MarvelNetflix ortaklığının son meyvesi The Punisher, geçtiğimiz ayda 13 bölümlük ilk sezonuyla bizlerle buluştu. Marvel’s Daredevil, Marvel’s Jessica Jones, Marvel’s Luke Cage, Marvel’s Iron Fist ve Marvel’s The Defenders’tan sonra Marvel’ın Netflix için hazırladığı 6. dizi oldu. Punisher karakterini daha önce Daredevil’ın 2. sezonununda izlemiştik. Oradaki hikayesine kendi dizisinde de devam ediyor. Yani diğer dizileri de izlemeniz tavsiyedir ama sadece Daredevil izlediyseniz bunu da gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz bir problem olmaz.

Dizinin sorumlusu Steve Lightfoot, Jim Chory ve aynı zamanda Marvel’ın Televizyon Birimi Başkanı olan Jeph Loeb’in yardımcı yapımcılığını üstlendiği dizi, Netflix adına ABC Studios ve Marvel Television işbirliğinde hayata geçirildi.

Henüz 2. sezon hakkında bir haber yok.

KONU

Karısının ve çocuklarının ölümünden sorumlu olanlardan intikamını alan Frank Castle, Punisher kimliğini bir kenara bırakmış ve artık yalnızlığıyla baş başa kalmıştır. Gözlerden uzak yaşayan Frank, geçmişiyle alakalı bir olayın yeniden gündeme gelmesiyle saklandığı yerden ortaya çıkmak zorunda kalır. Bitirdiğini düşündüğü intikam görevi aslında yeni başlıyordur.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

 

 

 

Frank Castle (Jon Bernthal)

Tüm şehirde Punisher olarak ün salıp ve kötü adamların korkulu rüyası olmuştur. İntikamının bitmediğini anlayınca yeniden bıraktığı kimliğine bürünür.

Oyuncuyu Marvel’s Daredevil, The Walking Dead ve Mob City gibi dizilerden ve bazı filmlerden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Karen Page (Deborah Ann Woll)

Marvel’s Daredevil ve Marvel’s The Defenders dizilerinden aşina olduğumuz Karen, Frank’e yardımcı olmaya çalışıyor.

 Billy Russo (Ben Barnes)

Frank’in askeri geçmişinden çok yakın arkadaşı. Anvil isimli özel askeri güvenlik şirketini yönetiyor.

Oyuncuyu Westworld dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Dinah Madani (Amber Rose Revah)

Afganistan’da yürüttüğü soruşturmadan rahatsız olanlar yüzünden New York’a geri gönderilir. Orada yarım bıraktığı işi burada tamamlamaya kararlıdır.

Oyuncuyu Emerald City dizisinden hatırlayabilirsiniz.

David Lieberman (Ebon Moss Bachrach)

NSA’de çalışan ve Frank’in geçmişiyle alakalı bazı şeyleri bilen birisi. Frank’in dikkatini çekmeye çalışıyor.

Oyuncuyu Girls ve The Last Ship dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Rawlins (Paul Schulze)

Frank’in Afganistan’daki askeri geçmişinden birisi. Şimdi CIA direktörü olmuştur. Frank’in ailesinin öldürülmesinde payı olanlardan birisi olduğu ortaya çıkıyor.

Oyuncuyu Suits ve Nurse Jackie dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Ayrıca dizide Jaime Ray Newman, Jason R. Moore, Daniel Webber, Shohreh Aghdashloo ve Michael Nathanson rol alıyor.

SON SÖZ

Şu ana kadar yayınlanmış olan 6 dizi, 7 sezon arasından Daredevil’ın 2. sezonu en sevdiğim olmuştu. Bunun en büyük etkenlerinden biri Jon Bernthal ile Punisher’dı. O yüzden diziyi büyük bir merakla bekliyordum. Jon Bernthal iyi bir iş çıkarmış ama Daredevil dışında diğer dizilerde olan 13 bölüm problemi burada da yaşanmış. 8 ya da 10 bölümde bitirilebilecek bir konuyu 13’e uzattıkları için ara ara sıkıldığım bölümler oldu ama son bölümleriyle istediğim aksiyonu, şiddeti ve vahşiliği verdiler. Yine de Daredevil’ın 2. sezonunda izlediğim Punisher’ı daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. Fakat bu dizinin diğer süper kahraman dizileriyle kıyas yapılmasının çok doğru olmadığını düşünüyorum ve o fazla beklentiyle girmemenizi tavsiye ediyorum. İzlediğime pişman değilim; devamı gelirse de izlerim ama Marvel dizilerinde dolaşan bir karakter olsaymış da olurmuş Punisher.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI 

Not: Diziyle ilgili daha önce şu yazının altında yorum yapılıyordu.