Netflix’in yeni komedi draması Ginny & Georgia, 24 Şubat’ta görücüye çıktı. Çekimleri Toronto’da yapılan dizi, 10 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri, 50-60 dakika arasında.

Dizinin yaratıcısı Sarah Lampert. Ona yazar masasında Mike Gauyo ve Briana Belser, yapımcı koltuğunda ise Debra J. Fisher, Holly A. Hines, Daniel Iron, Armand Leo ve Lance Samuels gibi isimler eşlik etmişler.

Georgia, iki çocuk annesi, seksi, manipülatif bir zekaya sahip, çelik gibi sağlam, ne yaşarsa yaşasın ayakta kalmayı başaran, karşı konulamaz ve enerjik biridir. 30 yaşındaki Georgia, birçok eyalette ve şehirde yaşamış, hayatı oradan oraya taşınmakla geçmiştir. Her taşındığı yerde kendine maddi durumu iyi olan, iyi görünümlü sevgililer ve eşler bulup rahat bir yaşam sürmeyi alışkanlık haline getirmiştir. Son olarak ise Teksas’taki son kocasının vefatının ardından çocukları Ginny/Virginia ve Austin (Evet kendisine (!) ve çocuklarına doğdukları yerlerin isimlerini vermiştir.) ile birlikte Massachusetts’te bir kasabaya taşınır Georgia ve hikayemiz başlar.

*Georgia karakterine The ExorcistThe Passage dizilerinden hatırlanabilecek Brianne Howey hayat veriyor.

*Ginny/Virginia karakterini Antonia Gentry canlandırıyor. Ginny, sıklıkla kendini annesi Georgia’dan daha olgun hisseden, zeki, açık sözlü, asi ruhlu ama kolayca incinebilir durumda olan, kaygılı bir 15 yaşındaki genç kızdır. Annesinin göz kamaştırıcılığından da biraz rahatsız olmaktadır.

*Ginny’nin aynı anneden ve farklı babadan olma, tatlı ve masum küçük erkek kardeşi Austin karakterinde Lambs of God dizisinden anımsanabilecek Diesel La Torraca karşımıza çıkıyor.

Happy Together dizisinden hatırlanabilecek Felix Mallard, ailemizin yeni mahallelerindeki karşı kapı komşularının oğlu olan ve kötü çocuk imajlı tavırlarıyla Ginny’yi kendine çeken Marcus karakterine hayat veriyor.

October Faction dizisinden anımsanabilecek Sara Waisglass, Marcus’un lezbiyen ikizi Maxine karakterini canlandırıyor. İlginç, kendinden emin, havalı ve popüler bir genç kız olan Maxine, kısa zaman içerisinde Ginny ile yakın arkadaş olacak ve Georgia’ya da hayranlık duymaya başlayacak.

Marcus ve Maxine’in annesi Ellen rolünde Schitt’s Creek dizisinden hatırlanabilecek Jennifer Robertson‘ı izliyoruz.

Hart of DixieFriday Night Lights ve Scorpion gibi dizilerden tanıdığımız Scott Porter, Georgia’nın göz koyduğu yeni erkek konumundaki Paul Randolph karakterine hayat veriyor. Paul, kasabanın genç ve karizmatik belediye başkanı.

NarcosDefiance ve Nurses gibi dizilerden anımsanabilecek Raymond Ablack, çiftlik ve restoran sahibi, soğukkanlı bir adam olan Joe karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Mason Temple, Maxine’in arkadaş grubunda yer alan ve Ginny’ye çıkma teklif eden Hunter isimli bir genci canlandırıyor. Nikki Roumel, Georgia’nın gençliğine hayat veriyor. Kadroda ayrıca Humberly González (Utopia Falls, In the Dark), Katie Douglas (Mary Kills People), Chelsea Clark, Kyle Bary, Nathan Mitchell, Tyssen Smith ve Alisen Down gibi isimler bulunuyor.

Daha fragmanını izler izlemez seveceğimi bildiğim bir dizi olan Ginny & Georgia’nın ilk bölümüyle gayet iyi bir başlangıç yaptığını söyleyebilirim. İki ana karakteri de yan karakterleri de sevdim hemencecik. İzlerken keyifli vakit geçirtecek bir sezon bizi bekliyor diye düşünüyorum. İzlemeye niyeti olanlara da iyi seyirler diliyorum. Bu da dizinin fragmanı: