The Fault In Our Stars (Aynı Yıldızın Altında) ve Paper Towns (Kağıttan Kentler) gibi sinemaya uyarlanan genç yetişkin tarzındaki romanların yazarı John Green’in bir başka romanı Looking for Alaska (Alaska’nın Peşinde) TV’ye uyarlandı.

Mutfağında Gossip Girl, The O.C. ve Dynasty (2017) gibi dizilerin arkasındaki Josh SchwartzStephanie Savage ikilisi var.

8 bölümlük mini dizi Hulu’da yayınlanacak. Sezonun tamamı 18 Ekim’de seyirciyle buluşacak.

Miles Halter, ünlülerin ölmeden önceki son sözleriyle kafayı bozmuş bir gençtir. Aşırı sıradan ve sosyal olmaktan hayli uzak bir hayatı vardır. François Rabelais’in ölmeden önceki “Büyük Belki” arayışını kendisi için uygulamaya karar verir ve lise son sınıf için Alabama’daki yatılı bir okula geçmeye karar verir. Burada fazlasıyla etkileneceği Alaska adında bir kız ve eksantrik başka arkadaşlar hayatına girer.

Ana karakterleri canlandıracak oyuncular şöyle: Miles (Charlie Plummer), Alaska (Kristine Froseth), Kartal (Timothy Simons), Albay (Denny Love),Takumi (Jay Lee), Lara (Sofia Vassilieva), Sara (Landry Bender), Longwell (Uriah Shelton), Kevin (Jordan Connor), Dr. Hyde (Ron Cephas Jones).

Bu da kısa fragman: