nbc1Geçtiğimiz sezon 12 dizisine yeni sezon onayı verip 12 dizisine güle güle diyen NBC, 2016-2017 sezonu için 15 yeni dizi sipariş etti. Bunlardan 8 tanesi drama, 5 tanesi komedi, 1’i mini dizi, 1’i antoloji. Dramaların 2’si, komedilerin ise 1’i sonbahar takvimine yerleşti. Geri kalan her şey sezon ortasında izleyici ile buluşacak. Bunlardan bazılarının yaza ve diğer sezona kalma ihtimalleri yüksek.

Gelin şimdi bu 15 diziyi tanıyarak “2016-2017 Sezonu ABD Ulusal Kanal Yenileri” yazı dizimize devam edelim.

DRAMALAR

SONBAHAR


This Is Us

Hakkında: Crazy, Stupid, Love‘ın yazar ve yönetmeninden gelen bu zeki ve modern dramedi, insanlar hakkında bildiğinizi sandığınız şeyler konusunda sizleri sınayacak.

Konu: Hayat bazen sürprizlerle doludur. Başrollerinde Mandy Moore (“A Walk to Remember”), Milo Ventimiglia (“Heroes,” “Gilmore Girls”) ve Sterling K. Brown (“The People V. O.J. Simpson: American Crime Story”) isimlerinin yer aldığı bu canlandırıcı, dürüst ve kışkırtıcı dizi, yolları kesişen benzersiz bir grup insanı ele alıyor. Hayat hikayeleri çok tuhaf yollarla birbirine örülüyor. Doğum günleri aynı olan birkaçını buluyoruz ve sonrasında herkesin beklediğinden çok daha fazlası olduğunu keşfediyoruz.

Oyuncular: Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Justin Hartley, Chrissy Metz, Sterling K. Brown, Susan Kelechi Watson, Chris Sullivan ve Ron Cephas Jones.

Mutfaktakiler: Yazar ve yapımcı olarak Dan Fogelman. Diğer yapımcılar Jess Rosenthal, Charlie Gogolak ve aynı zamanda yönetmenleri de olan John Requa ile Glenn Ficarra.

Fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=rfUiKg28r_M

 

Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

Timeless

Hakkında: Eric Kripke (“Revolution,” “Supernatural”), Shawn Ryan (“The Shield”) ve “The Blacklist” yapımcılarından gelen bir gerilim-aksiyon-macera dizisi.

Konu: Son teknoloji ürünü bir zaman makinesi, kim olduğu bilinmeyen birileri tarafından çalınır. Niyetlerinin bildiğimiz geçmişi değiştirerek Amerika’yı yok etmek olduğu bilinmektedir. İnsanlığın tek umudu hiç tahmin edilemeyecek bir gruptur: Bir bilim adamı, bir asker ve bir Tarih profesörü…

Bu ekip, makinanın prototipini kullanarak kritik anların yaşandığı geçmiş dönemlere gitmelidir. Tehlikeli kaçak suçluları yakalamaya çalışırken bir yandan da geçmişteki bir şeye müdahale etmemek için ellerinden geleni yapmalıdırlar. Bakalım bu seçilmiş kişiler, gizemlerin kapısını aralayıp çok geç olmadan bu tehlikeyi durdurabilecek midir?

Oyuncular: Abigail Spencer, Matt Lanter, Malcolm Barrett, Goran Visnjic, Paterson Joseph, Sakina Jaffrey ve Claudia Doumit.

Mutfaktakiler: Yazar ve yapımcılar olarak Eric Kripke ile Shawn Ryan. John Davis, John Fox, Marney Hochman ve yönetmen Neil Marshall da aynı zamanda yapımcı kadrosunda olacaklar.

Fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=4glJzvUunOE

 

Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

SEZON ORTASI

The Blacklist: Redemption

Hakkında: The Blacklist’in gerilim türündeki uzantı (spin-off) dizisi.

Konu: Gizli Operasyon uzmanı Tom Keen, güçlerini Susan “Scottie” Hargrave ile birleştirir. Grey Matters’ın zeki ve hilekar şefi, kurduğu gizli ve çıkarcı organizasyonla hükümetin dokunmaya cesaret edemediği çok ciddi dosyaları çözmeye koyulur. Liz’in saldırganının izindeyken Tom, Scottie’in biyolojik annesi olduğunu keşfeder. Şimdi, ölümcül suçların tehlikeli dünyasında eşsiz beceri ve kaynaklarını birleştirip bir takım halinde hareket etmeye başlamışlardır. Tom bu kendi gizli görevine başladığında geçmişindeki daha fazla sırra da ulaşacaktır.

