Get Real, 1999-2000 sezonunda FOX’ta yayınlanmış olan komedi drama türünde bir dizi. Yukarıdaki posterde de belirtildiği üzere aile draması içerisine komedi ilave ederek bir harman oluşturmuşlar.

Dizimiz, 22 bölüm uzunluğunda. Son 2 bölüm TV’de yayınlanmamış; DVD ortamında izleyiciyle buluşmuş.

2000 senesinde Teen Choice Ödülleri’nde 3 adet adaylık kazanan dizi, 1 sene sonra The Princess Diaries filmiyle Hollywood’a giriş yapacak ve ilerleyen yıllarda The Devil Wears Prada, Passengers ve The Dark Knight Rises gibi filmlerle ününü iyice artıracak olan Anne Hathaway‘in ilk oyunculuk deneyimini yaşadığı proje konumunda. Aynı zamanda The Social Network ve Batman v Superman: Dawn of Justice filmleri ile Zombieland ve Now You See Me film serilerinden tanıdığımız bir başka Hollywood yıldızı Jesse Eisenberg‘in de ilk oyunculuk işi.

Clyde Phillips (Parker Lewis Can’t Lose, Suddenly Susan, Feed the Beast, Dexter: New Blood), dizinin yaratıcısı. Ona yapımcı koltuğunda Robert Lloyd Lewis ve Pam Veasey eşlik etmiş.

Disfonksiyonel bir aileyi merkezine alıyor dizimiz. Geçmişte sevgiyle bağlı olsalar da son birkaç senede iyice uzaklaşmaya başlamışlar birbirlerinden Green familyasının üyeleri. Çocukların ergenlik/gençlik sorunları, ebeveynlerin orta yaş krizleri derken evde birçok sorunla boğuşulmakta. Lakin herkes kendi aleminde.

Mary – Mitch – Meghan – Elizabeth – Kenny – Cameron

*Eureka ve Earth 2 gibi dizilerden anımsanabilecek Debrah Farentino, ailemizin annesi Mary karakterini canlandırıyor. Genç yaşta anne olan Mary, yorgunluk ve mutsuzluk döneminde. Bir parti planlayıcısı kendisi.

*Major Crimes, King & Maxwell ve The Closer gibi dizilerden hatırlanabilecek Jon Tenney, ailemizin babası Mitch karakterine hayat veriyor. Hem karısından hem de çocuklarından uzaklaşmış son dönemde Mitch. İlgisizleşmiş, tüm hayatı işten ibaret olup çıkmış.

*Anne Hathaway, ailenin en büyük çocuğu konumundaki Meghan karakterini canlandırıyor. 18 yaşındaki Meghan, lise son sınıf öğrencisi. Bunca yıldır örnek evlat olarak ailesini gururlandırsa da şu anda asi bir süreçten geçmekte. Bu asiliğin içerisine üniversiteye gitmeme kararını da iliştirerek ailesini şoke ediyor.

*NCIS: Los Angeles dizisinden tanıdığımız Eric Christian Olsen, ailenin ortanca çocuğu Cameron rolüyle karşımıza çıkıyor. Çok çapkın bir genç Cameron. Ayrıca hiperaktivite sorunu olduğunu da söylemek mümkün.

*Jesse Eisenberg‘i ailenin en küçük çocuğu Kenny rolüyle izliyoruz. Lisedeki ilk senesinde olan Kenny, hormonlarının esiri olduğu bir dönemden geçiyor. Ailede olup biten şeylerle nispeten daha ilgili olduğunu söylemek mümkün ailesinin diğer 4 üyesine kıyasla.

*St. Elsewhere ve Friends dizilerinden anımsanabilecek Christina Pickles ise kocası vefat ettikten sonra kızı Mary’nin yanına yerleşen Elizabeth karakterini canlandırıyor.

*Natalie Ramsey, Scott Vickaryous, Erin Murphy, Taryn Manning, Kyle Gibson ve Alexandra Picatto, kadroda yer alan diğer isimler. Tekrar eden rollerle boy gösterenler arasında Scott Lawrence, Kelly Rutherford, Amy Carlson, Christina Milian, Peter Hermann, Chris D’Elia ve Mila Kunis gibi tanıdık yüzler de mevcut. Tek bölümlük konuk oyunculardan oluşan havuzu ise epey zengin: David Koechner, Maggie Wheeler, Tricia O’Kelley, Ethan Embry, John Michael Higgins, John Glover, January Jones, Conchata Ferrell, Ellen Pompeo, Eric Mabius, Michael Landes, Debi Mazar, Brenda Strong, James Roday Rodriguez, Scott Patterson, Aaron Paul, Josh Zuckerman, Jon Foster ve Jason Schwartzman.

Meghan ve Kenny, dizinin anlatıcıları konumundalar aynı zamanda. Sıkça ekrana bakarak seyirciyle konuşma moduna geçmekte 2 karakter de.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve fena bulmadım. Eğlendiğim yerler de oldu. Karakterler fena durmuyor, oyuncu kadrosu ise zaten iyi. Şans verilebilir bir dizi gibi görünüyor.