Channel 4’un 2005-2006 yıllarında yayınladığı Sugar Rush isimli komedi dizisinin tanıtımıyla karşınızdayız.

Sugar Rush için gençlik komedisi, aile komedisi ve romantik komedi türlerini harmanlayan bir dizi diyebiliriz. 10’ar bölümlük 2 sezondan oluşan dizinin bölüm süreleri 23-24 dakika uzunluğunda.

Sugar Rush, Julie Burchill‘in 2004 yılında yayımlanan aynı isimli romanından uyarlanmış. Katie Baxendale ise dizinin yaratıcısı konumunda. Dizinin yönetmenliğini Harry Bradbeer (Fleabag), Sean Grundy ve Philip John (Being Human) üçlüsü üstlenmişler. Yapımcı kadrosunu ise Johnny Capps, Lowri Glain ve Julian Murphy oluşturuyor.

2007 yılında BAFTA Ödülleri’nde “En İyi Drama” kategorisinde aday gösterilmiş dizi.

15 yaşında, duygusal ve sempatik bir genç kız olan Kim, ailesiyle birlikte yeni taşındığı şehirde çok geçmeden yeni bir arkadaş ediyor. Sugar isimli bu yeni arkadaşı seksi, heyecan dolu, özgür ruhlu biri. Bir erkek arkadaşı olan ve heteroseksüel olarak tanıdığımız Sugar’ı fena halde arzulamaya başlayan Kim, “Galiba lezbiyenim ben.” dediği kafa karışıklığıyla dolu, heyecanlı bir sürecin içerisine giriyor.

Kim karakterine Lark Rise to Candleford dizisinden anımsanabilecek Olivia Hallinan hayat veriyor. Sugar karakterinde ise Deception, A to ZBack in the Game ve Being Human dizilerinden yakinen tanıdığımız Lenora Crichlow‘u izleme fırsatı yakalıyoruz.

Kim’in ebeveynleri de hikayede önemli bir yer kaplıyor. Kim’in ev işlerini tek başına halleden, iyi niyetli ve saftirik babası Nathan karakterini Richard Lumsden canlandırıyor. Kim’in kodunda annelik kumaşı olmayan, biraz yüzsüz, seksi ve bir miktar da hafifmeşrep annesi Stella karakterinde Doctor Foster, Fresh Meat ve Unforgotten gibi dizilerden anımsanabilecek Sara Stewart‘ı izleme şansı yakalıyoruz. Kim’in kafasında bir fanusla dolaşan ve uzaydan geldiğine inanan garip erkek kardeşi Matt karakterinde ise Kurtis O’Brien karşımıza çıkıyor.

Sarah-Jane Potts (Gracepoint, Felicity), 2. sezon başında Saint karakteriyle kadroya dahil oluyor.

Neil Jackson, Anna Wilson-Jones, Thure Lindhardt ve Laura Donnelly gibi isimler tekrar eden rollerle kadroda yer almışlar. Tek bölümlük konuk oyuncular arasında ise Jemima Rooper, Danielle Walters, Lucy Griffiths ve Kate Atkinson gibi isimler bulunuyor.

Dizinin henüz ilk 2 bölümünü izledim ve şimdiden bağlandım diyebilirim. Kim, Sugar ve Stella üçlüsü iyi taşıyorlar diziyi. Epey eğleniyorum izlerken.