Freeform, Single Drunk Female isimli bir komedi dizisine onay verdi. Dizinin başrol oyuncularının ise Sofia Black-D’Elia (The Mick, The Messengers, Skins) ve Ally Sheedy olacağı açıklandı. Kadroda ayrıca Sasha Compère (Love Life, Miracle Workers), Rebecca Henderson (Russian Doll), Lily Mae Harrington ve Garrick Bernard gibi isimler yer alacak.


Dizinin konusu:

Saygısız bir alkolik olan Samantha Fink, toplum içerisinde son derece utanç verici bir çöküş yaşadıktan sonra alkolden arınmak ve hapis cezasından kaçınmak niyetiyle evine, kontrol meraklısı/boğucu annesinin yanına taşınmak zorunda kalır. Orada yaşamaya başladıktan sonra çocukluk yıllarındaki en yakın arkadaşı Brit’ten şaşırtıcı bir haber alır ve sonrasında parti kızı olmak ile yürüyen bir felaket olmak arasında çok ince bir çizgi olduğunun farkına varmaya başlar.


Karakterler:

D’elia: Samantha Fink

Sheedy: Carol (Samantha’nın annesi)

Compère: Brit

Henderson: Olivia (Samantha’nın adsız alkolikler toplantısında tanışacağı zeki ve melankolik bir lezbiyen gazeteci)

Harrington: Felicia (Samantha’nın korkusuz ve eğlenceli içki arkadaşı)

Bernard: James (Samantha’nın adsız alkolikler toplantısında tanışacağı teknoloji endüstrisinde çalışan bir adam)


Simone Finch, dizinin yaratıcısı konumunda. Ona yapımcı koltuğunda Jenni Konner, Phil Traill ve Nora Silver gibi isimler eşlik edecek. Deneme bölümünün yönetmenliğini Leslye Headland üstlenmiş.

Kaynak