londra ve İskoçya’da yapılan dizi, 6 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri ise 47-53 dakika civarında değişmekte.

Dizide dışarıdan mükemmel görünen ama aslında öyle olmayan garip bir evliliğin yörüngesine çekilen Louise isimli bir kadının hikayesi anlatılıyor. Louise, 7-8 yaşlarımdaki oğlunu hayatının merkezi haline getirmiş bekar bir kadın. Bir arkadaşıyla barda buluşmak üzere gece dışarı çıktığı ama ekildiği bir gün orada David ile tanışıyor karakterimiz. Birbirlerinin kim olduklarını, hatta isimlerini bile bilmez vaziyette hoşça sohbet ettikleri güzel bir akşam geçiriyorlar ve sonrasında kendi yollarına gidiyorlar.

Özel bir psikiyatri kliniğinde sekreterlik yapan Louise, ertesi sabah işe gittiğinde akşam tanıştığı çekici adamı yanında eşiyle birlikte klinikte görüyor. Meğerse o adam kliniğin yeni psikiyatrıymış. Loise’in bu noktada bu evli adamdan uzak durması gerekirken kısa bir süre içerisinde adamın karısıyla arkadaş olması, kendisini bu evliliğin yörüngesine çekilirken bulmasına ve ikisinin de korkunç sırlar saklıyor olabileceğinden şüphelenmeye başlamasına yol açacaktır.

Louise karakterine The Little Drummer Girl ve Guilt dizilerinden anımsanabilecek Simona Brown hayat veriyor. David karakterini Vanity FairJekyll & Hyde ve Da Vinci’s Demons dizilerinden hatırlanabilecek Tom Bateman canlandırıyor. David’in aynı zamanda eski bir hastası olan eşi Adele karakterinde ise The Knick ve The Luminaries dizilerinden tanıdığımız Eve Hewson‘ı izleme fırsatı yakalıyoruz.

Tyler Howitt, Louise’in oğlu Adam rolüyle karşımıza çıkıyor. Nichola Burley‘yi Louise’in yakın arkadaşı Sophie karakteriyle izliyoruz. Roshan Seth (Indian Summers), kliniğin yöneticisi Dr. Sharma rolüyle karşımıza çıkıyor. Harley and the Davidsons ve Game of Thrones dizilerinden anımsanabilecek Robert Aramayo ise flashback (geriye dönüş) sahnelerinde karşımıza çıkan Rob karakterine hayat veriyor. Rob, David’in eskiden görev yaptığı, Adele’in ise bir hasta olarak kaldığı rehabilitasyon merkezinde Adele’in hasta bir arkadaşı konumunda.

Dizinin ilk bölümünü izledim. Yeterli bir giriş bölümü olduğunu söyleyebilirim. Eve Hewson’ı ve Simona Brown’ı izlemesi keyifliydi. Tom Bateman’ın yerinde başka birini izlemek isterdim ama. Dizinin ilerleyen bölümlerde çok düşmeden devam etmesini temenni ediyor ve izleyecek olanlara iyi seyirler diliyorum.

Bu da dizinin fragmanı: