Netflix’in İngiliz yapımı yeni dizisi Zero Chill, 15 Mart’ta izleyiciyle buluştu. Bu da fragmanı:

Girizgah

Zero Chill, genç yetişkin izleyicilere yönelik hazırlanan, komedi drama türünde, aile draması ve gençlik dizisi ögeleri de barındıran, spor temalı bir dizi. 10 bölümden oluşan dizinin yönetmenliğini Angelo Abela ve Tessa Hoffe üstlenmişler. Abela’ya yapımcı koltuğunda Tim Compton, Kate Little ve Claire Poyser gibi isimler eşlik etmişler. Kirstie Falkous ve John Regier ise dizinin yaratıcıları konumunda. Adam Usden, bu ikiliye yazar masasında eşlik etmiş.

Çekimleri İngiltere’nin Sheffield şehrinde yapılan dizinin bölüm süreleri 25-35 dakika arasında değişmekte.

Konu

Kayla, genç ve yetenekli bir artistik patinajcıdır. Kayla’nın süper star erkek kardeşi Mac, İngiltere’den prestijli bir buz hokeyi akademisinden burs teklifi alınca ailesiyle birlikte memleketleri Kanada’dan oraya taşınmışlardır çok kısa bir süre önce. Kayla, her şeyi geride bırakıp kardeşinin gölgesinde bu yolculuğa çıkmaya mecbur kaldıktan sonra buzdaki yerini tekrar bulmaya çalışacaktır. Kayla için pist, yaşadığını hissettiği, uçabileceği bir yerdir. Mac için ise rakiplerine ve takım arkadaşlarına karşı kendini kanıtlamaya çalıştığı bir savaş alanıdır. Kayla ve Mac, buzda sihirlerini konuştururlar ama yaklaşımları birbirinden farklıdır.

Karakterler/Oyuncular

*Kayla karakterine Grace Beedie hayat veriyor. Kayla, kardeşinin üzerine yöneltilen ilgiden ve spot ışıklarından bir miktar rahatsızdır. Kendi hayallerinin onun hayalleri kadar önemsenmediğini düşünür. Kanada’da arkasında bıraktığı en yakın arkadaşı ve buzdaki partneri konumundaki Jacob’ı da çok özlemektedir.

*Mac karakterini Dakota Taylor canlandırıyor. Kayla’nın eksisi kıskançlığı ise Mac’in eksisi de bir miktar kibirli oluşudur. Denkleme ikisinin alaycı yapıları da eklenince Kayla ve Mac’in pek anlaşabildikleri söylenemez.

*Doug Rao, Kayla ve Mac’in Kanadalı babaları Luke MacBentley karakterini canlandırıyor. Luke da buza yabancı biri değil. Eski bir buz hokeyi sporcusu olan Luke, Mac’in İngiltere’deki yeni takımında yardımcı antrenör olarak işe başlıyor. Bir buz hokeyi efsanesi olan takım koçu Anton Hammarström ile çalışacağı için büyük heyecan duyuyor.

*Gracepoint, Sugar Rush ve Felicity gibi dizilerden tanıdığımız Sarah-Jane Potts, Kayla ve Mac’in İngiliz anneleri Jenny MacBentley karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Kibri pistlere sığmayan Anton Hammarström karakterine İsveçli aktör Oscar Skagerberg hayat veriyor.

*Anton’un kibirde ondan aşağı kalmayan karısı Elina Hammarström rolünde Sloven aktris Tanja Ribic‘i izliyoruz.

*Anton-Elina çiftinin onlara kıyasla çok daha sıcakkanlı olan artistik patinajcı kızları Ava karakterini Çek aktris Anastázie Chocholatá canlandırıyor.

*Kenneth Tynan, Kayla’nın Kanada’daki en yakın arkadaşı ve buzdaki partneri konumundaki Jacob karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Jade Ma, Kayla’nın İngiltere’deki en yakın arkadaşı olmaya aday Sky karakterine hayat veriyor. Annesiyle birlikte pistte yer alan büfede çalışan Sky, aynı zamanda Mac için de sevgili adayı konumunda. Sevimli ve neşeli bir genç kız olan Sky da bir artistik patinajcı bu arada.

*Christina Tam, Sky’ın annesi Holly karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Jeremias Amoore‘yi buz hokeyi takımının kaptanı Bear rolüyle izliyoruz.

*Kadroda ayrıca Stan Steinbichler, Leonardo Fontes ve Ayumi Roux gibi isimler yer alıyor.

Yazarın Notu

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum ama biraz bodoslama bir giriş yaptıklarını da düşündüm. İlk bölümün en azından ilk 15 dakikalık kısmının Kanada’dan İngiltere’ye taşınma hikayesiyle yapılmalıydı diye düşünüyorum. Direkt olarak İngiltere’de başlamamalıydı yani hikaye. Bunun dışında bu türün düşük standartları içerisinde değerlendirildiğinde kendisini izleten bir bölüm oldu diyebilirim.