Bu dönem önümüze yerli olsun, yabancı olsun çok güzel ve izlenesi dizilerin geldiği bir dönem. Yerli diziler yersiz uzun olsa da bu sene uzun süresine rağmen kendini izleten, adından söz ettiren birçok yapım çıktı. Haliyle yerli dizilere de ilgi artışı oldu. Bu verimli dönemde Kanal D sezon ortasına Adı Efsane isimli yeni dizisini bizlerle tanıştırdı. Daha önce One Tree Hill isimli efsane Amerikan gençlik dizisinin uyarlaması olacağı söylenen dizi bazı sebeplerden dolayı uyarlama değil özgün bir senaryo ile yazıldı.

Daha önce Öyle Bir Geçer Zaman KiAsmalı Konak, Kayıp, Kayıp ŞehirYalan Dünya, Güneşi Beklerken, Geniş Aile gibi birçok ünlü olmuş dizilere yapımcılık yapmış D Yapım bu dizinin de yapımcılığını üstleniyor. D Yapım ve Kanal D Doğan Yayın Holding‘in elinde. Dizinin yaratıcıları Müge Turalı Pak ve Ayşe Elif Durmaz iken, yönetmenliğini Devrim Yalçın yapıyor.

28 Ocak Cumartesi günü yayın hayatına başlayan dizi her bölümde reytingini yükselterek devam ediyor. Son olarak AB izleyici grubunda Survivor’ın arkasında 2. olarak yerini sağlamlaştırdı.

KONU

Tarık, kariyerinin zirvesine ulaşmış bir milli basketbolcudur. Ayrıca mutlu bir evliliği ve bu evliliğinden iki kız çocuğu olan iyi bir babadır. Bir gün çok kötü bir sakatlık geçirir ve basketboldan erken emekli olmak zorunda kalır. Bunun üstüne çok sevdiği eşini de kaybedince bir tür bunalıma girer ve kendini içkiye verir, dünyada olan biten hiçbir şey umurunda olmaz. Bu sırada kızlarının da velayetini eşinin kardeşine kaptırır; işte o zaman bu hayata onu bağlayan şeylerin olduğunu fark eder: Kızları…

Her şeyden çok sevdiği kızlarının velayetini geri almalıdır. Bunun üzerine önce alkol tedavisi görür ve tamamen alkolden uzaklaşır, sonra iş aramaya başlar. Aldığı işlerde bir türlü tutunamaz çünkü dediğim dedik bir adamdır ve kendisiyle anlaşılması biraz zordur. Son olarak önüne umutsuz vaka sayılabilecek bir iş gelir: Yalıköy Lisesi’nde koçluk işi. Bu işe her şeyden çok ihtiyacı olduğu için hemen gider fakat ne doğru dürüst bir basketbol sahası ne de takım vardır. Üstelik zamanları da çok kısıtlıdır ve bir an önce takım kurup turnuvalara hazırlamalıdır. Onun hikayesi hayatta yaptığı hatalardan ders çıkarmaya çalışıp bir şans daha kazanmaya çalışan birinin hikayesidir. İşi çok zordur fakat başarmak için her şeyi yapacaktır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

 

Tarık Aksoy (Erdal Beşikçioğlu)

40 yaşında, eski milli basketbolcudur. Başına gelen kötü olaylar yüzünden hayatı mahvolmuştur, her şeyini kaybetmiştir. Şimdi hayata yeniden tutunmaya çalışıyordur ve bu, o okulun öğrencilerine bağlıdır.

Çok sevilen oyuncuyu Behzat Ç. , 46: Yok Olan ve Reaksiyon dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bahar Karagöz (Gökçe Bahadır)

Yalıköy Lisesi’nin edebiyat öğretmeni ve müdür yardımcısı. İşine tutkuyla bağlı ve şiir aşığı bir insan. Yaşıtları evlenirken, o henüz aradığı aşkı bulamamıştır. Hayata karşı gerçekçi bir bakış açısı vardır. Öğrencilerini her şeyden çok önemser.

