Büyük Britanya kanallarından Gold, The Cockfields isimli yeni bir komediye onay verdi.

Bir aile komedisi olan dizinin ilk sezonu yarımşar saatlik 3 bölümden oluşacak. Senaryosunu Joe Wilkinson ve David Earl‘ün beraber kaleme aldığı dizinin başrollerini daha ziyade Him & Her dizisinden tanıdığımız ama After Life ve Sex Education gibi dizilerden de anımsanabilecek Joe Wilkinson ile After Life ve Motherland dizilerinden hatırlanabilecek Diane Morgan paylaşacak.

Wilkinson, Simon Cockfield karakterine hayat verecek dizide. Kız arkadaşı Donna’yı ailesiyle tanıştırmak üzere memleketi Wight adasına götüreceği bir hafta sonu planlıyor Simon ve olaylar gelişiyor. Bakalım bu büyük aile buluşmasından yara almadan kurtulabilecek mi Simon?

Morgan’ın Donna karakterini canlandıracağı dizide Sue Johnston‘ı (Age Before Beauty, Downton Abbey) Simon’ın annesi Sue rolünde, Bobby Ball‘ı Simon’un kontrol meraklısı üvey babası Ray rolünde, Ben Rufus Green‘i Simon’ın Alan Titchmarsh takıntılı üvey kardeşi David rolünde, Jeff Mirza‘yı Cockfieldların acayip komşuları Andre rolünde, Nigel Havers‘ı (Manchild, Brothers & Sisters), Simon’ın babası Larry rolünde izleyeceğiz. Sex and the City, Tell Me a Story ve Modus gibi dizilerden yakinen tanıdığımız Kim Cattrall‘ı da Larry’nin Amerikalı yeni kız arkadaşı Melissa rolünde izleme fırsatı yakalayacağız ayrıca dizide.

Kim Cattrall

Dizinin yönetmenliğini Steve Bendelack üstlenecek. Tecrübeli yönetmenin daha önce çalıştığı diziler arasında Friday Night Dinner, III Behaviour, Dead Boss da bulunuyor.

The Cockfields, bu yılın sonlarında izleyiciyle buluşacak.

Kaynak