Netflix’in Dark ve Dogs of Berlin’den sonra, 18 Nisan 2018’deki See What’s Next etkiliğinde ilk olarak The Wave adıyla duyurduğu Alman dizisi We Are the Wave (Wir sind die Welle), 1 Kasım’da Netflix ekranlarında olacak. Dizi, Amerikalı yazar Todd Strasser’ın (Morton Rhue; T. S. Rue) 1981’de yayınlanan ve gerçek olaylara dayanan The Wave adlı romanından uyarlandı.

We Are the Wave’in merkezinde, toplumdaki toplumsal eşitsizlik gibi hastalıkları kabul etmek istemeyen bir grup genç bulunmakta. Artık sosyal hastalıklarla ilgili öfkelerini gizlemek istemiyorlar. Tristan isimli yeni ve gizemli bir sınıf arkadaşı rehberliğinde daha iyi bir geleceği mümkün kılmak istiyorlar. Müesses nizam’a karşı idealist ve eğlenceli bir isyan olarak başlayan şey, çok geçmeden tehdit edici bir ivme kazanıyor ve şu sorular ortaya çıkıyor; amaç, araçları gerçekten haklı çıkarır mı? Birisi idealleri için ne kadar ileri gidebilir?

Ludwig Simon, Luise Befort, Michelle Barthel, Mohamed Issa ve Daniel Friedl, 6 bölümlük dizinin ana karakterlerini canlandırıyorlar.  

Roman 2008 yılında Die Welle (The Wave) adıyla sinemaya uyarlanmıştı. O uyarlamanın yönetmeni ve yazarı Dennis Gansel ile bir diğer yazarı Peter Thorwarth, dizinin yönetici yapımcılığını üstlendiler. Dizinin senaryosu Jan Berger‘in baş yazarlığı altında, Ipek Zübert, Christine Heinlein, Kai Hafemeister, Thorsten Wettcke, tarafından yazıldı. İlk 3 bölümünü Anca Miruna Lăzărescu, son 3 bölümünü Mark Monheim, yönetti.

Dizinin çekimleri 11 Şubat-6 Mayıs tarihleri arasında, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Köln, Hürth, Leverkusen, Düren, Euskirchen, Neuss, Wuppertal, Solingen, Gelsenkirchen, Remagen ve Bonn şehirlerinde yapıldı.

Sony Pictures Film und Fernseh Produktions ve Rat Pack Filmproduktion, dizinin yapım şirketleri.