Netflix, 2019 yılına da tam gaz yeni dizileriyle devam ediyor. 1 Şubat’ta yayınladığı Russian Doll da bu dizilerden bir tanesi. Dizinin yaratıcıları arasında Amy PoehlerLeslye Headland ve başrol oyuncusu Natasha Lyonne bulunuyor. Headland ve Lyonne, dizide yazarlık ve yönetmenlik de yaptı.

İlk sezonu 8 bölüm süren dizinin ikinci sezonunun olup olmayacağı hakkında bir haber yok. Bölüm süreleri 24-30 dakika arasında değişiyor.

KONU

Nadia, 36. yaş günü partisinin olduğu akşam ölür. Fakat gizemli bir şekilde yeniden kendisini 36. yaş günü partisinde aynaya bakarken bulur. Üstelik biraz önce öldüğünün farkındadır; ama kimse bunun farkında değildir. Gizemini bir türlü anlayamadığı bu döngüye sıkışıp kalan Nadia sürekli ölüp kendi doğum günü partisinde hiçbir şey olmamış gibi uyanmaktadır. Nadia, gittikçe sinir bozucu hale gelen bu durumdan kurtulmaya çalışmaktadır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Nadia Vulvokov (Natasha Lyonne)

36 yaşına gelmiş olan Nadia, sıradan bir hayat sürmektedir. Gününü gün ederek yaşayıp, günü birlik ilişkilerle vaktini geçirmektedir. Yazılımcı olarak evinden çalışmaktadır. Başına gelen bu ölüm döngüsünü bozmak için geçmişinden başlayarak araştırmaya başlar.

Oyuncuyu Orange Is the New Black dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Lizzy (Rebecca Henderson) ve Maxine (Greta Lee)

Nadia’nın yakın arkadaşlarıdır.

Alan Zaveri (Charlie Barnett)

3. bölüm ispiyonu! Alan da Nadia gibi ölüm döngüsüne sıkışıp kalmış birisidir. Tesadüf eseri Nadia ile asansörde karşılaşırlar. 

Oyuncuyu Secrets and Lies, Valor ve Chicago Fire dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Chloë SevignyDascha PolancoBrendan Sexton IIIJeremy BobbRitesh Rajan, Jocelyn BiohYul Vazquez, ve Elizabeth Ashley konuk oyuncu olarak gözüküyorlar.

SON SÖZ

Dizinin ilk sezonunu tamamladım. Sezonun 8 bölüm ve bölüm sürelerinin kısa olması sebebiyle sıkılmadan kısa sürede bitirdim. Başından memnun kalktım, her bölüm bir tık üstünde seyrettirerek izletti. Başrolü Natasha Lyonne’u da severek izledim ve bundan sonra projelerini takip edeceğim oyuncular arasına aldım. Diziyi aslında 3 saatlik bir film gibi düşünürseniz bir günde bitirebilirsiniz. Benim sevdiğim ve tavsiye edebileceğim bir dizi oldu Russian Doll.

Ayrıca dizinin ikinci sezonunun olmasına gerek yok, finali düzgün bir şekilde yaptılar; fakat olur da 2. sezon yaparlarsa hayır demem.

TANITIM FRAGMANI