Avustralya’nın online platformlarından Stan, 2019’un ilk gününde izleyicilerini yeni bir drama ile buluşturdu: Bloom

Gizem ve bilim kurgu ögeleri harmanlayan drama türündeki Bloom‘un ilk sezonu 6 bölümden oluşuyor. 2. sezonunun olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Dizinin yaratıcısı Glen Dolman. Yönetmenliğini John Curran ve Mat King ikilisi üstlenmiş. Yapımcı kadrosunda Dolman dışında Bite Club’ın yapımcılarından David Maher – David Taylor ikilisiyle Wolf Creek’in yapımcılarından Rob Gibson da bulunuyor.

Dizinin bölüm süreleri 42-52 dakika arasında değişiyor.

Bloom, zamanın kıtlığı ve yaptığımız seçimler üzerine sorgulayıcı, gizem dolu bir drama olarak lanse ediliyor. Olaylardan daha fazla duygular üzerine yoğunlaşan bir bilim kurgu dizisi.

KONU

Yaklaşık bir yıl önce meydana gelen yıkıcı bir sel felaketi, cennet gibi bir kasabada yaşayan 5 kişinin canını almış. Talihsiz olayın bir yıl sonrasındayız. Selin akabinde kasabada esrarengiz bir bitki ortaya çıkmış durumda. Söz konusu bitkinin canlılara gençliğini geri kazandırma konusunda olağanüstü bir etkisi mevcut. Bu hayallerin ötesindeki bitkiyi kullanmanın bir kural kitabı yok elbette. Ne kadar yemek gerekir? Etkisi kalıcı mı yoksa geçici mi? Her canlıda aynı etkiyi yaratır mı? Ortaya çıkma sebebi tam olarak ne? Bunlar vb. sorular cevaplanmayı bekleyen sorular konumunda. Ve elbette bu çok güçlü mucizevi bitkinin büyük bir kaosa yol açmaması için sır olarak kalması gerek.

 

Dizinin karakterlerinden birkaçı hakkında kısa kısa bilgi verecek olursak;

-Eski bir film yıldızı olan ve şimdilerde Alzheimer hastalığına yenik düşüp hafızasını büyük oranda yitiren yaşlı bir kadın olan Gwen karakterinde Blunt Talk, Gracepoint ve Secret City dizilerinden tanıdığımız Jacki Weaver‘ı izliyoruz.

-Gwen’in kocası Ray rolünde Old School dizisinden anımsanabilecek Bryan Brown karşımıza çıkıyor.

-Gwen’in genç haline The Originals, H2O: Just Add Water, The Secret Circle ve Safe Harbour dizilerinden tanıdığımız ünlü Avustralyalı aktris Phoebe Tonkin hayat veriyor.

-Meyveyi keşfedenlerden biri olan Sam karakterini Banished, Cleverman ve Love Child gibi dizilerden hatırlanabilecek Ryan Corr canlandırıyor.

-Sel felaketinde öldüğü sanılan ama cesedi bulunamayan bir kadının çocuğu olan ve annesinin öldüğünü kabullenmek istemeyen Isaac isimli bir çocuğa Thomas Fisher hayat veriyor.

-Sam’in genç halinin günümüzde işlediği suçlardan ötürü peşine düşen bir polis memuru olan Dave karakterinde Turn ve The Beautiful Lie dizilerinden tanıdığımız Daniel Henshall karşımıza çıkıyor.

-Dave’in karısı Tina rolünde Nikki Shiels‘i izliyoruz.

Kadroda ayrıca Glitch dizisinden anımsanabilecek Tessa RoseNo Activity dizisinden hatırlanabilecek Genevieve Morris, The Astronaut Wives Club ve Prime Suspect 1973 dizilerinden anımsanabilecek Sam ReidGallipoli ve The Wrong Girl dizilerinden hatırlanabilecek Tom Budge, Jack Irish dizisinden hatırlanabilecek Terry NorrisRod MullinarAnne Charleston ve Amali Golden gibi oyuncular bulunuyor.

YAZARIN NOTU

Henüz ilk 3 bölümünü izlediğim diziden memnun kaldım diyebilirim şu ana kadar. İlk bölüm nispeten daha yavaş aktığı için sabırlı olmak gerek elbette. İşin bilim kurgu kısmı fena değil, draması ise tadında. Çekimleri de fena değil ayrıca. Kadroda Phoebe Tonkin’in olması çok büyük artı elbette. Başta Bryan Brown ve Ryan Corr olmak üzere diğerleri de ona iyi eşlik ediyor.

Türün bu tarz örneklerini sevenler, kadroda bulunan oyunculara sempatisi olanlar ve genel olarak Avustralya dizilerine şans vermeyi seven bünyeler deneyebilirler diziyi.

FRAGMANLAR

Bloom Full Trailer | The new Stan Original series Bloom premieres New Year’s Day.

The flood changed everything. What it left behind will change everyone. Check out the full trailer for Bloom, starring Jacki Weaver, Bryan Brown, Phoebe Tonkin and Ryan Corr. The new Stan Original series Bloom premieres New Year’s Day.

Gepostet von Stan. am Dienstag, 20. November 2018