Konu

Liane Moriarty’nin aynı adlı romanına dayanan dizi, David E. Kelley (Big Little Lies, The Undoing) ve John Henry Butterworth tarafından yaratıldı. Sekiz bölümlük dizi, duygusal kargaşalarını hafifletme umuduyla esrarengiz bir manevi gurunun yönettiği bir sağlıklı yaşam merkezine gelen dokuz konuğu takip ediyor.

Nine Perfect Strangers, Kaliforniya’daki geleneksel olmayan yöntemlerle misafirlerinin iç ıstırabını iyileştirmek amacıyla kurulan tatil beldesi Tranquillum House’da geçmekte. Dokuz misafir sadece acıyı değil aynı zamanda sırları da taşıyorlar, ama hiçbiri görmeye geldikleri kadından daha gizemli değil. Smoothieler, meditasyon ve nefes kesen manzara ise sadece dikkat dağıtıcı ve daha büyük bir gizemin ortaya çıkması an meselesi.

Karakterler

Nicole Kidman sağlık gurusu Masha rolünde. Masha, Kuzey Kaliforniya’da aşırı pahalı, gözlerden uzak bir sığınak olan Tranquillum House’u işletiyor. Ölüme yakın bir deneyimin ardından görevini bırakan eski bir CEO olan Masha, Tranquillum’un konuklarını tek tek kendisi seçer ve onları daha iyi insanlar yapmak için alışılmışın dışında yöntemler kullanır.

Kidman ve Kelley, Nine Perfect Strangers sayesinde üçüncü kez işbirliği yapıyor. Kidman’ın Kelley ile yaptığı ilk iş, Celeste Wright’ı oynadığı HBO’nun Big Little Lies (2019) dizisiydi ve Avustralyalı aktris bu rolüyle Emmy kazandı. 2020’de ise HBO’nun bir diğer dizisi The Undoing’de birlikte çalıştılar.

Frances Welty rolünde Melissa McCarthy rol alıyor. Kariyerinde bir krizin ortasına düşen roman yazarı. Özel hayatı da bundan daha iyi bir durumda değil. McCarthy, Newsweek’e Frances’in hayatında “her seviyede zirveye ulaşması” gereken bir noktada olduğuna inanan bir kadın olduğunu ve bunu yapmamasının bedelini ödediğini söylemiş.

Bobby Cannavale emekli futbolcu ve uyuşturucu bağımlısı Tony Ogburn‘u canlandırıyor. Tony gönüllü olarak Masha’nın yardımı için gelmesine rağmen yöntemlerinden şüpheleniyor ve katılmaya isteksiz. Ayrıca, 10 günlük konaklama süresince Frances ile güçlü bir bağlantı kuruyor.

Napoleon Marconi olarak Michael Shannon rol alıyor. Napoleon, oğlu Zach’in ölümünün ardından Tranquillum House’a gelen Marconi ailesinin başıdır. Bir lise öğretmeni olan Napolyon çok pozitiftir, biraz aptaldan daha fazlasıdır ve olaylara iyi tarafından bakmaya çalışan biridir.

Asher Keddie, Heather Marconi rolünde. Napoleon’un karısı olan Heather, oğlunun kaybının yasını tutan yaslı bir anne.

Jessica Chandler olarak Samara Weaving yer alıyor. Kocası Ben, ciddi miktarda piyango kazanmış ve maddi durumları gayet iyi. Ama evlilikleri değil. Jessica, evliliğindeki bir çatlağı onarmayı uman bir sosyal medya fenomenidir. Ayrıca benliğine saygı ve imajıyla ilgili üzerinde çalışması gereken bazı problemleri var.

Ben Chandler rolünde Melvin Gregg yer alıyor. Jessica’nın kocası Ben, sevgili Lamborghini’siyle inzivaya gelir. Biraz amaçsız ve gerçekten sağlıklı yaşama ulaşan insanlar için sırada ne olduğunu merak ediyor.

Regina Hall, kocası onu daha genç bir kadın için terk etmiş Carmel Schneider‘i canlandırıyor. Hayatını ailesine adamış biri olarak Carmel, amaç ve kendine değer verme duygularını kaybetmiş.

Luke Evans’ın karakteri Lars Lee, Tranquillum’a diğer konuklardan çok farklı bir gündemle geliyor. Tesis ve esrarengiz kurucusu hakkında bir makale yazan gizli bir muhabir. Lars, başta Masha’ya ve onun yöntemlerine kuşkuyla bakıyor, ancak dikenli dış görünüşüne rağmen diğer konuklarla fark ettiğinden daha fazla ortak noktası var.

Grace Van Patten, Heather ve Napoleon’un 20 yaşındaki kızı Zoe‘yi canlandırıyor. 21 yaşına girmenin eşiğinde olan Grace ikiz kardeşini kaybetmesinin yasını tutuyor.

Manny Jacinto, Masha’nın sağ kolu olan Yao‘yu canlandırıyor. Yao’nun görevi misafirler iç kargaşalarıyla uğraşırken onları sakin tutmaya yardımcı olmak. Masha’ya yakın olmasına rağmen, Tranquillum’daki her şey ve herkes gibi, ilişkilerinde göründüğünden daha fazlası var.

Tiffany Boone, Masha’nın diğer güvenilir çalışanı Delilah‘ı canlandırıyor. Yao gibi Delilah’ın görevi de konukların günlük ihtiyaçlarına özen göstermenin yanı sıra manevi yolculuklarında yardımcı olmaktır. Delilah, Yao ile romantik bir ilişki içindedir.

Not: Diziyle ilgili daha önce bu yazının altında yorum yapılıyordu.