HBO Max’in yeni kara komedi dizisi Hacks 13 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanmaya başladı.

Dizinin ilk sezonu 10 bölüm sürerken 2. sezon onayını da aldı. Dizi, Broad City’nin yazarları Lucia Aniello, Paul W. Downs ve Jen Statsky isimlerinden geliyor.

Konusu:

Deborah Vance, Vegas’ta yaptığı komedi şovları ile servet kazanmış bir isimdir. Hatta şehirdeki gösteri rekorları da ona aittir. Fakat artık gençlere hitap edemediği gerekçesiyle şovlarında değişiklik yapması istenmiştir. Sektördeki gücünü kaybetmek istemeyen Deborah, 25 yaşındaki komedi yazarı Ava’yı işe almak zorunda kalır. Böylece ikili komedi dünyasında sınır tanımayan bir şov hazırlamaya çalışırlar.

Deborah Vance rolünde 3 kez Emmy kazanmış olan Jean Smart’ı izliyoruz. Tam anlamıyla bir diva olan Deborah Vance Vegas’ta bir efsanedir. Zorlu kişiliğine rağmen gösteri dünyasında bir numara olmayı başarmıştır. Fakat sahneyi gençlere kaybetme ihtimalini düşünmek bile istememektedir. Hayatı boyunca bulunduğu yeri korumak için çabalayan Deborah istemese de Ava’yı işe alır. Ava’nın işini ise kolaylaştırmayacaktır. Son yıllarda yeniden yükselişe geçen Smart’ı Fargo, Legion ve Watchmendizilerindeki önemli rollerinden tanıyoruz. Kendisini en son Mare of Easttown dizisinde izleme fırsatını bulmuştuk.

Ava Daniels rolünde ise genç oyuncu Hannah Einbinder yer alıyor. 25 yaşındaki Ava bir senatör hakkında uygunsuz bir şaka paylaştığı için endüstride kara listeye alınmıştır. Vegas şov dünyasındaki yaşlı bir star için şakalar yazmak haricinde hiçbir iş imkanı bulamamıştır. Böylece Deborah Vance’in kaosun eksik olmadığı dünyasına adım atar. Zamanla sandığından da zor bir işe imza attığını fark edecektir. Hacks kendisinin ilk önemli rolü. Dizinin geri kalan kadrosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Hacks dizisi iyi ki başlamışım dediğim dizilerden biri oldu. Her zaman severek izlediğim Jean Smart’ın olduğunu bilseydim çok daha önceden başlardım. Çünkü tam anlamıyla şov yapıyor, performansına bayıldım. Deborah Vance rolüne çok yakışmış. Genç oyuncu Hannah Einbinder da ilk başrolünde zor bir işin altından kalkarak Smart ile uyum sağlıyor. Özellikle Jean Smart sevenler kaçırmasın derim. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Not: Dizi daha önce bu yazının altında konuşuluyordu.