Hollywood’un başarılı oyuncuları Oscar Isaac ve Jessica Chastain, İsveçli ünlü senarist ve yönetmen Ingmar Bergman‘ın eserinden uyarlanacak bir limitli dizide buluşmaya hazırlanıyorlar.

Bergman’ın İsveç yapımı mini dizi versiyonu 6 bölümden oluşuyordu ve 1973’te ekrana gelmiş, daha sonraysa sinema filmi olarak yeniden kurgulanmıştı. Yeni versiyon Scenes From a Marriage; aşkı, nefreti, arzuyu, tek eşliliği ve boşanmayı modern bir Amerikan çiftinin bakış açısıyla yeniden sorgulayacak.

Williams ve Isaac aynı zamanda yapımcı olacaklar. Yapımcılardan Hagai Levi (In Treatment, The Affair) diziyi yazıp yönetirken; Michael Ellenberg (The Morning Show, The Leftovers), Daniel Bergman ve Blair Breard (Better Things) yapımcı kadrosundaki diğer isimleri oluşturuyor.

Sinemada izlemeye alıştığımız oyuncular Oscar Isaac’i 2015’te Show Me A Hero’yla TV’de izlemiştik. Jessica Chastain’in ise meşhur olmadan önce ufak tefek rollerle TV’de bulunmuşluğu var.

*Bu haberin orijinalinde, başroldeki isim Michelle Williams’tı. Ekim ayında gelen haberle Michelle Williams’ın uyuşmayan takvimi nedeniyle projeden ayrıldığı, yerine Jessica Chastain’in geldiği açıklandı.

Kaynak