Mi Familia Perfecta, ABD’de Latin kökenli izleyicilere yönelik yayın yapan Telemundo isimli kanalda yayınlanan spor ve romantizm soslu bir aile draması. Günlük drama dizisi olarak yayınlanan dizi, 9 Nisan-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında izleyici karşısına çıkmış. Tek sezon ve toplam 69 bölümden oluşmakta. İlk bölümü 50 dakika uzunluğunda olan dizinin diğer bölümleri 42-45 dakika aralığında değişmekte.

930.000 izleyici sayısı ortalaması tutturan dizinin dili İspanyolca ama ara ara İngilizce konuşmalar da içermekte.

Dizinin bölümlerini NBC ve Apple‘ın internet sitelerinde de bulmak mümkün.

TwitterInstagramFacebook

Hikayemiz ABD’nin Teksas eyaletine bağlı Houston şehrinde geçiyor ve beş kardeşin hayat mücadelesine odaklanıyor. Guerrero kardeşler, yoksullukla ve diğer sorunlarla mücadele ederlerken birbirlerine sıkı sıkıya tutunmak zorundalar. Babaları yıllar önce vefat etmiş, anneleri ise sınır dışı edilerek ülkesi Meksika’ya gönderilmiş bundan yaklaşık 5 sene önce. Kardeşlerin en büyüğü José María ‘Patas’ ise ister istemez ailenin sorumluluğunu omuzlanmış.

*En büyük kardeşimiz Patas lakaplı José María Guerrero karakterine Buscando a Frida dizisinden hatırlanabilecek Jorge Luis Moreno hayat veriyor. Patas, ergenlik yıllarında gelecek vaat eden bir futbolcuymuş ama yaşadığı bir sakatlık sonucu bu hayaline veda etmek zorunda kalmış. Babasının ölümü, annesinin sınır dışı edilmesi derken kendisini bir anda aile reisi olarak bulmuş. Bu sırada evlenmiş ve kendi ailesini kurmuş, bir bebeği olmuş. Bir yemek arabası işleterek ailesinin geçimini sağlamaya çalışıyor.

*Laura Chimaras, Patas’ın bir küçüğü konumundaki Rosa Guerrero karakterini canlandırıyor. Ağabeyinin bir baba figürünü üstlendiği ailede Rosa’nın bir anne figürü olarak öne çıktığını söylemek mümkün değil. Bir güzellik salonunda çalışan güzel ve seksi Rosa, bir Amerikalı gibi görünmek için saçlarını sarıya boyuyor ve kardeşlerine oranla dışarıda İngilizce konuşmaya daha fazla özen gösteriyor. Maddi durumu iyi biriyle evlenmek ve iyi bir hayat sürmek gibi bir hayali mevcut. Patas ve Rosa, diğer 3 kardeşlerinin aksine ABD’de doğmamışlar ve vatandaşlık belgeleri bulunmuyor. Dolayısıyla kardeşlerinin yasal koruyuculuğunu da üstlenemiyorlar.

*Ainhoa Paz‘ı Guerrero kardeşlerin en küçüğü olan Lili Guerrero karakteriyle izliyoruz. İlgili, sevgi dolu, akıllı bir çocuk Lili.

*Gala Montes, ailenin ortanca çocuklarından Marisol Guerrero karakterine hayat veriyor. 17 yaşında bir lise öğrencisi olan Marisol, Rosa’nın üstlenmediği anne rolünü üstüne giymeye çalışmış annesinin sınır dışı edilmesinin ardından. Tıpkı ağabeyi Patas gibi futbola büyük tutku duyan ve bu konuda kayda değer bir yeteneğe sahip olan Marisol, Houston takımının seçmelerine katılmak üzere. Tutkusu olduğu futbolculuğu bir meslek haline getirip bu işten para kazanıp ailesinin daha iyi bir yaşama sahip olmasını arzulamakta Marisol.

