Dizi dünyası son derece hareketli. Bu dünyadan sizin için seçtiğimiz son haberler, yazımızın devamında…

1. FX, Diane Kruger’lı The Bridge’e Onay Verdi:

Amerikan’ın son dönemlerde iyice revaçta olan kablolu kanalı FX, İskandinav polis draması Bron‘den esinlenilmiş The Bridge adlı diziye, 13 bölümlük ilk sezon onayını verdi.
Amerikan işi The Bridge’in merkezinde, Amerika ve Meksika’dan 2 dedektif bulunuyor. Bu iki dedektif, Amerika-Meksika sınırının her iki tarafında da faaliyet gösteren bir seri katili yakalamak için beraber çalışmak zorunda.
Soysuzlar Çetesi‘nden hatırlayacağınız Diane Kruger ve Weeds‘ten hatırlayacağınız Demián Bichir bu iki dedektife hayat verecek; Monk‘tan Ted Levine, The X Files‘tan Annabeth Gish ve Top of the Lake‘ten Thomas M. Wright da diğer ana karakterleri canlandıracaklar. 
Meredith Stiehm ve Elwood Reid, deneme (pilot) bölümünün senaryosunu yazdılar ve bu bölüm, Gerardo Naranjo tarafından yönetildi. Bu dizinin 2013 Temmuz ayında yayın hayatına başlaması planlanıyor.


2. The CW, Sevgililer Günümüzü Kutlamış; Haberimiz Yok:

The Vampire Diaries‘den Klaus: Aşkımız Sonsuz!

Arrow‘dan Oliver Queen: Aşk Tanrısı’nı mı bekliyordun?

Beauty and the Beast‘den Vincent: Senin için çıldırıyorum

The Vampire Diaries’den Damon: İlişki durumumuzu “Karışık” olarak güncelledim.

Supernatural‘dan Dean: Müziği seçmene izin verirdim.

Supernatural’dan Sam: Senin için durulurdum.

… ve daha niceleri. Hart of Dixie‘nin yakışıklılarından, 90210‘nun yakışıklılarına; Cult‘un yakışıklılarından, Nikita‘nın yakışıklılarına kadar hepsinin mesajlarına ulaşmak için tıklayın.


3. NBC’nin Hannibal’ından Yeni Video ve Görseller…

4 Nisan‘da, başlayacak olan Hannibal için yeni haberler, görseller ve videolar gelmeye devam ediyor. Thomas Harris‘in daha önce de sinemaya uyarlanmış ve büyük hayran kitlesi toplamış olan Kızıl Ejder adlı kitabından uyarlanacak olan dizi, cinayetler üzerine odaklanan FBI ajanı Will Graham ve davalarında ona yardımcı olacak olan Doktor Hannibal Lecter karakterlerinin bilindik hikayesine farklı bir gözle bakacak.
Mads Mikkelsen tarafından canlandırılacak Dr. Lecter, sevgi ve babacanlık dolu yüzünün ardında bir yamyamı saklayacak. Hugh Dancy ise; FBI ajanı Will Graham’a hayat verecek. Hannibal, Bryan Fuller tarafından yaratıldı.

Dizinin karanlık giriş jeneriği için tıklayın.

Bu da gelen ilk küçük video: [youtube http://www.youtube.com/watch?v=_bY_q9EQlVk?version=3&rel=1&fs=1&showsearch=0&showinfo=1&iv_load_policy=1&wmode=transparent]


4. Dizilere Katılan Oyuncular || Kadro Haberleri

 

* Breaking Bad’den Dean Norris, Under The Dome’da   

Breaking Bad‘in narkotik polisi biraderini canlandıran Dean Norris, CBS‘in yaz dizisi olarak planladığı Under The Dome‘a katıldı.
Norris, ikinci el araç satışı bayiinin başarılı sahibi ve aynı zamanda şehir konseyinin de bir üyesi olan Big Jim adlı karakteri canlandıracak.
Dizi, 13 bölümden oluşacak ve Stephen King‘in aynı adlı 2009 tarihli romanından uyarlanacak. Diziye daha önceden de True Blood‘dan Aisha Hinds, CSI:NY‘dan Natalie Martinez, Supernatural‘dan Colin Ford ve Nashville‘nin Avery’si Nicholas Strong‘un katıldığını hatırlatmakta fayda var.

