Girl From Nowhere, Tayland yapımı bir dizi. 2018 yılında GMM 25 kanalında yayınlanmış. Daha sonrasında Netflix de dizinin yayın haklarını satın almış. Dizinin 2. sezonunun olacağı da açıklanmış.

Dizinin senaryosunu Tinnapat Banyatpiyapoj, Kongdej Jaturanrasamee ve Aticha Tanthanawigrai kaleme almışlar. Phawit Chitrakorn ise yapımcılığını üstlenmiş. Dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri ise 35-50 dakika aralığında değişmekte.

Fantastik bir sosla servis edilen dizi, suç draması, gerilim ve gizem ögelerini harmanlıyor. Nanno isimli merkez karakterin etrafında şekillenen didaktik hikayelerin hafiften kara mizah yönü de bulunuyor.

Nanno, lise öğrencisi, güzel bir genç kız olarak karşımıza çıkıyor. Normal bir insan evladı değil kendisi. Dişi, kendine güvenen, zeki ve korkusuz bir femme fatale olarak sunulan karakter, her bölümde başka bir liseye transfer oluyor ve her seferinde öğrencilerin ve öğretmenlerin yalanlarını, kabahatlerini açığa çıkarıyor. Sert ve etkili hamleler içeren planlar yapıp adaleti sağlamaya çalışıyor. Bu yolda da birçok kez kendini feda etmekten geri durmuyor.

Nanno karakterine bu yıl The Serpent dizisiyle karşımıza çıkan Chicha Amatayakul hayat veriyor. Dizide Nanno dışında ana karakter bulunmuyor.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve ilgi çekici buldum. 2. bölüm, ilk bölüme oranla daha iyiydi. Rahatsız edici bir yönü var ama eğlendiriyor da. Bu tatta ve ayarda devam etmişse 7.8’lik IMDB puanının hakkını vermiştir diye düşünüyorum.

Bu da dizinin fragmanı: