Avustralya kanalı Nine Network’te 20 ve 27 Nisan 2020 tarihlerinde çift bölüm uzunluğundaki 2 bölümden oluşan Informer 3838 isimli bir mini dizi yayınlanmış.

Nine Network’te 2008-2013 yılları arasında 6 sezon yayınlanmış olan Underbelly isimli dizinin uzantı dizisi olan Informer 3838‘in senaryosunu Matt Ford ve William Lawrence kaleme almışlar. İlk bölümü Geoff Bennett, ikinci bölümü Ben C. Lucas yönetmiş. Yapımcı kadrosunda Rory Callaghan, Bob Campbell, Jo Rooney ve Andy Ryan gibi isimler yer alıyor.

Dizinin başrolünde Underbelly dizisinin 5. sezonunda farklı bir karakterle yer almış olan Ella Scott Lynch yer alıyor. Lynch’i Upright, Love Child ve Janet King gibi dizilerden de hatırlayabilirsiniz.

Suç draması türündeki dizi, bir avukattan bir muhbire dönüşen Nicola Gobbo (Lynch) isimli bir kadının hikayesini anlatıyor. Gobbo, Melbourne’deki çete savaşlarında iki taraflı oynamaya başlıyor ve olaylar gelişiyor. Ölümler, sırlar, yalanlar …

Bunlar da diziye ait kısa fragmanlar:

Dizinin oyuncu kadrosunda Stephen Peacocke (Wanted, Squinters, Les Norton), Jane Harber (Offspring, The Moodys), Rhys Muldoon (Rake, Fighting Season, Les Norton), Richard Davies (Offspring, Tidelands), Olympia Valance (Playing for Keeps) ve Jacqueline Brennan (Wentworth) gibi isimler yer alıyor Lynch’e ek olarak. Gyton Grantley ve Robert Mammone gibi isimler de Underbelly’deki karakterleriyle yer almaktalar.

Dizi, ilk bölümde 644.000, ikinci bölümde ise 574.000 izleyiciyi ekran başına çekmiş Avustralya’da.