Avustralya’da yayın yapan Foxtel, Lambs of God isimli yeni bir mini diziyi izleyicisiyle buluşturdu. 4 bölümden oluşan dizi, 21 ve 28 Temmuz 2019 tarihlerinde ikişer bölüm halinde yayınlandı.

Marele Day‘in en çok satanlar arasına giren aynı isimli romanından uyarlanan dramanın senaryosunu Sarah Lambert kaleme alırken yönetmenliğini Jeffrey Walker üstlendi. Helen Bowden, Jason Stephens ve Penny Win ise dizinin yapımcı kadrosunda bulunan isimler.

Dizinin bölüm süreleri 51-56 dakika arasında değişmekte.

OYUNCU KADROSU

Dizinin başrollerini The Slap, Miss Fisher’s Murder Mysteries, The White Princess ve The Last Post gibi dizilerden tanıdığımız Essie Davis, The Handmaid’s Tale, The Leftovers ve Olive Kitteridge dizilerinden aşina olduğumuz Ann Dowd, The End of the F***ing World ve Penny Dreadful dizilerinden hatırlanabilecek Jessica Barden ile The Astronaut Wives Club ve Prime Suspect 1973 dizilerinden tanıdığımız Sam Reid paylaşıyor. Yan rollerde Kate Mulvany (Secret City, Fighting Season), Daniel Henshall (Bloom, Turn, The Beautiful Lie) ve Damon Herriman (Perpetual Grace, LTD, Quarry, Flesh and Bone, Incorporated) gibi isimleri izleme fırsatı yakalıyoruz.

Tam kadroya şuradan göz gezdirebilirsiniz.

KONU

Etrafı okyanusla, ormanlık alanla ve yüksek kayalıklarla izole edilmiş küçük bir adada bulunan, ıssız ve döküntü bir manastırda yaşayan 3 farklı kuşaktan Margarita, Iphigenia ve Carla isimli 3 rahibe hakkında karanlık ve gotik bir hikaye anlatıyor Lambs of God. Söz konusu rahibeler çok uzun yıllardır bu manastırda gerçek dünyadan kopuk bir şekilde yaşamaktalar. Üçü de trajik birer geçmişe sahipler ve insanoğlunun yapabileceklerinden çekinir vaziyetteler.

1999 yılında bir gün Ignatius ismindeki genç ve hırslı bir rahip kiliseden görevle geliyor ve bu 3 rahibeyi keşfediyor. Bu beklenmeyen ve aynı zamanda istenmeyen ziyaretçinin 3 rahibenin hayatına girmesiyle dörtlünün hayatları sonsuza kadar değişiyor.

KARAKTERLER

Rahibe Margarita rolünde Ann Dowd’u, Rahibe Iphigenia rolünde Essie Davis’i, Rahibe Carla rolünde ise Jessica Barden’ı izliyoruz. Rahip Ignatius karakterine Sam Reid hayat veriyor. Kate Mulvany, Ignatius’un ablası Frankie Jones karakterini canlandırıyor. Daniel Henshall, bir polis memuru olan Barnaby karakteriyle karşımıza çıkıyor. Damon Herriman ise Ignatius’un bağlı olduğu kiliseye mensup Bob isimli bir rahibe hayat veriyor.

YAZARIN NOTU

Baştan sona büyük bir keyifle izledim diziyi. Sezonun sürpriz işlerinden biriydi. Garip karakterleri ve farklı anlatım tarzıyla dikkat çekip gizemli hikayesiyle merak uyandırdı. Biraz yavaş akan bir dizi olsa da sunumu oldukça leziz olduğu için bu yavaşlık hali rahatsız etmedi hiç beni. Jessica Barden’ı tıpkı The End of the F***ing World’de olduğu gibi burada da izlemesi çok keyifliydi. Hatta daha da keyifliydi. Diğer 3 başrol de hiç fena bir iş çıkarmadı elbette.

Mini dizi olması dolayısıyla ucu kapalı bitmiştir. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Bunlar da dizinin fragmanları: