Bugün tek sezon sonunda iptal olmuş bir gençlik dizisi ile karşınızdayız: Happyland

GİRİZGAH

Dizi, 2014 sonbaharında MTV‘de yayınlandı. Toplam 8 bölüm sürdü, 0.18  reyting oranı ve 370.000 izleyici sayısı ortalaması elde etti ve ilk sezonunun ardından iptal edildi.

Komedi drama türündeki gençlik dizisinin bölüm süreleri 19 ile 21 dakika arasında değişiyor.

Happyland‘in yaratıcısı Ben EpsteinErica Harrell ona yazar masasında eşlik ediyor. Epstein dışında yapımcıları arasında Jill Cargerman ve Beatrice Springborn gibi isimler de var.

KONU

Dizimizin merkezinde 17 yaşında Lucy isimli bir genç kız var. Annesi Elena yaklaşık 20 yıldır Happyland isimli masal dünyası temalı bir eğlence parkında prenses kostümüyle eğlence parkına gelen çocukları ve turistleri eğlendiriyor. Lucy de orada çalışıyor. Yönetmen asistanı tarzında bir görevi var. Derken günlerden bir gün annesi işe gelmiyor ve Lucy onun işini yapmak zorunda kalıyor. Bu sırada da büyük bir sürpriz patlak veriyor.

İspiyon sevmeyen bünyelere bu kadarı yeterli. Bundan sonrası ilk bölüm ispiyonu içerir.

O gün prenses rolüne bürünen Lucy’nin karşısında prens olarak parkın sahibinin küçük oğlu Ian da yeni başlamıştır işe. O gün Lucy ve Ian arasında bir çekim olur ve yakınlaşırlar. Lucy ertesi gün öğrenir ki hoşlanmaya başladığı çocuk aslında kardeşidir. Annesi eğlence parkının sahibi James Chandler ile yıllar önce bir ilişkisi olduğunu ve babasının o olduğunu açıklar Lucy’ye. Bakalım bundan sonraki süreçte neler olacaktır?

Soldan Sağa: Shane Harper – Bianca A. Santos – Katherine McNamara – Camille Guaty – Ryan Rottman – Cameron Moulène

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Lucy Velez (Bianca A. Santos):

Konu bölümünde kendisinden epeyce söz ettiğimiz genç kızımız. Üniversite öncesi yaz döneminde eğlence parkında çalışarak aile ekonomisine katkı sağlıyor. Yaşına göre olgun ve sorumluluk sahibi biri.

Aktrisi The Fosters dizisinden hatırlayabilirsiniz.


Elena Velez (Camille Guaty):

Lucy’nin annesi. Bekar bir anne, alımlı bir kadın. Kızıyla daha çok arkadaş gibi bir ilişkisi olmuş şu ana dek. Malum sırrı ise onun iyiliği için sakladığına inanıyor.

Aktrisi Prison Break, Daytime Divas ve Scorpion dizilerinden tanıyabilirsiniz.


Ian Chandler (Shane Harper):

Eğlence parkının yakışıklı prensi. Ailesi hayatına çeki düzen vermesi ve biraz olgunlaşması için bu işe sokuyor onu. Bu pek istemeyerek girdiği işin en büyük getirisi ise karşısına Lucy’nin çıkması oluyor.

Aktörü Good Luck Charlie ve Awkward. dizilerinden anımsayabilirsiniz.


Will Armstrong (Cameron Moulène):

Lucy’nin kendini bildi bileli en yakın arkadaşı. O da eğlence parkında çalışıyor. Lucy’ye çok değer veriyor ve aralarında yılların getirdiği bir uyum var. Bir kız arkadaşı olsa da aslında Lucy’yi seviyor. İyi kalpli, sevimli bir genç.

Aktörü Foursome ve Raising Hope dizilerinden tanıyabilirsiniz.


Harper Munroe (Katherine McNamara):

Will’in kız arkadaşı. Will’i seviyor ama onun gönlünün Lucy’de olduğunun da içten içe farkında. Will sayesinde Lucy ile de arkadaş olmuşlar. Lucy’nin tek kız arkadaşı konumunda. O da eğlence parkında çalışıyor. Tatlı, sempatik bir kız.

Aktrisi Shadowhunters dizisinden tanıyabilirsiniz.


Theodore Chandler (Ryan Rottman):

Ian’ın ağabeyi. Eğlence parkının genel müdürü. Yüksek seviyede soğuk kanlı ve ciddi biri.

Aktörü The Lying Game ve 90210 gibi dizilerden anımsayabilirsiniz.


Bu altılı dışınd; Lucy’den hoşlanan üniversiteli bir genç olan Noah rolünde The Last Ship ve Aquarius dizilerinden anımsanabilecek Chris Sheffield‘ı, Ian ve Theodore’un babası James Chandler rolünde Brady Smith‘i izliyoruz tekrar eden rollerde.

Konuk oyuncu havuzunda ise Josh GrobanJames Patrick StuartRoss ButlerDanielle Bisutti ve Josh Braaten gibi isimler var.

YAZARIN NOTU

Dizinin en kötü bölümü savruk bir şekilde ilerleyen ilk bölümü. Sonrasında gelen bölümler akıcı bir şekilde ilerliyor. Sezon finali de tadında bir noktada bitmiş. Benim için çok da açık sayılmaz bıraktığı nokta.

Müzikler seçimleri fena değil, kast uyumlu. Kadrosu benim için bolca tanıdık isme sahip. Katherine McNamara, Bianca A. Santos, Camille Guaty ve Cameron Moulène dörtlüsü, tanıdığım ve sevdiğim oyuncular. Hepsini ayrı ayrı izlemesi keyifliydi.

Türü seviyorsanız ve kadrodaki isimlere bir sempatiniz varsa bir şans verebilirsiniz diziye. Zaten hepi topu 160 dakikacık. İzleyecek olanlara iyi seyirler.

FRAGMAN