Oyuncular: Famke Janssen, Ryan Eggold, Edi Gathegi ve Tawny Cypress.

Mutfaktakiler: Jon Bokenkamp ve John Eisendrath, yazar ve yapımcı olarak yer alacaklar. John Fox ve John Davis da yapımcı olarak kadrodalar. Yönetmen Michael Dinner.

Fragman:

Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

Chicago Justice

Hakkında: Yaratıcı Dick Wolf’un Chicago serisine (Chicago Fire, Chicago PD ve Chicago Med) kattığı 4. kardeş dizi. Chicago PD’nin 3×21 bölümü ile girizgah yapıldı.

Konu: Tıpkı Chicago Polis Departmanı üyelerinin takımı gibi savcılar da araştırmacılar ve avukatlarla birlikte görevlerine kendini adamış bir grup oluşturup hararetli şehir politikaları ve fikir ayrılıkları arasında korkusuzca adaletin peşinde gitmeye çalışmaktadır. Şehrin menfaatleriyle ilgili olan ve medyada ilgiyle takip edilen davalarda, halkın görüşleri, sistemdeki güç mücadeleleri ve hukuka olan tereddütsüz tutkuları arasındaki dengeyi korumaları gerekmektedir.

Her şey Chicago’nun en iyi polislerinden birinin görev sırasında vurulmasıyla başlıyor.

Oyuncular: Philip Winchester, Carl Weathers, Nazneen Contractor, Joelle Carter ve Ryan-James Hatanaka.

Mutfaktakiler: Dick Wolf, Peter Jankowski, Matt Olmstead, Derek Haas, Michael Brandt ve Arthur Forney.

Fragman:

Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

Emerald City

Hakkında: Oz Büyücüsü’nün yeniden hayal edilerek uyarlanmış bir versiyonu.

Konu: Bir kasırga sonucunda 20 yaşındaki Dorothy Gale ve K9 polis köpeği, başka bir dünyaya sürüklenirler. Üstünlük için diyarların mücadele içinde olduğu, öldürücü savaşçıların ve kara büyülerin kol gezdiği, kanlı savaşların yaşandığı mistik bir ülkeye…

Oyuncular: Vincent D’Onofrio, Adria Arjona, Ana Ularu, Oliver Jackson-Cohen, Jordan Loughran, Gerran Howell, Mido Hamada, Joely Richardson, Isabel Lucas, Stefanie Martini, Suan-Li Ong, Florence Kasumba ve Roxy Sternberg.

Mutfaktakiler: David Schulner ve Shaun Cassidy yazar ve yapımcılar olacak. Josh Friedman, Matthew Arnold ve yönetmen Tarsem Singh de yapımcı olarak kadroda olacaklar.

Fragman:

Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

Midnight, Texas

Hakkında: Dizi, Mr. Robot’ın ileri görüşlü yönetmeni Niels Arden Oplev elinden çıkıyor ve True Blood’ın uyarlandığı kitap serisinin yazarı Charlaine Harris‘in bir başka serisinden uyarlanıyor.

Konu: Normal olmanın tuhaf karşılandığı bu yere hoş geldiniz. Texas’ın gözlerden ırak bu kasabasında hiç kimse göründüğü gibi değil. Vampirlerden ve cadılardan medyumlara ve suikastçilere… Midnight, bu farklı varlıklar için gizli ve güvenli bir cennet. Kasaba sakinleri, dışarıdan baskı yapan zorba gangsterlerle, kuşkulu polislerle ve kendi tehlikeli geçmişleriyle mücadele ederken, kendileri çok güçlü ve aile olmaktan uzak bir grup kurmuşlardır.

Oyuncular: Francois Arnaud, Dylan Bruce, Parisa Fitz-Henley, Arielle Kebbel, Sarah Ramos, Peter Mensah, Yul Vazquez ve Sean Bridgers.

Mutfaktakiler: Monica Owusu-Breen yazar ve yapımcı olarak yer alacak. David Janollari ve yönetmen Niels Arden Oplev de yapımcılar arasında.

Fragman:

Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

Taken

Hakkında: Liam Neeson’ın başrolünde yer aldığı 3 filmlik serinin uzantısı. Filmin de arkasındaki kişi olan Luc Besson’ın elinden çıkıyor. Ana karakter Bryan Mills’in gençlik yıllarında geçecek. Bryan’ı Vikings’ten tanıyabileceğiniz Clive Standen canlandırıyor.