Deneyimli oyuncuyu Kayıp Şehir, Yaprak DökümüHayat Bilgisi, Aramızda Kalsın dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Seçil Karahan (Rojda Demirer)

Tarık’ın baldızı. Zengin ve ünlü bir heykeltıraştır. Londra’da yaşamasına rağmen yeğenleri için Türkiye’ye geri dönmüştür. Kızların iyiliği için Tarık’tan tamamen uzaklaşmaları gerektiği düşüncesindedir. Hırslı ve disiplinli bir kadındır.

Deneyimli oyuncuyu Kördüğüm, Alev Alev, Elde Var Hayat ve Geniş Aile dizilerinden tanıyabilirsiniz.

 

 

 

 

Melis Aksoy (Almila Ada)

Tarık’ın büyük kızıdır. Babasından nefret eder ve onu hayatından çıkarmak için her yolu dener. Babasına karşı büyük ön yargıları vardır. Kolejde okuyordur.

Oyuncuyu Kaderimin Yazıldığı Gün ve Kırgın Çiçekler dizilerindeki küçük rollerinden hatırlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Hakan Şahin (Cem Yiğit Üzümoğlu)

Tarık’ın koç olarak geldiği okulun öğrencisidir. Asabi, sinirli bir yapısı vardır. Kendi arkadaş grubunun lideridir. Basketbol oynamayı sever fakat takıma girmek istemez. Tarık’tan hoşlandığı söylenemez.

 

 

 

 

 

 

 

Fikret Yurdakul (Baran Bölükbaşı)

Hakan’ın yakın arkadaşıdır. Sibel’e kör kütük aşıktır ve onun için her şeyi yapmaya hazırdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sadık Uzun (Hakan Ummak)

Hakan’ın yakın arkadaşlarından biridir. Ekibin en sakin ismidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ali Akıncı (Kaan Sevi)

Ekibin bir diğer üyesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ömer Başaran (Burak Aybastı)

Ekibin saf çocuğu konumunda. Diğerlerine nazaran maddi durumu daha iyidir. Basketbol takımına giren ilk isim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sibel Yılmaz (Özgü Kaya)

Fikret’in sevgilisi. Yaşadığı yerden mutlu değil, lüks ve zengin bir yaşam sürmek istiyor.

Oyuncuyu Kiralık Aşk dizisindeki kısa rolünden tanıyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kıvanç Ertüm (Emre Bey)

Melis’in erkek arkadaşı. Varlıklı bir aileden gelmektedir, burnu havada bir tiptir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeynep Aksoy (Leya Kırşan)

Tarık’ın küçük kızıdır. 8 yaşındadır. Ablasına nazaran babasına çok bağlıdır ve onunla olmak ister.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca dizide Tarık’ın polislik yapan yakın arkadaşı olarak Reha Özcan‘ı da görüyoruz.

SON SÖZ

Erdal Beşikçioğlu’nu çok severim ve yaptığı dizi seçimlerine de çok güvenirim. Aslında süresi uzun olduğu için bakmayı pek düşünmüyordum ama Erdal Beşikçioğlu’nun yanına çok sevdiğim Gökçe Bahadır ve Rojda Demirer de eklenince en azından deneyeyim dedim ve başından memnun kalktım. Bazı yerleri tahmin edilebilir ve klişe olsa da izlemesi keyifli bir dizi olduğunu ve daha da iyi olacağını düşünüyorum. İçinde gençlik dizisi sosu da olması eskilerden Koçum Benim, Lise Defteri gibi sonradan izlediğim dizileri andırmıyor değil. Üstte saydığım 3 oyuncu da güzel iş çıkartıyor bu dizide. Şimdilik sıkıldığım yere kadar izlerim modundayım. Siz de oyuncularına sempati besliyorsanız, çok fazla bir beklenti yükseltmeden izleyebilirsiniz.

TANITIM FRAGMANI