Hulu ve CBC ortak yapımı Utopia Falls, 14 Şubat 2020 tarihinde hem Hulu’da hem de CBC Gem’de toplu olarak izleyiciyle buluşacak. Bilim kurgu ve müzik soslu gençlik dramasının ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

Dizinin yaratıcısı R.T. Thorne. Ona yapımcı koltuğunda Andrea Gorfolova, Joseph Mallozzi ve Ashley Rite gibi isimler eşlik ediyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Robyn Alomar, Humberly González (In the Dark), Akiel Julien, Robbie Graham-Kuntz, Phillip Lewitski, Devyn Nekoda, Mickeey Nguyen, Kate Drummond (Wynonna Earp), Huse Madhavji (Saving Hope), Melissa Strong, Jeff Teravainen (Dark Matter) ve Alexandra Castillo (Mary Kills People, The Girlfriend Experience) gibi isimler yer alıyor.

Dizinin konusu şu şekilde lanse ediliyor:

Uzak bir gelecekte yaşayan bir grup genç, yaşadıkları koloniye ait tarihi, kültürel ve müzikal eserlerden oluşan ve yasaklanmış durumda olan eski bir arşive ulaşırlar. Bu yeni keşifleri, onlara bugüne kadar öğretilen her şeyi sorgulamaya başlamalarına neden olur. Saklı gerçekleri ortaya çıkarmak için de müziğin gücünü kullanmaya karar verirler.