Konu: Daha genç, daha aç, eski yeşil bereli Bryan Mills, dünyasını sarsan kişisel trajedilerle mücadele etmektedir. Bu olaylarla ve intikam almakla meşgulken öldürücü bir CIA görevlisi olarak işe başlar. Bu iş, onun çok önemli ve tehlikeli bir takım yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlar.

Bakalım Bryan, 30 yılda nasıl filmlerde tanınıp sevilen Bryan Mills olmuş?

Oyuncular: Clive Standen, Jennifer Beals, Brooklyn Sudano, Monique Gabriela Curnen, Gaius Charles, Michael Irby, James Landry Hebert ve Jose Pablo Cantillo.

Mutfaktakiler: Alexander Cary yazar ve yapımcı. Luc Besson, Matthew Gross, Edouard de Vesinne, Thomas Anargyros ve yönetmen Alex Graves de aynı zamanda yapımcı olarak kadrodalar.

Fragman:

Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

KOMEDİLER

Sonbahar

The Good Place

Hakkında: Brooklyn Nine-Nine, Parks and Recreation ve The Office (ABD) yapımcısı Michael Schur’un elinden çıkan zeki ve benzersiz bir yeni komedi olarak lanse ediliyor. İlk bölümü, The Martian‘ın Oscar adayı senaristi Drew Goddard yönetiyor.

Konu: Sıradan bir kadın olan Eleanor Shellstrop (Kristen Bell), ölür ve olağanüstü bir yoldan bir sonraki yaşamına geçer. Burada önceki yaşamında çok da iyi bir insan olmadığını fark eder. Şimdi, bilgin akıl hocasının yardımıyla eski yaşam tarzından uzaklaşacak ve harika (ya da en azından iyi) biri olmanın nasıl olduğunu keşfetmeye başlayacaktır.

Oyuncular: Kristen Bell (Veronica Mars), Ted Danson (Bored to Death), William Jackson Harper, Jameela Jamil, Manny Jacinto ve D’Arcy Carden.

Mutfaktakiler: Michael Schur, yazar ve yapımcı. David Miner da diğer yapımcı.

https://www.youtube.com/watch?v=UMf24rEsMOs

Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

Sezon Ortası

Great News

Hakkında: Tina Fey (30 Rock, Unbreakable Kimmy Schmidt) , Robert Carlock ve 30 Rock yapımcılarının elinden çıkan bir komedi.

Konu: Bazı iş arkadaşları ile anlaşmak zordur. Peki bu iş arkadaşınız anneniz ise? Bu bambaşka bir hikayedir.

Katie, haber yapımcısı olduğunda zorba annesinin tekrar iş güç sahibi olmaya karar verdiğini ve kendi çalıştığı stüdyoda stajyer olduğunu öğrenir. Bu aldığı en kötü haber olabilir. Fakat aynı zamanda kendi tarafındaki, bu sonuna kadar destekçi amigo kız ile birlikte, Katie’nin hak ettiği şekilde tanınan biri haline gelebileceği anlamına geliyor da olabilir.

Oyuncular: Briga Heelan (Ground Floor), Andrea Martin, Adam Campbell, Kimrie Lewis-Davis, John Michael Higgins ve Horatio Sanz.

Mutfaktakiler: Tracey Wigfield yazar ve yapımcı. Tina Fey, Robert Carlock ve David Miner da yapımcı olarak kadrodalar. Yönetmen Beth McCarthy-Miller.

Fragman:


Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

Marlon

Hakkında: Oyuncu Marlon Wayans’ın (“In Living Color,” “Scary Movie”) yaşadıklarından kısmen esinlenen bir komedi.

Konu: Bu güncellenmiş klasik aile komedisi, iki çocuğuna ve hala yakın olduğu eski karısına kendini adayan sevgi dolu (ama olgunlaşmamış) bir babayı merkezine koyuyor. Ünlü olmak ve tahmin edilemez bir Internet süperstarlığına rağmen her zaman ailesi onun için önce geliyor. İçlerindeki en çocuk o olsa bile…

Oyuncular: Marlon Wayans, Essence Atkins, Notlim Taylor, Amir O’Neil, Bresha Webb ve Diallo Riddle.

Mutfaktakiler: Christopher Moynihan yazar ve yapımcı. Marlon Wayans, Rick Alvarez, Michael Rotenberg ve yönetmen Andy Ackerman diğer yapımcılar.

Fragman:


Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

Powerless

Hakkında: DC Comics evreninden gelen ilk komedi dizisi. Üstelik herhangi bir çizgi romandan uyarlanmayan, orijinal bir iş.