 

* Harry Potter’dan Ruper Grint,  Super Clyde’da

 

Harry Potter‘ın genç büyücüsü Rupert Grint,  onay alırsa 2013-2014 sezonunda yayınlanacak olan CBS’in yeni kahkahasız komedisi Super Clyde‘da, fast-food sektöründe çalışan bir genci canlandıracak.
Dizi, Rasing Hope‘un yaratıcısı Greg Garcia‘nın elinden çıkma olacak ve bir fast-food çalışanının süper kahraman olmaya karar vermesi üzerine başına gelenleri anlatacak.

 

 

* American Horror Story’den Dylan Mcdermott, Hostages’ta

 

American Horror Story‘nin çapkın ve duygusal bakımdan çökük babası Dylan Mcdermott, Jerry Bruckheimer‘ın CBS için ürettiği Hostages‘ın deneme (pilot) bölümü kadrosuna katıldı.
Bir İsrail dizisinden uyarlanacak olan Hostages; politik bir komplonun ortasında kalmış, liderliğinde bir kadının bulunduğu aile üzerine kurulu olacak. Mcdermott, bahsedilen politik komplonun ortasında kalmış, dürüst bir FBI ajanını canlandıracak.

 

 

* Buffy’den Bayıldığımız Sarah Michelle Gellar, Crazy Ones’ta

Vampir avcımız Buffy‘yi canlandıran Sarah Michelle Gellar, CBS’in -onay alırsa- gelecek sezon yayınlamayı planladığı, David E. Kelley imzalı Crazy Ones‘ta ana karakterlerden birine hayat verecek.
Dizi, bir baba-kızın reklamcılık dünyasında geçen iş hayatları üzerine kurulu olacak. Usta oyuncu Robin Williams, dizide Gellar’ın canladırdığı karakterin babasına hayat verecek. Ayrıca, Political Animals‘tan James Wolk da -muhtemelen- Gellar’ın canlandırdığı karakterle gönül ilişiği olan bir karakteri canlandıracak. Deneme (pilot) bölümü, Modern Family yönetmenlerinden Jason Winer tarafından yönetildi.

 

* Awake’ten Jason Isaacs, Surgeon General’da

 

Geçen senenin bahtsız Awake‘inden hatırlayacağınız deneyimli oyuncu Jason Isaacs, CBS’in Surgeon General‘ında ana karakterlerden birine hayat verecek.
Proje, Amerika’nın “o” doktoru üzerine odaklı olacak.
Lie to Me‘nin yaratıcılarından Samuel Baum projeyi hem yazdı, hem de yapımında yer aldı.
Isaacs’in canlandıracağı “o” güçlü doktor, sert yapılı ve sert karakterli bir adam olarak tasvir ediliyor.

 

 

* Apt. 23’ten Krysten Ritter, Assistance’ta

Don’t Trust the B…… in Aptartment 23‘ün dünya tatlısı Krysten Ritter‘ı, NBC’nin -onay alırsa- gelecek sezon için yayınlamayı planladığı komedisi Assistance‘ta ana karakterlerden birini canlandıracak.
Proje, Will Ferrell ve Adam McKay tarafından yaratıldı.
Dizi, Ritter’ın canlandıracağı işiyle evli bir asistan kızın, nişanlısı ve işi arasında sıkışıp kalması üzerine kurulu olacak. Ritter’in karakteri Nora, çekici, hiperaktif ve işkolik bir kişisel asistan olarak tarif ediliyor.
(Küçük Not: Bu arada Apt. 23, ABC tarafından resmi olarak henüz iptal edilmedi.)

 

* Killing’den Billy Campbell, Delirium’da

Birçoğunuzun The Killing‘den hatırlayacağınız Billy Campbell, FOX’un -onay alırsa- gelecek sezonda yayınlayacağı draması Delirium‘un kadrosuna katıldı.
Campbell, bu projede Thomas Fineman adlı karaktere hayat verecek.
Delirium, aşkın yasadışı sayıldığı ve özel bir işlemle kökünün kuruma noktasına getirildiği bir dünyada geçecek. Thomas zengin bir adamı canlandıracak; bu adam gönül, ilişkilerinin serbestleştirilmesi için bir grupla beraber çalışacak.
Dizi, Lauren Oliver’ın çok satan gençlik kitabından uyarlanacak ve başrolünde Emma Roberts yer alacak.
Roberts, planlanmış tedavisinden önce, 95 gündür aşık olan muhalif bir genci canlandıracak.
Deneme (pilot) bölümünün senaryosu, Karyn Usher tarafından yazıldı.

 

                                                                               VAKİT BULDUKÇA, TO BE CONTINUED…