*Gabriel Tarantini ise ailenin ortanca çocuklarından bir diğeri olan Julián Guerrero karakterini canlandırıyor. Bir lise öğrencisi olan Julián, serseri bir ruha sahip. Her ne kadar ailesinin iyiliği için olsa dahi dolandırıcılık ve hırsızlık gibi suçlara bir yatkınlığı mevcut. Olgunlaşmamış yapısı ve dürtüsel davranışları sebebiyle tam bir bela mıknatısı Julián.

*Natasha Domínguez, Patas’ın uyuşturucu bağımlısı karısı Ashley Johnson karakteriyle karşımıza çıkıyor. Destekleyici bir eş ve iyi bir anne olduğunu söylemek pek mümkün değil. Patas’ın kardeşlerinin evdeki varlıklarından son derece rahatsız. Babası Meksikalı, annesi Amerikalı. Dolayısıyla her iki dili de akıcı bir şekilde konuşmakta.

*Sabrina Seara, Emniyet Müdürlüğü emrinde çalışan bir sosyal hizmet uzmanı olan Erika Ramírez karakterine hayat veriyor. Erika, ilk bölümde Julián’ın küçük çaplı bir suça karışması sonucu hikayeye dahil olacak ve ailemizin yaşamında önemli bir yer edinmeye başlayacak.

*Laura Flores‘i Guerrero kardeşlerin 5 sene önce sınır dışı edilen anneleri konumundaki Irma Solís karakteriyle izliyoruz. Bu süreçte Meksika’da yeni bir hayat kuran Irma, yeniden anne olmuş ve çocuklarının bundan haberi yok. Patas onu ABD’ye döndürmek için uğraş vermekte.

*Michelle De Andrade, Marisol’un okuldan yakın bir arkadaşı olan Génesis Pérez karakterini canlandırıyor. Aynı zamanda Guerrerolara komşu Génesis’in ailesi. Maddi durumları çok iyi diyemesek de Guerrerolara kıyasla daha iyi durumdalar elbette. Génesis de tıpkı Marisol gibi futbola ilgi duyuyor ve Marisol’u kendisiyle birlikte Houston takımının seçmelerine katılmak üzere ikna ediyor.

*Jerry Rivera Mendoza, Génesis’in kötü bir arkadaş çevresi olan, işe yaramaz erkek kardeşi Eddie Pérez karakteriyle karşımıza çıkıyor. Marisol’a aşık olan Eddie, epey çabalasa da bu aşkına karşılık bulmuş değil.

*Karla Monroig, Génesis ve Eddie’nin annesi Camila Pérez karakterine hayat veriyor. Porto Riko asıllı Camila, Guerrero kardeşlere elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.

*José Guillermo Cortines, Camila’nın kocası ve çocuklarının babası konumundaki Tito Pérez karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Sonya Smith, Ashley’nin ırkçı ve agresif annesi Dakota Johnson karakterini canlandırıyor.

*Michelle Taurel‘i Ashley’nin ırkçılık ve agresiflik konusunda annesine yakın seviyelerde bulunan küçük kız kardeşi Tiffany Jonhson rolünde izliyoruz. Marisol ile aynı liseye giden Tiffany, ona zorbalık yapmakta.

*Beatriz Monroy, 18 yaşın altındaki 3 Guerrero kardeşin yasal koruyucusu konumundaki Panchita karakterine hayat veriyor. Panchita, iflah olmaz bir kumarbaz.

*Houston kadın futbol takımının Kolombiya’dan transfer ettiği yeni karizmatik teknik direktörü Santiago Vélez karakterine Mauricio Hénao hayat veriyor.

*Laura Vieira, takımda Santiago ile iş birliği halinde çalışan bir yönetici olan Andrea Fox karakterini canlandırıyor.

*Kadroda ayrıca Coraima Torres, Juan Pablo Shuk, Daniela Navarro, Roberto Plantier, Francisco Rubio, Estefany Oliveira, Verónica Schneider, Paulina Matos ve Ana Gabriela Wolfermann gibi isimler yer alıyor.

Dizinin ilk 3 bölümünü izledim ve yeterli buldum. Party of Five‘ın içerisine biraz Shameless biraz da futbol iliştirilmiş bir karışım var ortada. Akıcılık ve sürükleyicilik konusunda bir sorunu yok. Tipler de fena sayılmaz.