Konu: Emily, genç ve azimli bir sigortacıdır. Hasara uğrayan mal için sigortanın ödeyeceği parayı tespit eden Emily, süperkahramanların suçlularla mücadele ederken yol açtığı hasarlar sonucu firmaya gelen normal insanların sigorta işlemleriyle ilgilenmek için uzmanlaşmıştır. İşinde o kadar iyidir ki sadece tuhaf davranışlı iş arkadaşlarının gözünde olsa bile o bir kahramandır. Gayet normal bir yaşantısı olsa da kahraman olmak için süper güçlere ihtiyacı yoktur.

Oyuncular: Vanessa Hudgens, Alan Tudyk, Danny Pudi ve Christina Kirk.

Mutfaktakiler: Ben Queen yazar ve yapımcı. Yönetmen Michael Patrick Jann da bir diğer yapımcı.

Fragman:


Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

Trial & Error

Konu: Sudan çıkmış balık türündeki bu kirli komedide; enerjik New York’lu avukat Josh Segal, ilk büyük davası için Southern adlı küçük bir kasabaya gelir. Peki görevi ne mi? Sevgili karısının tuhaf cinayetiyle suçlanan eksantrik bir şair olan profesörü savunmak…

Josh, ilk olarak hayvan doldurma dükkanının arkasındaki geçici ofisine yerleşip iş arkadaşı olacağı bölgenin uyumsuz diğer avukatlarıyla tanışır. İlk davasını kazanmanın çok kolay olacağından şüphelidir, özellikle de müşterisi sürekli kendini suçlu gibi gösterirken.

Oyuncular: John Lithgow, Nicholas D’Agosto, Jayma Mays, Sherri Shepherd, Steven Boyer ve Krysta Rodriguez.

Mutfaktakiler: Jeff Astrof and Matt Miller yazar ve yapımcıları. Jeffrey Blitz ise yönetmen.

Fragman: Henüz yok.

Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

MİNİ DİZİ

2015-0508-Upfront2015-TheReaper-KeyArt-1920x1080-SB

Hakkında: Çok satan biyografiden uyarlanan, Harvey ve Bob Weinstein‘ın arkasında olduğu 6 bölümlük bir mini dizi.

Konu: Dizi, The Reaper (Azrail) lakaplı Sergeant Nicholas Irving’in Afganistan’taki 100 gününü tekrar sayıyor. İlk Amerikalı siyahi nişancı Nick, 33 kişiyi öldürmüştür ki bu günümüzde hala bir rekordur. O ve gözcüsü Pemberton aralarında benzersiz bir dostluk kurmuşlardır. Birbirlerinden tamamen farklı iki kişi olarak yola çıkmış; benzersiz deneyimler yaşamış ve zorlu savaşta birlikte hayatta kalabilmişlerdir.

Oyuncu kadrosu henüz belli değil.

Önemli Bağlantılar: Wikipedia | IMDB | Resmi Site


 

ANTOLOJİ

menendez-bros-1024Law & Order: True Crime

Hakkında: NBC’de hali hazırda 4 Chicago dizisi ve Law & Order: SVU yapan Dick Wolf’un yeni Law & Order uzantısı. 8 bölümlük onay aldı.

Konu: Antolojinin ilk sezonunda, 1996’da ailelerini öldürmek suçuyla yargılanan Lyle ve Erik Menendez kardeşlerin gerçek hikayesi anlatılacak.

Oyuncu kadrosu henüz belli değil.


 

BONUS DRAMA:

graham-moore-marc-forsterPatient Zero

SONRADAN EK: Dizi, prodüksiyon başlamadan iptal edildi.

Hakkında: The Imitation Game‘in Oscar ödüllü senaristi Graham Moore ile World War Z‘nin yönetmeni Marc Forster’dan gelen ve direkt 10 bölümlük onay alan salgın temalı bir drama.

Konu: Bir salgının insanları en uç noktalarına nasıl getirdiğine ve insanlığın en iyi ve en kötü özelliklerini nasıl ortaya çıkardığına samimi bir bakış atacak şeklinde lanse ediliyor.

Bir kadın esrarengiz semptomlar göstermeye başladığında o ve sevdikleri, kendilerini bir karantinanın ortasında bulur. Bir yandan dünyanın öteki tarafındaki bir FBI ajanı, görünürde terör saldırısıyla alakası olmayan bu salgını araştırmaktadır ve çıldırmanın eşiğine gelmiştir.

Oyuncu kadrosu henüz belli değil.